سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پرسنل سایپا خطاب به جهانگیری: آقای معاون اول! لطفا تقسیم غنائم را در سایپا متوقف کن...

پرسنل سایپا خطاب به جهانگیری: آقای معاون اول! لطفا تقسیم غنائم را در سایپا متوقف کنید!

چکیده :چرا فرزندان مدیرعامل سایپا و معاون ارتباطات آقای مجتبی نظری که در زمان مدیرعامل جریان انحرافی بعنوان مدیر ارتباطات در سایپا منصوب شده بود در تمام سفرها و نمایشگاههای داخلی با هزینه شرکت سایپا (اقامت و بلیط) باید حضور داشته باشند.؟؟؟ اینها که هزینه بلیط پرواز داخلی فرزندانشان را هم از سایپا می ستانند ،ببینید در سفرهای خارجی و دور از چشم کارگران چقدر هزینه می کنند.سفرهای استانی آقایان با فرزندانشان نشان از سفره بزم...


کلمه – گروه خبر: جمعی از پرسنل سایپا در نامه۲ای خطاب به اسحاق جهانگیری از او خواستند تا در مقابل رانت و فساد رخ داد در سایپا بایستد و اجازه ندهد پیش از این پول بیت المال در این مجموعه دولتی از بین برود.

پرسنل سایپا در نامه‌ی خود به جهانگیری متذکر شده اند که فساد در این کارخانه امری پنهان نیست بلکه به طور شفاف و بر بسترهای به ظاهرقانونی درحال انجام است.  از این رو کارکنان سایپا از جهانگیری خواسته اند تا “برای یکبار از وزیر محترم صنعت-معدن و تجارت(صمت) درخصوص نحوه انتخاب و انتصاب مدیرعامل سایپا” سوال کند و بپرسد که آیا “آقای وزیر صمت بپرسید آیا سوابق و عملکرد آقای قاسم جهرودی را در شرکتهای ریخته گری و یاتاقان بوش بررسی کرده و به ایشان حکم سایپا را داده اند یا بدون بررسی سوابق! ایشان را شایسته مدیرعاملی دانسته اند.”

نویسندگان نامه یکی دیگر از تخلفات رخ داده را حضور افراد بدون صلاحیت و سابقه کاری در سایپا دانسته اند، افرادی که از دیگر مجموعه های صنعتی به این مجموعه آمده و یک شب رشد کرده اند به طوریکه می‌نوسند: “آقای دکتر جهانگیری! سایپا پراز متخصصین با تجربه و دلسوز هست.برای ما درد بوده و هست کسی که در شرکت متروکه ریخته گری ابهر مدیر نیروی انسانی بوده، بدون هیچ تجربه و لیاقتی بشود قائم مقام ارشد گروه سایپا. شما خودتان را یک لحظه بگذارید جای ما، شرمتان نمیگیرد از تنفس و کارکردن در این فضای تنگ…. ؟شرکت سایپا رو تهی از نیروهای متخصص کرده و تبدیل به مجمع الجزایر نیروهای درجه ۳ از فرمانداری، امداد و نجات، شرکتهای رده چندم قطعه سازی ایران خودرو و گروه عظام، بنیاد شهید، وزارتخانه های متفاوت و بعضا متضاد، شرکتهای واردکننده دانه مرغ، شرکت دخانیات، فدراسیون پینگ پنگ و فدراسیون تنیس نموده اند. به راستی! از این آشوبگاه بی تخصصی، چه حاصل کشور و مردم خواهد شد؟ میخواهید خودروساز جهانی شوید؟ یا باز پیش به سوی پراید!!! البته واضح است که آقای قاسم جهرودی میداند با این مجمع الجزایری که از ترکیب این افراد درست کرده است فقط پراید میتواند تولید بکند.”

کارکنان سایپا مجموعه‌ای از ریخت و پاش‌های مدیریت را ساپیا نیز این گونه شرح داده‌اند: “در شرایط جنگ اقتصادی، برخلاف عقل،اخلاق،وجدان و شرف ، ۴۰۰میلیون تومان پول هواپیمای فرست کلاس و هتل ۶ ستاره دادند، و بعد مدیرعامل محترم سایپا میگوید بنویسید: براساس آیین نامه عمل کردیم. یکی نیست بگوید آن آیین نامه در زمان دلار ۹۰۰ تومان و سایپای ۱۰۰۰میلیارد تومان سود سالانه بوده نه سایپایی که به لطف تو و «گروه ریش»، زیان ۱۱۰۰میلیارد تومانی در سال ۹۶ و ۲۱۵میلیارد تومانی در سال ۹۷ نصیبش شده.باید پرسید از آقای قاسم جهرودی و هم دستانش که آیا شما با پول شخصی ات هم از هواپیمای فرست کلاس استفاده میکنی؟؟ با پول شخصی ات هم در ۹ماه به انواع سفرهای داخلی و خارجی می روی؟!!! یا این ولخرجیها فقط از پول سهامدار و کارگر بیچاره مجاز است؟ اینها غنائم نیست بلکه ذره ذره سهام کارگران است.”

پرسنل سایپا همچنین در باره خرید از این مجموعه و تبلیغات صورت گرفته در خصوص نام نویسی خرید خودرو نیز می‌نویسند: “درحالیکه شرکت سایپا درحال حاضر طرح اتوخدمت را متوقف کرده و از صدور دعوتنامه بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر خودداری میکند و این مشتریان همه سرگردانند و در حدود ۲۰۰۰۰ تعهد معوقه وجود داشته است چرا پیش فروش با این تعداد شگفت آور انجام شده است؟چرا ایران خودرو فقط ۲۰۰۰۰دستگاه پیش فروش کرده است؟ آیا در راستای فرار از فشار افکار عمومی و راضی کردن مجلس و فرار از عزل و ایجاد حاشیه امن برای ادامه مدیریت باند ، صورت گرفته است؟ مگر پراید نباید در سال ۹۶ متوقف میشد؟ آقای قاسم جهرودی با این پیش فروش ، حداقل ۷۰۰ میلیارد تومان و با زیان انباشته ۹۶ و ۹۷ بیش از ۲۵۰۰میلیارد تومان بدهکاری برای مدیرعامل بعد از خود به جای گذاشته است.تصور ما این بود که آقای جهانگیری بساط پراید را مانند پیکان جمع میکنند ، لیکن آقای قاسم جهرودی تا سال ۹۸ ، پیش فروش کرده است.متاسفیم ازاینکه نمایندگان مجلس و رسانه ها بجای انتقاد از ادامه تولید پراید ، از افزایش قیمت آن انتقاد میکنند؛ درحالیکه تا یکسال قبل از کیفیت این خودرو انتقاد میکردند.”

به گزارش کلمه متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

 

همه باید کمک کنیم که هر مفسد و رانتخواری، شناسایی شده و با آنها برخورد شدید صورت پذیرد…. یک عده میخواهند با سلامت کار کنند که این ملت در آسایش باشند و یک عده ای دنبال رانتخواری و فساد..همه باید مرد میدان باشیم… نیاییم خصوصی به هم بگوییم فلان جا، فلان مدیر…. آقا به من منتقل کنید…قرار نداریم دراین دوره به فاسدین رحم کنیم.هرمدیری که بخواهد به ملت ایران خیانت کند حتما باهاش برخورد خواهد شد… درشرایط پرفشار امروز،هیچ ریخت و پاشی از هیچ مدیری پذیرفته نیست.باید یکسری دستگاهها را از بودجه حذف کنیم…درمقطعی که مردم گرفتار نون شب شون هستند من و توی مدیر، نباید اینقدر خائن به ملت باشیم ببینیم چطور میتونیم جیب مون رو پر کنیم. کسانی که به دنبال پرکردن دستبرد زدن به جیب ملت و سواستفاده و غارت ملی اند ، در صف دشمن قرار دارند. آنها به دنبال این هستند که چگونه جیب ملت را غارت کنند.باید مقابل مفسدین و رانتخواران بایستیم.

علی(ع) به حاکم اهواز: پس از دریافت خبر از خیانت«ابن هرمه» مسوول اقتصادی بازار اهواز دستور داد:با دریافت نامه ام،فورا ابن هرمه را از مسوولیت عزل کن،او را زندانی کن وهمه را از عزل و بازداشتش با خبرنما، این حکم را به همه ابلاغ کن تا سیاست مرا بدانند.چنانچه دراین کار کوتاهی کنی،به بدترین وجه تو را از مسئولیت عزل میکنم.او را در بازار بگردان تا اگر کسی از او شکایتی داشت،حق او را از اموالش، بپردازی و سپس دست بسته و با خواری او را به زندان برگردان و بر پایش زنجیر بزن… جریان امور را گزارش کن، حقوقش را قطع کن و جانشین او را معرفی کن.

پارک گون ـ هه ، رییس جمهور سابق کره جنوبی به اتهام فساد مالی ،سواستفاده از قدرت و ارعاب کارمندان به ۳۲سال زندان و پرداخت ۱۷میلیون دلار محکوم شد.

آقای دکتر جهانگیری!

برادر ارجمند ۲ شهید دفاع از وطن!

سلام علیکم

قبل از آنکه شما را با عناوین دنیایی تان خطاب کنیم با عنوان برادر شهیدان میخوانیم. شاید تلنگری باشد برای ادای دین به ارواح پاک شهیدان وطن.

باتوجه به اینکه آقای قاسم جهرودی در مصاحبه تلویزیونی با شبکه ۲ (۱۲شهریور۹۷) صدا و سیما ، گفته است که با آزمون استخدامی وارد ایران خودرو شده است و تاکید کرده است : فردی سیاسی نیست و اصلا هم پیچیدگی ندارند و خیلی شفاف هستند و از آنجا که فرموده اید موارد فساد و سوءمدیریت را به من منتقل کنید و اراده بر رحم نکردن بر فاسدین دارید به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا پاره ای از سیاسی کاریها، سوءمدیریت و فسادهای سازمان یافته ایشان و گروه تحت امر ایشان و عملکرد شبه گانگستری در شرکت را به استحضار شما و وزیر محترم صمت و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برسانیم.

انگیزه ما از نوشتن نامه بعد از کسب رضای خداوند، جلوگیری و متوقف نمودن رانت و سوء مدیریت در صنعت خودرو است که دل هر دلسوزی را بدرد میاورد و دفاع از حقوق سهامداران و کارگران سایپا است.

