سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سالاری: به خاطر افشاگری‌هایم علیه تخلفات ساختمانی تهدید شدم...

سالاری: به خاطر افشاگری‌هایم علیه تخلفات ساختمانی تهدید شدم

چکیده :حمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران خبر می گوید به دلیل افشاگری‌های خود در خصوص تخلفات ساختمانی خصوصا در باره بعضی از ساختمان های بزرگ تهدید شده...


کلمه – گروه خبر: محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران خبر می گوید به دلیل افشاگری‌های خود در خصوص تخلفات ساختمانی خصوصا در باره بعضی از ساختمان های بزرگ تهدید شده است. البته او نمی گوید که این تهدیدها از جانب کدوم نهاد یا فرد بوده است اما افشای رانت های پشت پرده در خصوص ساخت و سازهای تهران را دلیل تهدید علیه خود ذکر میکند.

وی در این باره در توییتر خود نوشت:  با ورود به بررسی تخلفات (ساختمانی) پروژه های بزرگ مقیاس و شوراهای معماری برخی مناطق بارها تهدید شدم. تداوم ایفای نقش نظارتی در مبازره با فساد و رانت منجر به هجمه های واهی و نخ نما گردید».

سالاری تاکید کرده است که «متخلفین در هر سطح و جایگاهی بدانند تسلیم تهدیدها و فضاسازی ها نخواهم شد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در توئیت خود توضیح بیشتری در این زمینه ارائه نداد که از سوی چه افرادی مورد تهدید قرار گرفته است و تلاش خبرنگار ایرنا نیز تالحظه انتشار خبر برای انجام مصاحبه به نتیجه نرسید زیرا وی اعلام کرد که در جلسه حضور دارد.

سالاری چندی پیش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تخلفات ساخت و ساز در پایتخت افسار گسیخته شده گفته بود: در چهار ماه اول امسال سه هزار و ۳۰۰ پرونده به کمیسیون های مختلف ماده صد ارسال شده است و این موضوع نشان می دهد به تعداد صدور مجوز ساخت تخلف وجود دارد.

وی با نام بردن از چند مصداق ازجمله مجتمع «پالادیوم» واقع در شمال شهر تهران در منطقه یک آن را نمونه تخلف افسار گسیخته خوانده بود.

سالاری پیشتر همچنین اعلام کرده بو د: در ساخت و ساز مجتمع ایران مال در منطقه ۲۲ تخلف هایی رخ داده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در یک نشست دیگری در شهرداری منطقه ۳ گفته بود: به ازای هر دو پروانه ساختمانی در پایتخت یک مورد پرونده تخلف ساختمانی وجود دارد که به کمیسیون های ماده ۱۰۰ ارسال می شود.

به گزارش ایرنا محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز اعلام کرده بود که در سال های ۹۵ و ۹۶ حدود ۲۶ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ در تهران تشکیل شده است.

پیش از این میرلوحی عضو دیگر شورای شهر نیز خبر از احضار خود از سوی قوه قضاییه برای افشای تخلفات باقر قالیباف خبر داده بود.  به نظر می رسد که قوه‌ی قضاییه تصمیم دارد تا با افشاکنندگان فساد که بعضا از نمایندگان مجلس نیز هستند برخورد کند تا با مفسدین و اختلاس گران.

برای همین نیز قالیباف می‌تواند با خیالی آسوده از نمایندگان شورای شهر شکایت کرده و یا دیگران آنان را به خاطر افشاگری‌هایشان تهدید کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.