پس در خانه اگر کس است یک حرف بس است. بی مقدمه وارد اصل موضوع میشویم.

ما را بخاطر تندی لحن مان ببخشید که شاید کمی تلخ با شما سخن می گوییم. البته به فرموده شما باور داریم که باید مقابل مفسدین و رانتخواران بایستیم ، حتی اگر مدیرعامل و معاون ارتباطات سایپا آقای مجتبی نظری تصمیم بگیرند شکایت از ما به پلیس فتا و پلیس امنیت ببرند!!! یا جو امنیتی در سایپا ایجاد کنند و کانال گفتمان که ارتباط دو سویه ای بین کارگران و مدیریت سایپا بود را با ابزار تهدید و اخراج و ارعاب ببندند!!و عده ای بیگناه را در این موقعیت اقتصادی تهدید به اخراج یا تطمیع با مرخصی تشویقی می نمایند تا شاید کسی هوس اعتراض و نامه نگاری و گزارش به نهادهای نظارتی را نداشته باشد.

به نظر شما آیا مشکلات در شرکتی مانند سایپا که آنقدر ریخت و پاش و سوء مدیریت در آن بوجود آمده است، به قدرت پنهان و تحریم ربط دارد؟!!! آیا دستهایی نمیگذارند تا شما وضعیت سایپا را بهبود ببخشید؟؟ آیا آنها همان قدرتهای پنهان اند؟…. یا اراده برخورد وجود ندارد؟؟!! و یا … بگذریم. فساد در سایپا پنهان نیست بلکه به طور شفاف و بر بسترهای به ظاهرقانونی درحال انجام هست.آیا صلاح نمیدانید برای یکبار از وزیر محترم صنعت-معدن و تجارت(صمت) درخصوص نحوه انتخاب و انتصاب مدیرعامل سایپا سوال کنید؟ از آقای وزیر صمت بپرسید آیا سوابق و عملکرد آقای قاسم جهرودی را در شرکتهای ریخته گری و یاتاقان بوش بررسی کرده و به ایشان حکم سایپا را داده اند یا بدون بررسی سوابق! ایشان را شایسته مدیرعاملی دانسته اند.چرا وزیر محترم یکبار از سابقه ایشان در اداره شرکتهای زیرمجموعه ایران خودرو سوال نکردند؟

آیا میدانید در سال ۹۶ فقط ۳۳٪هزینه های اداری و فروش افزایش یافته است و به رقم خیره کننده ۱۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است. در حالیکه حقوق پرسنل سایپا مطابق افزایش اداره کار بوده است؟البته این رقم در سال ۹۷ ، با توجه به اقدام غیر قانونی و شبه شامورتی در افزایش هزینه های پرسنلی پیمانکاری( این اقدام بدون اخذ مجوز هیات مدیره صورت گرفته و به نوعی اقدامی پوپولیستی میباشد)به ۱۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید. آیا میدانید پس از انتصاب آقای قاسم جهرودی هزینه مالی شرکت به رقم خیره کننده ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است، در حالیکه این رقم در سال ۹۵ حداکثر ۱۲۸۰ میلیارد بوده است؟ آیا میدانید که پیش بینی سود ۱۱۳ ریالی سال ۹۶ به زیان تحقق یافته ۲۵۶ ریال منجر شده است؟آیا میدانید سود دو شرکت بسیار سود ده در سالهای گذشته یعنی شرکتهای سرمایه گذاری سایپا و رنا ۶۴ و ۱۳ درصد کم شده است؟

ما جمعی از پرسنل گروه صنعتی سایپا برای حفظ کیان نظام و دوام خون شهیدان و سوگندی که همواره خورده ایم موارد زیر را به استحضار میرسانیم:

۱) آقای قاسم جهرودی و مجید رمضانی و (سایر افرادیکه توسط ایشان با قطار سریع السیر به سایپا آمدند)، در شرکت های قبلی شان حداکثر ۱۰میلیون تومان حقوق و مزایا دریافت میکرده اند، تمام ۲۷سال سنوات خود را به سایپا منتقل کرده و در حال حاضر ، اولی ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومن و دومی ۱۵ تا ۲۰ میلیون دریافتی در ماه دارند! یعنی تا یکماه دیگر که آقای قاسم جهرودی برکنار میشود رقمی نزدیک به ۱میلیارد تومان سنوات از سایپا خواهد گرفت!! و آقای مجید رمضانی هم ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان. این یعنی که هزینه مدیریت آقای قاسم جهرودی با ۱۳۰۰ میلیارد تومان زیانی که برای سال ۹۶ و بدون شک سال ۹۷ برای ما به ارمغان آورده ، با پولی که بابت سنوات و عیدی و پاداش و حقوق و مزایا میگیرد، ماهیانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون آب خواهد خورد، یعنی آقای دکتر جهانگیری اگر شما مدیرعامل فورد را برای مدیرعاملی سایپا دعوت میکردید هزینه مدیریت اش خیلی خیلی کمتر برای سایپا آب میخورد.

حالا شما بفرمایید آیا اسم این کار، تخلف و خیانت نیست؟؟ آیا مصداق از جیب مردم و سهامدار برداشتن محسوب نمیشود؟؟؟ داوری آن با شما و سهامداران مظلوم سایپا!!

۲) آیا کسانیکه در ۵-۶ شرکت عضو هیات مدیره هستند و از همه آن شرکتها حق حضور در جلسه میگیرند و آنانیکه برخلاف قانون تجارت، یک نفر را ۶-۵ جا عضو هیات مدیره نموده اند مصداق فاسد نیستند؟ و آیا شایسته یک دقیقه ماندن در شرکت سایپا هستند؟؟ آیا چنین مدیرانی میتوانند درمورد این تعداد شرکت زیرمجموعه تمرکز داشته باشند؟آیا این مدیران فرصت مطالعه و امضا صورتجلسات را دارند؟ چرا برگزاری جلسات هیئت مدیره های سایپا و شرکت های زیرمجموعه برخلاف عرف و مقررات به ماهیانه یک جلسه تقلیل یافته است؟؟؟ اغلب صورتجلسات دست گردان میشوند. اما حق حضور در جلسات فراموش آقایان نمیشود. حق حضور بابت دست گردانی صورتجلسات از چند شرکت؟!

۱-۲) انتصاب یک فرد از افراد قطارگروه ریش( افراد وارداتی ها از شرکتهای ریخته گری، یاتاقان بوش و شتاب کار هستند که به اختصار از آنها در این نامه به عنوان گروه ریش یاد خواهیم کرد) در بیش از یک شرکت در مجموعه شرکتهای گروه سایپا را برای هماهنگی بیشتر و با بهانه غیردولتی بودن سایپا توجیه میکنند. آیا سایپا شرکت شخصی و ارثیه پدری مدیرعامل و نزدیکان ایشان است؟؟؟ آقایان که وقت شرکت در جلسات را ندارند و فقط صورتجلسه امضا و حق حضور در جلسه دریافت میکنند، چگونه دم از هماهنگی در شرکتها می زنند؟

۲-۲)شرکت سایپا بدلیل سهامداری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران یک شرکت نیمه دولتی محسوب میشود.اگر اینطور نیست چگونه آقای وزیر ،اعضای هیات مدیره سایپا را انتخاب میکند و یا دستور میدهد برای ایشان حکم بزنند؟و مسئولیت آنرا قبول نمیکند!

۳-۲)چگونه است که روابط عمومی سایپا درجوابیه ای که به منتقدین و نویسندگان نامه به رئیس جمهور منتشر نمود سایپا را زیرمجموعه وزارت صمت اعلام نمود! لیکن برای پاسخ به افکار عمومی و توجیه کارهای غیرقانونی،آقای قاسم جهرودی ،شرکت سایپا را خصوصی اعلام میکند؟!

۴-۲) ما تقاضا داریم این مبالغ غیرقانونی که از بابت حق عضویت در هیات مدیره های شرکتها که برخلاف بخشنامه صادره و مصوبه سال ۹۵ هیات مدیره مبنی بر عدم دریافت حق حضور در بیش از یک شرکت دریافت شده است به نرخ دلار ۱۳ هزار تومان از آقایان بازپس گرفته شود تا مدیران ارشد تصور تقسیم غنائم نکنند!

شما تیم ارزیابی مدیران خود را به سایپا اعزام کنید تا بررسی نمایند افرادیکه که آقای قاسم جهرودی منصوب کرده مثل آقایان هنری کیا، نوری، زارعی، موسوی خرم، ظروفی، چرومی، امینی ، محمودی،عبدالکریم پورکیان، رمضانی ها ( مجید رمضانی فروش و سیامک رمضانی باجناق کشاورزی خوانده مدیرعامل ) و خیلی دیگر از اعضای (گروه ریش) ،میتوانند یک کارگاه را اداره کنند؟؟!!به ویژه همین آقای هنری کیا که قائم مقام ارشد مدیرعامل و قائم مقام توسعه محصول شده اند را بررسی فرمایید و ببینید چه ایده هایی برای اداره شرکت سایپا و توسعه محصول آن دارد؟سابقه ایشان از خودرو و محصول فقط رانندگی آن است! و در نه ماهه گذشته که این مسئولیت را دارند گامی برای توسعه محصول جز دو مورد بر نداشتند:

۱-۴-۲) سفرهای پر هزینه که آنهم تقسیم غنائم بین خودشان است و بدون حضور کارشناسان و متخصصین سایپا به همراه معاون آقای حسن قره ای طرح و برنامه.(فقط دو سفر آنها به چین ۴۰ روز طول کشیده است)

جالب آنکه این دو نفر نه تخصص و نه سابقه فنی در رزومه شان هست. بیش از بیست روز در چین بدنبال موتور و ماشین برای محصول جدید بوده اند. چرا بدون حضور کارشناسان فنی برای انتخاب موتور یا محصول جدید به چین رفته اند؟ چرا از کارشناسان و مدیران متخصص در مرکز تحقیقات سایپا و معاونت مهندسی استفاده نمیگردد؟! چرا از تخصص مرد بزرگ صنعت خودرو جناب آقای مهندس آقامحمدی استفاده نمی نمایند؟ با آقای مهندس مصدقی چه کردند؟

۲-۴-۲)علیرغم آنکه چندین ماه پروژه SP100 را متوقف کردند برای «شوآف» در شیراز از این خودرو با نام «رهام» رونمایی شد. رهام نام فرزند آقای هنری کیا است. سوال اینجاست چرا بدون رعایت ضوابط و عرف و برگزاری کمیته نامگذاری و فراخوان نسبت به انتخاب نام فرزند آقای هنری کیا اقدام نموده اند؟ لابد آقای هنری کیا خیلی برای این محصول زحمت کشیده بود و حق بر گردن سایپا داشت که نام رهام را انتخاب و ابلاغ کرد. آیا عدم رعایت تشریفات در یک موضوع کوچک مثل تعیین نام یک خودرو ، نشانی از اشتهار به تخلفات بزرگ نیست؟؟؟

۵-۲ ) آقای دکتر جهانگیری! سایپا پراز متخصصین با تجربه و دلسوز هست.برای ما درد بوده و هست کسی که در شرکت متروکه ریخته گری ابهر مدیر نیروی انسانی بوده، بدون هیچ تجربه و لیاقتی بشود قائم مقام ارشد گروه سایپا. شما خودتان را یک لحظه بگذارید جای ما، شرمتان نمیگیرد از تنفس و کارکردن در این فضای تنگ…. ؟شرکت سایپا رو تهی از نیروهای متخصص کرده و تبدیل به مجمع الجزایر نیروهای درجه ۳ از فرمانداری ، امداد و نجات ، شرکتهای رده چندم قطعه سازی ایران خودرو و گروه عظام ، بنیاد شهید ، وزارتخانه های متفاوت و بعضا متضاد ، شرکتهای واردکننده دانه مرغ ، شرکت دخانیات ، فدراسیون پینگ پنگ و فدراسیون تنیس نموده اند. به راستی! از این آشوبگاه بی تخصصی ، چه حاصل کشور و مردم خواهد شد؟ میخواهید خودروساز جهانی شوید؟ یا باز پیش به سوی پراید!!! البته واضح است که آقای قاسم جهرودی میداند با این مجمع الجزایری که از ترکیب این افراد درست کرده است فقط پراید میتواند تولید بکند.

مگر نمیگویید فساد دارد مثل موریانه این کشور رو میخورد،پس کو عملتان؟؟؟!!!پس شما کجایید؟؟!!! مگر شما پیرو امیرالمومنین نیستید؟؟ پس چرا یک ذره مثل مولا عمل نمیکنید؟؟ مگر مولا نفرموده اند با امثال ابن هرمه ها چه باید بکنید؟؟ پس چرا خاموشید؟؟!!! اصلا مولا رو فراموش کنید! بچسبید به کره جنوبی.مگر نشنیدید با رییس جمهورش به اتهام چندتا فساد کوچک چه کردند؟ ۳۲ سال زندان و ۱۷میلیون دلار جریمه. پس شما چه میکنید؟؟ اگر همه سالم هستند پس چرا وضعیتمان اینگونه شده است؟؟!!!

کجایید شما وقتی در شرایط زیان ۱۱۰۰میلیارد تومانی سال ۹۶ ، فقط ۴۰۰میلیون تومان هزینه سفر و هتل آقای قاسم جهرودی و نجفیان وهنری کیا و مجتبی نظری و سه چهار نفر دیگر شده است؟؟ مگر شما نگفتید دستگاههای دولتی باید فوق قناعتی ( یعنی ته صرفه جویی ) عمل کنند؟کجا بودند دستگاههای نظارتی وزارت صمت شما؟؟ خواب بودند؟؟ یا مورد حمایت آنها هم هستند و یا شاید هم دست بودند!؟؟ آیا اینگونه هزینه سفر خارجی جز تداعی تقسیم غنائم است؟چند گزارش علیه آقای قاسم جهرودی تاکنون به شما داده اند؟؟ یا انها سعی کردند موضوع را با سپردن به زمان ماستمالی و لاپوشانی بکنند!!! نهادهایی که با ارایه گزارشات کذب ، صوری،مستدل نما سعی در انحراف اذهان نهادهای بازرسی و داشته و برخی اشتباهات کوچک را بزرگنمایی کرده تا تخلفات عمده به چشم نیاید.

۶-۲)در شرایط جنگ اقتصادی، برخلاف عقل،اخلاق،وجدان و شرف ، ۴۰۰میلیون تومان پول هواپیمای فرست کلاس و هتل ۶ ستاره دادند، و بعد مدیرعامل محترم سایپا میگوید بنویسید: براساس آیین نامه عمل کردیم. یکی نیست بگوید آن آیین نامه در زمان دلار ۹۰۰ تومان و سایپای ۱۰۰۰میلیارد تومان سود سالانه بوده نه سایپایی که به لطف تو و «گروه ریش»، زیان ۱۱۰۰میلیارد تومانی در سال ۹۶ و ۲۱۵میلیارد تومانی در سال ۹۷ نصیبش شده.باید پرسید از آقای قاسم جهرودی و هم دستانش که آیا شما با پول شخصی ات هم از هواپیمای فرست کلاس استفاده میکنی؟؟ با پول شخصی ات هم در ۹ماه به انواع سفرهای داخلی و خارجی می روی؟!!! یا این ولخرجیها فقط از پول سهامدار و کارگر بیچاره مجاز است؟ اینها غنائم نیست بلکه ذره ذره سهام کارگران است.

۷-۲) چرا فرزندان مدیرعامل سایپا و معاون ارتباطات آقای مجتبی نظری که در زمان مدیرعامل جریان انحرافی بعنوان مدیر ارتباطات در سایپا منصوب شده بود در تمام سفرها و نمایشگاههای داخلی با هزینه شرکت سایپا (اقامت و بلیط) باید حضور داشته باشند.؟؟؟ اینها که هزینه بلیط پرواز داخلی فرزندانشان را هم از سایپا می ستانند ،ببینید در سفرهای خارجی و دور از چشم کارگران چقدر هزینه می کنند.سفرهای استانی آقایان با فرزندانشان نشان از سفره بزم دارد.

واقعا این عقل و تدبیر مدیریتی و صرف و صلاح مدیریتی یک مدیرعامل است؟؟ آیا شما این رویکرد را، تأیید میکنید!؟! آیا در شرایطی که ملت اینهمه گیر و گرفتاری دارند این کار مصداق خیانت محسوب نمیشود؟واقعا چشم دولت اعتدال و تدبیر روشن. عجب مدیرعامل باتدبیری منصوب کرده اید.

۳) لطفا دارایی و گردش حساب آقای قاسم جهرودی و گروه ایشان را در ابتدای کار و اکنون، بررسی کنید!

آقای قاسم جهرودی در اقدامی خودسرانه و بدون نظر اعضای هیات مدیره، تولید پراید را در سال ۹۶ افزایش داد و پروژه SP100 را متوقف کرد. نتیجه آنکه زیان سال ۹۶ به شدت افزایش پیدا کرد و پروژه SP100 که راه اندازی سریع آن میتوانست درآمد خوبی نصیب شرکت کند حداقل ۸ماه به تأخیر انداخت. پروژه ای که تولید آزمایشی آن تمام شده بود و طبق برنامه میبایست در اردیبهشت تولید انبوه آن صورت می گرفت.

۱-۳)چرا کسی از ایشان سوال نمیکند علت تعویق انداختن پروژه و تاخیر آن چیست؟

۲-۳)آیا وزیر محترم یا معاون خودرویی وزارتخانه در جریان این تعویق ها میباشد؟

۳-۳)چرا مدیر پروژه توانمند و مدیرعامل مرکزتحقیقات آقای مهندس مصدقی را تغییر دادند تا پروژه در زمان خودش به بهره برداری نرسد؟

۴-۳)آیا میدانید خودرو SP100 باید در اسفندماه گذشته رونمایی میشد؟ علت تاخیر چه بوده است؟

۵-۳)طبق برنامه این خودرو باید از اردیبهشت تولید انبوه میشد.چه کسی مسئولیت این تاخیرها را در وزارت صمت می پذیرد؟

۶-۳)راستی از پروژه SP0 چه خبر؟این پروژه هم روی هواست!از ابتدا قراربود حداقل چندین محصول با این پلت فرم در مرکز تولید شود.

۷-۳)طبق برنامه ریزی داخلی تولید باید در سال ۹۶ تعداد۷۲۰ هزار دستگاه تولید میکردیم که هدف تولید را به ۶۶۶۶۶۶تغییر دادند و بعد جشن رکورد زدن گرفتند!

۸-۳)آقایان در سال گذشته با تغییر برنامه تولید ترکیب زیان آوری از انواع خودروها را برنامه ریزی و تولید نمودند. در حالیکه طبق برنامه پیش بینی شده بایستی تولید پراید متوقف و با ظرفیت سازی صورت گرفته خودرو کوییک و ساینا جایگزین پراید میگردید تا از زیان جلوگیری شود. در حالیکه تا امروز این هدف مهم سایپا محقق نشده و باید منتظر زیان ۹۷ باشیم. با ادامه پیش فروش پراید تا سال ۹۸ امسال هم در زیان خواهیم بود.

۹-۳)چرا با برکناری آقایان مهندس آقامحمدی و مهندس شیخ عطار و مهندس مصدقی تمام برنامه های توسعه محصول که در چندسال گذشته و اتفاقا در زمان تحریم ها آغاز شده بود و یکی یکی به بازار وارد میشد را متوقف و معلق نگاه داشتند.

۴)هیات مدیره شرکتهای زیرمجموعه را برخلاف سیاستهای راهبردی کوچک سازی همچون قالبهای بزرگ صنعتی و مگاموتور از ۳نفر به ۵نفر و بعضا ۶نفر افزایش داده و در حال حاضر یک شرکت درجه سه با چهارعضو موظف در حال کار است. یا برای مثال برخلاف قانون و مقررات داخلی برای شرکت مگاموتور شش نفر هیات مدیره منصوب کرده است!

۱-۴)با کمال تاسف علیرغم برگزاری انتخابات هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری کارکنان در سال ۹۶ اما در راستای سیاست همسو سازی شرکتها با آقای قاسم جهرودی بدون دلیل و منطق برای افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری کارکنان که دارای یک سیت در هیئت مدیره سایپا میباشد میخواهند در شهریور ماه انتخابات برگزار نمایند و تعداد اعضای هیئت مدیره را از ۵نفر به ۷ نفر افزایش دهند! واقعا با توجه به لزوم صرفه جویی و جلوگیری از ریخت و پاش ها ضرورت این کار چیست؟

۲-۴)ما کارکنان گروه صنعتی سایپا از هم اکنون مخالفت خود را با این سناریو اعلام میکنیم.اگر مدیرعامل سایپا قصد برگزاری انتخابات بی دلیل دارد باید انتخابات با حضور کلیه سهامداران برگزار شود تا به این روش پیام خود را به ایشان برسانیم.لذا دراین انتخابات ما کارکنان کلیه شرکتها بویژه سایپا به هیچ وجه نماینده انتخاب نخواهیم کرد و شخصا در انتخابات نماینده واقعی خود را در شرکت سرمایه گذاری کارکنان انتخاب می کنیم.اجازه نمیدهیم نماینده خودتان را به نام ما انتخاب کنید.آقای قاسم جهرودی درصدد است با بیرون آوردن نام افراد همسو با خود، آقایان دکتربادکوبه و مهندس هاشمی و دکتر سعید نظری نمایندگان منتخب کارکنان در هیات مدیره سایپا را برکنار نماید.

جناب آقای دکتر جهانگیری!

۵) آقای معصوم نجفیان مدیرعامل سازه گسترسایپا که از طبقه ژن های خوب پارس آباد مغان میباشد با لابی پدر همسرشان ، آقای ارسلان فتحی پور که زمانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بود انتخاب شده است . ایشان علاوه بر عضویت در هیات مدیره سایپا و سازه گستر در شرکتهای دیگری در گروه صنعتی سایپا و خارج از گروه سایپا عضو هیات مدیره غیرموظف میباشد و علاوه بر دریافتی نجومی ماهیانه از همه شرکتها به جز سازه گستر، حق حضور در جلسه دریافت میکند.آیا در این وضعیت اقتصادی و این زیان میلیاردی این کارها رواست!!! لطفا دستور بدهید دریافتی ایشان از بابت حق حضور در جلسات هیات مدیره در شرکتهای مختلف در سه سال گذشته را بررسی و به دلار ۱۱۰۰۰تومان بازپس گیرید.چرا آقای معصوم نجفیان علیرغم زیان ده بودن شرکت سازه گستر مبلغ ۳۵ میلیون پاداش در پایان سال گذشته از سایپا گرفته است؟آقای قاسم جهرودی بخاطر امضاء طلایی معصوم نجفیان در انتخاب خودش حاضر است از غنائم بدست آورده بصورت نجومی به ایشان پرداخت کند! آیا این روابط غیر منطقی و فساد آور نیست؟

سوال اینجاست اگر فشار برای انتصاب آقای معصوم نجفیان روی وزیر کار سابق زیاد بوده چرا پس از آنکه پدرخانم ایشان دیگر نماینده مجلس نشدند نسبت به برکناری آقای معصوم نجفیان از هیئت مدیره سایپا و مدیرعاملی سازه گستر اقدام نشده است؟؟؟ تمام مناصبی که ایشان در این ۱۰سال دریافت کرده اند به برکت پدرخانم شان بوده است، واقعا چه شایسته بازاری شده است!!

البته آقای نجفیان همواره قدردان زحمات پدر معنوی خویش هستند بطوریکه در سال ۹۴ و درفضای انتخابات علیرغم عدم تایید صلاحیت این پدر معظم با مدیرعامل شرکت «ا.پ »به کلیبر سفر کرده و وعده احداث کارخانه و ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر میدهد اما تا امروز خبری نشده است.شنیده میشود که این پدر معظم علیرغم ..…! به عضویت هیئت مدیره بانک صادرات در دولت تدبیر و امید درآمده است.

آقای معصوم نجفیان به نمایندگی از صندوق بازنشستگی فولاد در هیات مدیره سایپا حضور دارد. بیچاره بازنشستگان صندوق فولاد از زیان سایپا و عملکرد نماینده شان خبر ندارند!

اما بد نیست در جریان آخرین شیرین کاری آقای معصوم نجفیان نیز قرار بگیرید… وی که در زمان آقای ربیعی وزیر سابق رفاه توانسته بود با ارائه خدمت به آقای ربیعی و نزدیکان ایشان و ارایه خدمات ویژه به برخی از معاونین و مدیران کل وزارت رفاه در حاشیه امن قرار بگیرد ، اینبار در روز انتصاب آقای محسنی بندپی به سرپرستی وزارت رفاه ، دراقدامی ضرب العجلی ، برادرزاده آقای محسنی بندپی را به استخدام سازه گستر درآورده است ، به قول معروف صید شاه ماهی کرده است. تا از «بند پ » این برادرزاده برای ماندگاری بهره کافی گیرد، واستبقو بالخیرات… . ایشان نفر اول کارزار خوش خدمتی به اطرافیان مسئولین برای ماندگاری بیشتر در پست می باشند، علاقمندان پست گیری را به شاگردی در محضر استادمعصوم نجفیان دعوت میکنیم!!

در شرکت سایپا تمام مدیران عامل از سال۹۰ تاکنون تصور میکردند و میکنند که استاد معصوم نجفیان در بزنگاهها حامی آنها می باشد ولی در آخر این استاد گرامی علیه مدیران عامل سایپا عمل کرده است. الان هم زمانیکه آقای قاسم جهرودی در سازه گستر حضور می یابد با غذای مخصوص چلوی ازون برون پذیرایی میشود اما غافل از آنست که این استخوانهای ازون برون مانند خنجری از پشت عمل خواهد کرد.

آقای دکتر جهانگیری! لطفا این رو هم بررسی کنید که ۷مشاوری که سالهاست از سازه گستر حقوق میگیرند اما یک روز هم حضور پیدا نکرده اند چه کسانی هستند؟؟ و چقدر حقوق و مزایا میگیرند؟

۶)لازم است تا دستور فرمایید توسط یک تیم کاملا فنی خریدهای تدارکاتی هشت ماهه گذشته شرکتهای سازه گستر و مگاموتور را که بدون قرارداد و به بهانه توقف خط تولید صورت گرفته است مورد بررسی قرار دهند! و خسارت وارده از بابت افزایش قیمت مشخص گردد. بررسی فرمایید از چه افرادی و چه شرکتهایی به بهانه توقف خط خرید تدارکاتی انجام شده است.

آقای دکتر جهانگیری!

۷)آقای وزیر صمت در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرده است که هرکس از زیرمجموعه من فسادی کشف کند به او جایزه میدهم. پس بررسی کنید آقای قاسم جهرودی و همنشین اول ایشان آقای مجتبی نظری تاکنون چقدر درجاهای مختلف هزینه کرده اند که عوامل نگارش نامه پرسنل سایپا به رئیس جمهور را شناسایی کنند و ببینید شکایت به کجاها که نبرده اند!!!!! .به نظرما اگه وضع سایپا و خیلی جاهای دیگر خراب شده به این دلیل است که دولت و وزیر صمت دست از سر ما برنمیدارند و اجازه نمیدهند که سهامدار ،خودش مدیرانش رو انتخاب نماید .درجایی اعلام میکنند که سایپا غیردولتی هست، خب اگر غیردولتی هستیم دیگه انتخاب اعضای هیات مدیره توسط وزیر چه معنایی دارد؟

چرا وزارت صمت یا برخی افراد ذی نفوذ و برخی معاونین وزیر در قالبهای غیررسمی و یا رسمی در قالب کمیته انتصابات و …، در استخدام و انتصاب افراد در پستهای مدیریتی در شرکت سایپا و شرکتهای زیرمجموعه دخالت میکنند؟ آیا این کارها از ناشیگری آقایان و سلب اختیارات مدیران ارشد مجموعه سایپا نمیباشد؟آیا حاضرند مسئولیت و عواقب دخالتهایشان را بپذیرند؟ متاسفانه افرادی را برای انتصاب در پستهای میانی زیر مجموعه سایپا در کمیته انتصابات وزارتخانه مصوب و ابلاغ کرده اند..انتخاب مدیران ارشد توسط آقای وزیر باید با مسئولیت پذیری ایشان همراه باشد.وزارت صمت و معادن امروز باید پاسخگوی عملکرد خود در خودروسازی ها باشد. مسئولیت زیان سایپا با این وزارتخانه است

آقای دکتر جهانگیری!

آیا خبر دارید صنعت خودرو در دولت تدبیر و امید متولی ندارد! صنعت خودرو در زمان وزارت جنابعالی و وزیر سابق صمت ستاد سیاستگزاری خودرو را هر دوهفته یکبار برگزار نموده و شخصا ضمن نظارت و راهبری ، استراتژیهای کوتاه و میان مدت و بلند مدت را مصوب می نمودند.ولی از زمان انتصاب آقای دکترشریعتمداری تا امروز یک جلسه این ستاد برگزار نگردیده است و در حال حاضر این صنعت بیش از تحریم از بی صاحبی رنج می برد.انتصاب مدیران ضعیف و رها نمودن این صنعت به امان خود ،معلوم است به نتیجه نمی رسد.

شما سخن از جنگ اقتصادی سر میدهید در حالیکه تا امروز علیرغم افزایش قیمتهای سرسام آور خودرو و کاهش شدید تولید قبل از آغاز تحریم ها یک کمیته رفع موانع و مقابله با بحران در خصوص خودرو با حضور کارشناسان و مدیران خودروساز در وزارتخانه تشکیل نشده است. در حالیکه علاوه بر بی خاصیتی وزارتخانه، معاون خورویی و مدیرکل خودرو نیرومحرکه وزارت صمت که عضو هیات مدیره دو شرکت بزرگ خودرویی کشور هستند کاملا منفعل میباشند. انفعال کامل سازمان گسترش که داستان دیگری هست

آیا خبر دارید سایپا در ۹ ماه گذشته فاقد یک عضو هیات مدیره است.آقای قاسم جهرودی وقتی بدلایل قانونی نتوانست معاون وزیر را عضو هیات مدیره نماید برای آنکه هر کاری دلشان خواست انجام دهند نسبت به انتخاب فرد دیگری اقدام نکردند! انصافا مسئولیت این بی دقتی و بی کفایتی با کیست؟ وزارتخانه یا مدیرعامل سایپا؟ شرکت سرمایه گذاری رنا که یک سیت در هیات مدیره دارد پس از آقای الستی اجازه پیدا نکرد برای حق خود نسبت به انتخاب نماینده خود در هیئت مدیره سایپا اقدام کند.

۸)آقای قاسم جهرودی و شایدهم آقای هنری کیا و شاید هم دیگر مدیران ارشد شرکت سایپا(آقای قاسم جهرودی رو کاملا مطمئنیم) با سواستفاده از روابط سایپا ـ سیتروئن برای خود و خانواده شان ، ویزای شینگن گرفته و با هزینه شرکت برای اعزام خانواده خودش و آقای هنری کیا از جایگاه CIP فرودگاهها استفاده کرده اند.به نظر شما این کار آقای مدیرعامل و قایم مقام « خارج دوست » ایشان و خوش خدمتی آقای مجتبی نظری معاون ارتباطات سایپا (نیروی سابق جریان انحرافی و پادوی کنونی جریان … )مصداق سواستفاده و خیانت و غارت بیت المال نیست؟؟!!هزینه ویزای شنگن ، بلیط ، اقامت و هزینه های CIP خانواده آقایان از کجا پرداخت شده است؟!

۱-۸)علت همراهی آقایان قره ای معاون طرح و برنامه و کامران کریمی دبیر هیات مدیره و مجتبی نظری معاون ارتباطات در تمام سفرهای خارجی با مدیرعامل چیست؟

۲-۸)علت سفرهای پی در پی آقای هنری کیا و قره ای با توجه به عدم سابقه فنی به خارج از کشور چیست؟

۳-۸)آیا آقایان مجتبی نظری و کامران کریمی زبان انگلیسی متوجه میشوند ، از مکالمه که میگذریم!

۴-۸)شاید بهانه همراهی معاون ارتباطات را بخاطر داشتن پسوند امور بین الملل میدانند اما نمیگویند چرا زبان انگلیسی نمیداند.مگر نه اینکه معاون صادرات سایپا که انسانی فاضل و متخصص است مسئول امور بین الملل سایپا است.چرا از ایشان استفاده نمیکنند؟؟؟

۵-۸)درحال حاضر تمام هزینه های بلیط و ویزا در آژانس ایران که یکی از مدیران آقای نظری عهده دار ریاست هیات مدیره آن است شارژ میگردد و تمام هزینه های نمایشگاه در شرکت ایدروی بین الملل که آقای مجتبی نظری رییس هیات مدیره آن هست شارژمیگردد که لازم است روند هزینه کرد و انتخاب پیمانکار در آن ۲شرکت رسیدگی گردد.

۹)آیا میدانید وظیفه نهادهای نظارتی داخلی سایپا لاپوشانی تخلفات و سومدیریتهای آقای قاسم جهرودی میباشد؟چرا دربرابر این حجم از تخلف شامل استخدامهای بدون ضابطه و گتره ای و رفاقتی، انتصاب افراد نالایق، حقوقهای نجومی،ریخت و پاش، خرید شرکتهای ورشکسته مثل پویاصنعت( توسط شرکت مگاموتور) و یا قرارداد دیارخودرو، واکنشی نشان داده نشده و درصدد توجیه آنها هستند!

۱-۹)راستی با چه استدلالی در شرکت دیار خودرو خط تولید با هزینه بالا نصب گردیده در حالیکه ظرفیت تولید پراید در سایپا وجود داشته و قرارداد نیز هنوز مصوبه هیات مدیره را اخذ نکرده بوده است؟ چرا دیار خودرو؟!

رییس جمهور محترم میگوید باید درعمل ثابت کنیم شرایط امروز با شرایط دیروز متفاوت هست.دکتر روحانی مگر دستور نداده اند مردم باید ببینند از خودمان آغاز کرده ایم.باید تدبیر کنیم.باید برنامه ریزی کنیم.ایشان گفتند اگر روزی ماموریت ۵نفره میرفتیم حالا باید ۲نفره بریم.اگر با هواپیمای ویژه و صندلی ویژه میرفتیم حالا باید با شرایط عادی برویم.

یکی نیست به رئیس جمهور محترم بگوید آقای قاسم جهرودی در خصوص خرید بلیط بیزینس برای خود و معاون امور بین المللش !میگوید ما بر اساس آیین نامه عمل میکنیم!!

آقای دکتر جهانگیری!معاون اول محترم رئیس جمهور

۱۰)دستور فرمایید تعداد خودروهای VIP شده سراتو ، استپ وی و ساندرو را در نه ماهه مدیریت آقای قاسم جهرودی بررسی و ببینید این خودروها بدون نوبت به چه کسانی تحویل شده است؟در همین یکماه گذشته به چه کسانی سراتو بدون ثبت نام قبلی تحویل داده اند؟زمان ثبت نام سراتو و تحویل این خودرو در دو ماه گذشته با حاشیه سود بیش از شصت میلیون تومان مشمول چه کسانی شده است.؟

۱۱) بررسی کنید در آخرین مرحله فروش سراتو چه تعداد از مدیران و مشاورین منصوب ایشان سراتو ثبت نام نموده و تحویل گرفته اند.

۱۲)چرا برخلاف آیین نامه واگذاری خودرو به مدیران و اعضای هیات مدیره و بدون طی مدت زمان انتظار لازم افراد منصوب و نزدیکان آقای قاسم جهرودی خودروهای خویش را با استفاده از تخفیف و وام دریافت کردند؟؟؟؟؟؟

۱۳)چرا برای ثبت نام خودی ها سایت ثبت نام را باز میکنند ؟

۱۴)آیا خویشاوند سالاری را از مظاهر فساد میدانید؟

۱-۱۴) چرا آقای قاسم جهرودی، پسرخاله خود ، آقای محمدرضا شکر را بدون تجربه کافی و تخصص مدیر کیفیت سازه گستر کرده است؟؟( جایی کلیدی با امضایی طلایی)

۲-۱۴)چرا داماد آقای حیدر کندری بدون سابقه مدیرعامل شرکت وسائط نقلیه خودرو شده است؟

۳-۱۴)چرا مدیرعامل سایپا باجناقش با مدرک کشاورزی و بدون سابقه و تخصص را عضو هیات مدیره شرکت ایدروبازرگانی کرده است؟

۴-۱۴)چرا برادرزاده مدیرعامل بدون طی مراحل قانونی در سازه گستر استخدام گردید؟

۵-۱۴)چرا برخلاف بخشنامه و مصوبه هیات مدیره تمام کسانیکه ایشان استخدام نمود رسمی شده اند؟

۶-۱۴)چرا جلوی تحویل خودرو سهمیه پرسنل را گرفته است؟

۷-۱۴)چرا خانم آناهیتا افروغ که از نزدیکان ایشان است بدون تجربه مدیرعامل آژانس سایپا شده است؟و چرا آقای مدیرعامل سایپا دوماه یکبار از آژانس بازدید میکند!

۸-۱۴)چرا راننده خود را در بدو ورود سایپا با مدرک دیپلم رسمی نمود؟در حالیکه کارگران سایپا قریب ۱۵ سال است که قراردادی هستند. و پس از یکماه بعنوان رئیس تشریفات سایپا با حقوق بالا انتخاب شد! آقای قاسم جهرودی محصول جدیدی ارائه کرده است. کسیکه شغلش رانندگی و پستش ریاست است!

۹-۱۴) چرا شهرام احمدیان که از نیروهای گروه عظام و آقای عباس ایروانی هست ، بواسطه اینکه یکی از بستگانش مشاور عالی وزیر صمت در کمیته انتصابات هست ،یکباره عضو هیات مدیره اولین شرکت خودروسازی ایران میگردد؟ایشان قبل از پارس خودرو در کدام شرکت طراز اول عضو هیات مدیره و یا مدیر ارشد بوده است که یک شبه بر جایگاه بزرگانی چون دکتر سید ابریشمی تکیه زده است؟آخر ژن سالاری تا به کجا؟؟؟

۱۰-۱۴) آقای اصغر خسروشاهی، سالها عضو هیات مدیره گروه عظام و معاون اموربین الملل آقای عباس ایروانی بوده است.آقای معاون اول رییس جمهور،شما انتصاب ایشان را به مشاورت وزیر صمت و آقای قاسم جهرودی درحوزه توسعه محصول ، چگونه تفسیر میکنید؟؟؟ چه اشکالی دارد که ایشان یک گزارش از خدماتشان را در حوزه مشاوره وزیر و توسعه محصول سایپا ارائه دهند! یا فقط حقوق از سایپا دریافت میکند؟

۱۵)مدیرعامل سایپا آقای قاسم جهرودی به شرکت مگاموتور دستور واگذاری شرکتهای قطعه سازی سایپا به بخش خصوصی را داده است.اولا مکانیزم این واگذاری بسیار مهم است.ب اید دید آیا باز پای رفقا در میان است؟؟! ضمناَ اگر قصد واگذاری هست چرا شرکت ورشکسته پویا صنعت ، از آقای بوذری ، رفیق گرمابه و گلستان آقای قاسم جهرودی خریداری شده است؟؟!!! درخصوص واگذاری شرکتها به چند نکته باید توجه شود:

الف) مکانیزم فروش شرکتها باید شفاف اعلام شود.

ب ) نباید اجازه داد ایشان شرکتها را به ثمن بخس به رفقای قطعه ساز خویش (بخوانید گروه عظام )واگذار کند.

ج )باتوجه به اینکه این شرکتها هنوز کارشناسی نشده اند، چرا دستور واگذاری شرکتها راصادر کرده اند؟؟!!

د)اگر بناست فروش صورت بگیرد باید شفاف و قانونی و علنی شرایط فروش طی اطلاعیه ای به صنعتگران اعلام شود.

خواهش میکنیم اجازه ندهید این شرکتها دراین مقطع حساس واگذار گردند. آقایان شرکتها را به دوستان خود واگذار و کارگران را دربدر خواهند کرد. آیا کسی که با تبانی و سواستفاده از جایگاه اداری خویش ، خرید ده هزار جفت جوراب به مبلغ ۶۰۰میلیون تومان ته انباری را به سایپا تحمیل میکند شایستگی و اهلیت واگذاری شرکتهای چند ده میلیاردی را دارد؟؟!!البته بنابر شنیده ها ، برخی از دوستان آقایان بویژه در گروه عظام مترصد خرید ناچیز این شرکتها بویژه در قبال طلبهای خود از سازه گستر و مگاموتور هستند!

۱-۱۵) پس از آتش سوزی شرکت کروز در سال گذشته شرکت ستاره سفیران از شرکتهای سرمایه گذاری کارکنان سایپا نسبت به وارد نمودن خط تولید دسته سیم از کشور چین اقدام نمود تا سایپا را از تک منبعی نجات دهد لیکن پس از ورود آقای قاسم جهرودی به سایپا اجازه بهره برداری از خط تولید تجهیز شده داده نشد و با شرکت عظام قرارداد تامین دسته سیم منعقد شد و خط خریداری و نصب شده خاک میخورد!به همین دلیل ما نگران واگذاری شرکتها به گروه عظام و سایرین هستیم . نباید تامین قطعات استراتژیک سایپا تک منبعی بشود.

معاون اول محترم!

۱۶) آقای قاسم جهرودی که بواسطه معرفی یکی از نزدیکان وزیر، یک شبه بر کرسی مدیرعاملی شرکت سایپا تکیه کرده است، در یک سناریوی از پیش تعیین شده و پراسترس و عجولانه و با فشار غیرعادی و شبانه روزی بر معاونین اداری و بازرگانی که منجر به برکناری معاون اداری سایپا که از ایثارگران دفاع مقدس است گردید. طی اولین تخلف عمده ، خرید ۱۰۰۰۰ جفت جوراب به ارزش کل ۶۰۰میلیون تومان را بر کارگران سایپا تحمیل کرد و کمتر از یک هفته بعد فروشنده جورابها (آقای امیرهوشنگ نوده فراهانی) که از رفقای ایشان بود را عضو هیات مدیره باشگاه سایپا کرد. یعنی با یک حرکت، ۶۰۰میلیون جوراب ته انباری به سایپا فروخته شد. خرید جوراب به بهانه درد پای کارگران تولیدی در کمتر از دوهفته از ورود ایشان به سایپا با سناریوی جلوگیری از خستگی و درد و واریس با فشار شدید بر معاونهای اداری و بازرگانی وقت صورت گرفت . این در حالی است که در لوازم ایمنی و بهداشتی کارگران هیچ اشاره ای به خرید و تحویل جوراب واریس به کل کارگران وجود نداشته و برای چنین خریدی در عرف سایپا باید با درخواست معاون تولید جناب آقای مهندس لوءلوء خرید صورت میگرفت که با کمال تاسف خرید مذکور بدون نیازسنجی از سوی مدیر ایمنی و تاییدیه پزشکان مقیم در سایپا صورت گرفته است.و معاون تولید سایپا نیز کاملا از خرید و توزیع جوراب اظهار بی اطلاعی میکند!!!

دراین حرکت چک جورابها در وجه شرکت کاوشگر گستر طب (فروشنده جوراب)صادر نشد بلکه در یک عمل تاکتیکی برای فرار مالیاتی چک جورابها بلافاصله در وجه آقای نوده فراهانی عضو هیات مدیره باشگاه سایپاصادر شد.!آیا این اقدامات مصداق رانتخواری،فساد،تبانی،خیانت و …و مصداق منفعت جویی برای رفیق آقای قاسم جهرودی نمی باشد؟!!!

۱-۱۶ )آیا این نیاز تراشی در این برهه از زمان مصداق تبانی ،سوء استفاده از مقام و جایگاه اداری نیست؟

۲-۱۶)آیا ده هزار نفر پرسنل سایپا همه مشکل واریس داشتند؟ در حالیکه تعداد کارگران سایپا ۴۰۰۰ هزار نفر است.آیا آن ۴۰۰۰ هزار کارگر تماما مشکل واریس داشتند؟اگر کارگران ۴۰۰۰ نفرند چرا ده هزار جفت خریداری شد؟

۳-۱۶)چرا در مناقصه فقط شرکت مورد حمایت مدیرعامل تایید شده در حالیکه دو شرکت دیگر که از شرکتهای داخلی بودند توسط مدیرایمنی رد شد!!تا به مقصود برسند.

۳-۱۶)آیا مدیریت مالی سایپا برای خرید کالا از سایر شرکتها مبلغ چک را در وجه مدیرعامل شرکتها صادر میکند؟!چه کسی چنین دستور غیرقانونی را صادر نموده است که چک جوراب در وجه اقای فروشنده(امیرهوشنگ نوده فراهانی) صادر شود؟

۴-۱۶)آیا این حرکت مصداق پولشویی نیست؟

۵-۱۶)آیا خرید دستوری و تحمیلی از فردیکه مراحل صدور حکم انتصاب ایشان در باشگاه سایپا در حال انجام بود و پس از خرید بلافاصله حکم انتصاب در موسسه فرهنگی ورزشی سایپا برای فروشنده جوراب صادر شد مصداق ماده ۲۴۱ قانون تجارت که تاکید بر عدم مداخله کارکنان دولت دارد، نیست؟!

۶-۱۶)بسیاری از کارگران سایپا دارای عارضه دیسک کمر و درد زانو میباشند.برای آنها هم فکری شده است؟؟.خوشبختانه سناریوی شرکت آقای امیرهوشنگ نوده فراهانی افشا شد وگرنه با نیم نگاهی به سایت و فروشگاه این شرکت متوجه میشویم که ده هزار، ست دوران بارداری نیز در انبار وجود داشته که مدیرعامل محترم فرصت نیازتراشی در این خصوص را پیدا نکردند.

۷-۱۶)چرا فردی بدون سابقه و تخصص در باشگاه سایپا منصوب گردیده است؟؟؟ علت عدم انتشار سوابق و رزومه آقای امیرهوشنگ نوده فراهانی چیست؟ البته ممکن است دراین مدت مثل بقیه اعضای گروه ریش ، فرصت رزومه سازی پیدا کرده باشند.

۸-۱۶)آقای وزیر صمت به طور کامل درجریان این خرید مساله دار هستند. چرا ایشان علیرغم اینکه در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرده است به کشف کنندگان فساد جایزه میدهد و با فاسدان برخورد مینماید، هیچ اقدامی تاکنون توسط ایشان انجام نشده است؟!!

چنانچه جنابعالی این مورد را بررسی و عامل آن را به سبک مجازات ابن هرمه توسط امام علی(ع) مجازات نمایید، یعنی که مرد مبارزه با فسادید، ورنه« عرض خود میبری و زحمت ما میداری ».

۱۷) با نیم نگاهی به حقوق و دریافتی های آقایان قاسم جهرودی، معصوم نجفیان، اردشیر امینی، هنری کیا، جمشید حیدرکندری و عبدالکریم پورکیان تمام آدمهایی که ایشان از گروه «ریش»( نیروهای وارداتی از شرکتهای ریخته گری ، یاتاقان بوش و شتاب کار) آورده اند، از ۱۵ میلیون تا ۴۰میلیون تومان به بهانه های مختلف دریافتی ماهیانه دارند ، در حالیکه بعضی از اعضای کم تجربه شان ،باید حداکثر ماهی ۴میلیون تومان حقوق و مزایا بگیرند.آیا در شرایطی که بعضی از کارگران شرکت نیازمند ۱۰۰،۰۰۰تومان مساعده برای گذران زندگی شان هستند این مدل حقوق و مزایا تعریف کردن برای بستگان و دوستان ، مصداق خیانت و پرکردن جیب ها و تقسیم غنائم نمی باشد؟!! چرا حقوقهای نجومی و بدون ضابطه به افراد هم قطار خود پرداخت میشود؟

۱-۱۷)آقای قاسم جهرودی در پایان سال گذشته به افرادیکه با خود به سایپا آورده بود پاداش حضور ۱۲ ماهه را پرداخت کرده است !و این خلاف مقررات سایپاست .در حالیکه این افراد سه ماه بیشتر در سایپا حضور نداشتند اما کارگران بیچاره تولیدی برای ۱۲ ماه حداکثر یک میلیون تومان دریافت کردند.انتظار داریم پولهای پرداختی به آنها به بیت المال بازگردانده شود. و آنها حداکثر پاداش سه ماهه بگیرند.و عاملان این دستور غیر قانونی مجازات شوند.

۲-۱۷)ماده ۲۴۱ قانون تجارت، صریحا اشاره به پاداش هیات مدیره در صورت سود دهی دارد. با توجه به زیانده بودن شرکتها بویژه سازه گستر و مگاموتور و سایپا و سایپادیزل علت پرداخت پاداش به ایشان در پایان سال گذشته و در زمان بستن حسابها و برگزاری مجامع چیست و از چه محلی با چه مجوزی پرداخت انجام شده است؟

۱۸) رییس جمهور محترم گفته اند مردم باید ببینند دولت صرفه جویی رو از خودش آغاز کرده تا صرفه جویی کنند.واقعا آقای قاسم جهرودی و تیمش تا حالا چه کارهایی برای صرفه جویی کرده اند؟؟ آیا چندبرابر کردن چارت مدیریت ارتباطات،از مصادیق صرفه جویی محسوب میشود؟؟!!!در کدام وزارتخانه و نهاد دولتی و خصوصی ،و تولیدی یا ستادی یا صنعتی، مدیرعامل، معاون ارتباطات دارای باکس مدیر جشن ها و مراسم ها ( آقای جمیل صفری که رییس هیات مدیره آژانس و تسهیل گر هزینه های بلیط ، اقامت ، هتل و … آقایان جهرودی، هنری کیا و مجتبی نظری میباشد). معاونتی با چهار مدیر زیر مجموعه و شش نفر مشاور و دستیارو دوازده رییس اداره و ۲۵ مسئول و ۳۰نفر کارشناس و کارمند دارد دارد؟!آیا روابط عمومی وزارتخانه یا نهاد ریاست جمهوری این تعداد کارمند دارد؟ ایشان در تمام بخشهای شرکت و گروه با ایجاد باکسهای جدید مدیریتی در حال ساختار زایی و افزایش هزینه ها هستند.

۱-۱۸)علت قرارداد با مجری برنامه های «پویش و حرف حساب تلوزیون» آقای کیا داود اسفندیاری بعنوان مشاور معاون ارتباطات با حقوق بالا بدون حضور در سایپا چیست؟

۱۹)یکی از کارهای مفسده ای که برخی از مدیرهای صنعتی برای ماندگاری خودشان انجام میدهند استفاده از شخصیتهای سیاسی بعنوان مشاور و یا آنها را به نوعی خریدن هست.حالا به موارد زیر توجه کنید:

۱-۱۹)آقای پورناصر، همسر یکی از نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با دستور مستقیم آقای قاسم جهرودی بعنوان رییس اداره در شرکت پارس خودرو منصوب شده و بعد با حقوق و مزایا و ۱۲۰ساعت اضافه کار،معادل ماهیانه ۱۲میلیون تومان ناقابل از جیب کارگر بیچاره ، از طرف سایپا به مجلس مامور شده است.

۲-۱۹) برادر یکی از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی با حکم آقای قاسم جهرودی بعنوان مدیر بازاریابی صادرات استخدام و با دریافتی ۲۰میلیون تومان مامور شده اند به مجلس !، مگر این نماینده ها مبلغی بابت هزینه های دفتر و راننده و مسوول دفتر نمیگیرند؟ پس این کارها چیست؟آیا مصداق فساد و خیانت نیست؟؟!!

۳-۱۹) برادرزاده یکی از معاونین وزارت خارجه بنام علی عراقچی که در سازمان گسترش مدیر کل هست ، در سایپا هم بعنوان مشاور اموربین الملل مدیرعامل سایپا منصوب شده است. برای شما تعجب اور نیست!؟آیا میتواند از دو محل حق الزحمه بگیرد؟؟!!!!

۴-۱۹) آقای قدرت الله حشمتیان نماینده اسبق مجلس با هفتاد سال سن را میشناسید که بعید میدانیم ایشان آدرس سایپا را بلد باشند، ایشان هم شده مشاور مدیرعامل ، بطوریکه یک روز هم در سایپا حضور پیدا نکرده است .

۵-۱۹) آقای ملکی برادرزاده آقای ولی ملکی ، نماینده مشکین شهر و سخنگوی کمیسیون صنایع ، مشاور مدیرعامل شده است.آیا اینها مصداق خیانت نیست؟!

۶-۱۹)نقش آقای خان کرمی مدیرکل حراست نهاد در انتصاب افراد در سایپا و ایران خودرو چیست؟ برادر ایشان معاون فروش ایران خودرو است و گفته میشود در سایپا مدیرعامل ایندامین توسط ایشان انتصاب یافته است.اخیرا هم آقای برنجیان که توسط وی معرفی شده است به عنوان مدیربازرسی ویژه معرفی شده است. در حالیکه شرکت دارای مدیربازرسی است، آقای سردار هردانی بعنوان مشاور بازرسی مدیرعامل انتخاب شده است. این همه فساد و این همه مدیر و مشاور و بازرس در امور بازرسی مضحک نیست؟!شرکتی با دو مدیربازرسی ویژه!! البته تعداد این افراد بیش از اینهاست و باعث طولانی شدن نامه و گرفتن وقت گرانبهای شما میشود.

خدا بیامرزد مدیرعامل اسبق شرکت سایپا آقای مهندس ابراهیمی را که فقط ۲ مشاور داشت، دکتر بایزید مردوخی و دکتر حسین عظیمی!

۲۰)لیست مشاوران مدیرعامل سایپا و دیگر شرکتها و رزومه آنها را بگیرید و بررسی کنید و ببینید خدا وکیلی مشاورند یا حقوق مفت بگیر برای لابی ها!!آیا مشاوران در سایپا حضور دارند ؟!این حجم عظیم مشاوران در سایپا چه میکنند و از چه منابعی حقوق میگیرند؟!عملکرد مشاوران را بررسی کنید.

۱-۲۰) آقای کرد زنگنه مدیرعامل سرمایه گذاری کارکنان با حقوق نجومی ۲۵میلیون تومان، در ۶ماه اخیر ، بیش از ۱۴ مشاور با حقوقهای نجومی جذب کرده است که آقایان یک ساعت نیز در شرکت حضور نداشته اند. بیچاره کارگران که سرمایه آنها در دست اینان هست.

آقای دکتر جهانگیری!فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی!

۲۱)کارگران سایپا بیشتر در ایام تعطیلات رسمی از ویلاهای شمال استفاده میکنند.شما بررسی کنید چرا در ایام تعطیلات سالجاری که مصادف با لیالی قدر بود به یکباره تمام رزرو ویلای کارگران کنسل شده و محل قرق خانواده کدامیک از مدیران ارشد سایپا گردیده و کارگران خسته سایپایی نتوانستند از ویلاهای مجتمع سایپا در شهرستان نور مازندران استفاده کنند؟؟

۲۲)لطفا وضعیت و کیفیت انتصابها را نگاه کنید. از ۸۰ کرسی مهم، ۵۰ کرسی فقط در سطح هیات مدیره ها توسط گروه «ریش» اشغال شده است. اینجا نیز با پدیده شوم تقسیم غنائم مواجه میشویم.

۱-۲۲)آقایان در توجیه انتصابات فله ای تغییرات را از اختیارات مدیرعامل میدانند .آیا برکناری تعداد کثیری از افراد خوشنام و شایسته و انتصاب جمع کثیری از نیروهای بی تجربه ،فاقد صلاحیت فنی و بعضا سالخورده و بازنشسته از اختیارات مدیرعامل هست؟

۲۳)به طور قطع از اخبار بازار خودرو طی یکی دوماه اخیر بویژه بعداز ضرب الاجل رییس جمهور محترم خطاب به وزیر صمت مبنی بر رسیدگی به وضعیت بازار آگاهی دارید.آیا میدانید قیمت خودروهای داخلی تا ۵۰درصد اختلاف قیمت نسبت به کارخانه داشته و طی ماههای اخیر به دلیل کم کاری آشکار و بی تدبیری آقای قاسم جهرودی و قائم مقام بی تجربه و دستیار امنیتی قائم مقام فروش ایشان که تجربه مفیدی در صنعت خودروسازی نداشته و تعدادی از آنها صرفا در رده های میانی قطعه سازی مشغول بوده و از تاثیر تصمیمات نابخردانه خود بر بازار خودرو ناآگاه بوده و از مفاهیم اولیه بازار هیچ شناختی ندارند ؛ چرا که تصمیماتی دراین شرایط اتخاذ میشود که دلالان و واسطه ها انتظار آن را میکشیدند و میلیاردها تومان سودآوری برای دلالها و واسطه های آشنا ایجاد کرده اند و وضعیت فعلی سایپا ارتباط زیادی با تحریم و نوسانات نرخ ارز ندارد.

۱-۲۳ ) آقای قاسم جهرودی در «شو آف » شیراز در مصاحبه ای ، تحریم های ظالمانه امریکا را بیشتر شبیه یک جوک خوانده است!!! افسوس و صدعجب!!! یکی بیدار کند این خفته مرد را!!! چقدر بی تدبیری و ناپختگی .

آقای دکتر جهانگیری! مدیرعامل منصوب شما در سایپا هنوز در جریان این جنگ اقتصادی واقعی نیست و آنرا جوک میداند صنعت خودرو نیاز به مدیران کارآمد ،عاقل، باتدبیر و شجاع که طعم جنگ اقتصادی و تحریم را چشیده باشند و آماده رزم باشند ،دارد.

۲۴) چرا آقای قاسم جهرودی، ستاد عالی فروش را که هر دوهفته یکبار با حضور معاونین و کارشناسان مربوطه برگزار میشد منحل کرد؟

۲۵)ایشان با ادامه طرحهایی از قبیل فروش سبدی،امانی و مشارکت در تولید که عمدتا برای شرایط رکود بازار کاربرد داشته، فضای جدید بازار را دچار نوعی رشد هیجانی کرده و ضمن حراج محصولات تولیدی، گوشه ای از اقتصاد کشور با میخ های تصمیمات ایشان سوراخ شد.طرحهای فروش پایان سال ۹۶ که به بهانه جذب نقدینگی به اوج خود رسید نه تنها هیچ کمکی به فروش مستقیم و عادلانه نکرد و خودرو را در اختیار مصرف کننده نهایی قرار نداد بلکه خودروها را به صورت کارتکس تحویل واسطه ها و دلالان داد.

جناب آقای دکتر جهانگیری!

۲۶)درست یک روز پس از سخنان شما و یک هفته بعد از سخنرانی رئیس جمهور در اجلاس سران و تذکر به مدیران برای کار بیشتر و افزایش تولید ، آقای قاسم جهرودی با حضور چندین تن از معاونین و حلقه گروه «ریش» ، جشن تولد برگزار کرده و تا پاسی از شب مشغول خنده و شادی و بزم خویش بودند.تقاضا داریم دستور دهید اضافه کاری آنها در تاریخ ۹ام تیرماه پرداخت نشود،چرا باید از جیب سهامداران بابت اضافه کاری مراسم جشن تولد پرداخت شود؟؟ متاسفانه بیت الحال برای خودشان درست کرده اند.اینهم یک نمونه دیگری از دست در جیب مردم بردن است. واقعا اگر مولای متقیان زنده بودند چه واکنشی به جشن تولد آقای قاسم جهرودی نشان میداد؟؟!!

۲۷)متاسفانه انتصابات بی حد و مرز و تزلزل مدیریتی باعث رخوت و کندی انجام کار در سایپا شده است .حتی شخصیت پر تلاش و خستگی ناپذیری همچون آقای مهندس آقامحمدی و جناب آقای دکتربادکوبه نیز این روزها دل و دماغ کار کردن ندارند.«سادیسم تغییر و تحقیر » آقای مدیرعامل، کرامت انسانی مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکها را خدشه دار نموده و مدتی است آغاز موج دوم تغییرات سایپا یا تزلزل مدیریتی یا «جنون تغییر» در سایپا دست مدیران را برای کار کردن بسته است.آقای قاسم جهرودی مدعی است که وقتی برنامه های خود را برای وزیر اعلام کرده، چیدمان تیم خود را نیز اعلام و از وزیر مجوز تغییرات را اخذ کرده است!

حال سوال از آقای قاسم جهرودی این است مگر شما برنامه های خود را به وزارتخانه اعلام نکردید تا وزیر محترم تایید کند؟؟؟.مگر سایپا دولتی است که برنامه ارایه کردید!!!! پس چرا اصرار دارید دفتر حقوقی خود دهها دلیل برای خصوصی بودن سایپا پیدا کند. مثلا مدعی هستید با توجه به اینکه دولت ۱۷درصد سایپا را داراست،پس دولتی نیستید!!!

جناب آقای جهانگیری ، تغییرات مدیرعامل سایپا در حد زلزله و کودتا در سایپا بود که به بخشی از تغییرات در سطح هیات مدیره ها و مدیران ارشد در زیر اشاره می کنیم:

۱-۲۷)برکناری مدیران پرسابقه و ارزشمند شرکت سایپا،به ویژه مهندس رضا سبکروح، رزمنده دفاع مقدس و مرد امین فروش سایپا که ۳ماه پیش توسط آقای رمضانی (از مداحان اهل بیت واز حامیان خانم آجرلو نماینده سابق کرج) در فروش کنار گذاشته شده است.

۲-۲۷)برکناری آقای محمدحسین مهدی از شرکت خدمات فنی رنا.

۳-۲۷)آقای حسن زاده از زامیاد برکنار و مجددا در شرکت سرمایه گذاری سایپا منصوب، سپس از شرکت سرمایه گذاری برکنار و مجددا در سایپاشرق منصوب و سپس از آنجا برکنار و درسازه گستر بعنوان عضو هیئت مدیره منصوب شد.(سادیسم تحقیر و تغییر)

۴-۲۷) آقای نکونام در ابتدای کار قاسم جهرودی، پس از عزل مهندس مهدی، رزمنده دفاع مقدس، به معاونت اداری منصوب میگردد و ۶ماه بعد از معاونت اداری عزل و دوباره مدیرعامل شرکت ستاره سفیران گروه سرمایه گذاری کارکنان میگردد ؛ خسته نباشی قاسم جهرودی!!!

۵-۲۷) آقای دیوان بیگی مدیرعامل ستاره سفیران و از رزمندگان دفاع مقدس و آقای حسینی مدیربازرگانی سایپا در حالیکه گفته میشود در خارج از کشور حضور داشته و در مرخصی بوده اند ، از کار برکنار میگردند.(سادیسم تحقیر و تغییر)

۶-۲۷)برکناری آقای مهندس مهدی از ریاست هیات مدیره شرکت ستاره سفیران در حالیکه توسط آقای قاسم جهرودی در شش ماه قبل تر منصوب شده بود .(سادیسم تحقیر و تغییر)

۷-۲۷)برکناری آقای رحیمی ملک مدیر تحویل خودرو سایپا.

۸-۲۷)برکناری آقای خرمی نژاد از هیات مدیره شرکت مشاور وسائط نقلیه خودرو.

۹-۲۷)برکناری آقای شهریاری از شرکت ایندامین

۱۰-۲۷)برکناری آقای ادریسی از شرکت مشاور سائط نقلیه خودرو

۱۱-۲۷)برکناری اقای الوند از شرکت مگاموتور و انتصاب ایشان در زامیاد ، یکماه بعد برکناری از زامیاد و مجددا انتصاب در بن رو .

۱۲-۲۷)برکناری آقای قمی قائم مقام بازرگانی سایپا

۱۳-۲۷)برکناری آقای حق نظرلو از شرکت تیباصنعت مبدل

۱۴-۲۷)برکناری آقای مصدقی از مرکزتحقیقات و نوآوری سایپا

۱۵-۲۷))برکناری آقای صفری از مرکز ارتباط با مشتریان

۱۶-۲۷)برکناری آقای گلشن از هئیت مدیره سایپادیزل

۱۷-۲۷)برکناری آقای تهمتن از شرکت طیف

۱۸-۲۷)برکناری آقای شیخ الاسلام از شرکت رادیاتور ایران

۱۹-۲۷)برکناری آقای مداحی از بهران موتور

۲۰-۲۷)برکناری آقای روحی از سازه گستر

۲۱-۲۷)برکناری آقای ظهیری از زامیاد

۲۲-۲۷)برکناری آقای نظری از سرمایه گذاری کارکنان

۲۳-۲۷)برکناری آقای صائبی از بهران موتور گلپایگان

۲۴-۲۷)برکناری آقای میرزایی از ارتباطات

۲۵-۲۷)برکناری آقای شجاعی از معاونت مالی

۲۶-۲۷)برکناری آقای کبریتی از پارس خودرو

۲۷-۲۷)برکناری آقای آخوندی از قائم مقامی سایپا

۲۸-۲۷)برکناری آقای صادقی از سایپا دیزل

۲۹-۲۷)برکناری آقای سبزواری از سایپادیزل

۳۰-۲۷)برکناری اکبری تابش از ایندامین

۳۱-۲۷)برکناری آقای مدنی از سایپاشیشه

۳۲-۲۷)برکناری آقای نوفلی از شرکت سایپالجستیک

۳۳-۲۷)برکناری آقای شمس لاهیجانی از قائم مقامی سایپا

۳۴-۲۷)برکناری آقای جمالی زواره از موسسه فرهنگی ورزشی سایپا

۳۵-۲۷)برکناری آقای نخعی از سایپا آذین

۳۶-۲۷)برکناری آقای محسنی از رنگ و رزین طیف

۳۷-۲۷)برکناری آقای شریعتمداری از ستاره سفیران

۳۸-۲۷)برکناری آقای رفیع نژاد از شرکت پیشگامان خوراک تابان

۳۹-۲۷)برکناری آقای تقوی از سایپا

۴۰-۲۷)برکناری آقای قره گوزلو از تابان تاخت

۴۱-۲۷)برکناری آقای تقی زاده از سایپا

۴۲-۲۷)برکناری آقای ساریخانی از ایران کاوه

۴۳-۲۷)برکناری آقای جمشیدی از رایان سایپا

۴۴-۲۷)برکناری آقای رضوانفر از رایان سایپا

۴۵-۲۷)برکناری آقای قائمی از طیف سایپا

۴۶-۲۷)برکناری آقای شیخ عطار از مگاموتور

۴۷-۲۷)برکناری آقای حسینی از آژانس سایپا

۴۸-۲۸)برکناری آقای حسینی از مدیریت بازرگانی سایپا

۴۹-۲۷)برکناری آقای اشجعی از سایپالجستیک

۵۰-۲۷)برکناری آقایان آقاپور،محمدخانی و ساعتچی از سایپاچین و انتصاب افراد نام آشنایی چون هنری کیا و نجفیان و رزازی

و تعداد بیشمار دیگری از مدیران و معاونین در شرکتهای زیرمجموعه که بدلیل طولانی شدن از ذکر نام آنها خودداری میشود.

به راستی عزل این تعداد آدم پرتجربه و انتصاب تعداد زیادی آدم بی تجربه ، کم تجربه و بعضا سالخورده ، مصداق خیانت ، فساد و تضییع بیت المال نیست؟ و بالاخره سوخت قطار استخدام و عزل و نصب های سایپا تمامی ندارد؟!

اکنون فاز دوم تغییرات در سایپا شروع شده است معلوم نیست چرا احکام منتصبین در سیستم جاری نمیشود! شاید میخواهند از حساسیت ها کاسته شود. ما بزودی لیست اسامی را در اختیار جنابعالی قرار میدهیم.

جناب آقای دکتر جهانگیری!

۲۸) آقای کاپیتان عبدالکریم پورکیان و محمدی در بازررسی و حراست سایپا پرونده محکومیت دارند و انتصاب اینها کاملا غیر قانونی هست.اینها به دلیل مشکلات متنوع و عملکرد مشکوک و ناموجه ای که در گذشته داشته اند از عرصه مدیریت در شرکتهای ایران خودرو و سایپا کنار گذاشته شده بودند که آقای قاسم جهرودی آقایان را در مشاغل حساس و مالی منصوب کرده است و اینها در همین مدت کوتاه ۶۰ نفر از آشنایان و اقوام را استخدام کرده اند.یعنی یک واحد کوچک ۱۵-۲۰ نفره درحال حاضر تبدیل به یک شرکت ۸۰نفره شده است.آقای پورکیان ، علاوه براینکه به طور غیرقانونی هفته ای ۳بار در وقت اداری و هردفعه به میزان ۲ساعت شرکت رو به مقصد کفش ملی سابق برای ورزش ترک میکنه، درحال حاضر در عملی کاملا غیرقانونی علاوه بر مدیریت عاملی شرکت عدالت اندیشان که مبلغ ۲۲میلیون تومان ناقابل دریافت مینمایند، مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری کنان آقای کردزنگنه هم هست و از اونجا هم ۸میلیون حقوق علاوه بر شرکت اول ،میگیرد یعنی درحدود ۳۰میلیون تومان درماه. کاپیتان پورکیان، در شاهکاری دیگر پسر خود را مدیر نیروی انسانی و قایم مقام مدیرعامل و همه کاره شرکت عدالت اندیشان وصول کرده است؛ یعنی خیلی خوشمزه و شیرین شرکت را ارثیه خانوادگی خود کرده است.خواهشمندیم دستور بررسی و عزل آنها و مجازات انتصاب کنندگان آنها را صادر کنید.

۱-۲۸) تقاضا داریم ضمن توبیخ آقای کاپیتان پورکیان ، زمانهای حضور ایشان در ورزشگاه کفش ملی سابق از حقوق ایشان کسر گردد.

۲-۲۸ )ایشان ضمن برخورداری از خودروی شرکت و دریافت خودروی سهمیه ای و داشتن راننده ۲۴ساعته اختصاصی، همچنان هزینه ایاب و ذهاب به مبلغ ماهیانه ۱/۵ میلیون تومان دریافت میکند که تقاضا داریم این مبلغ از ایشان بازپس گرفته شود.ضمنا داشتن راننده با وجود دریافت هزینه ایاب و ذهاب و خودروی سازمانی کاملا غیرقانونی میباشد

۲۹)چنانچه در جریان هستید در زمان حضور آقای قاسم جهرودی در سایپا به دلیل عدم اشرافیت لازم وی و گروه شان به مباحث مالی و شرکت داری، شرکت سایپادیزل ضمن سقوط شدید ارزش سهم از بورس نیز کنارگذاشته شد و فقط در سال ۹۶ ،متحمل زیان ۱۳۰۰میلیارد تومانی گردید..جالب است بدانید مدیرعامل سایپا در سه ماه اول حضور دوبار آقای دکتر شریعتمداری وزیر صمت را جهت تحویل کامیونهای سایپادیزل با کلی برنامه تلویزیونی و شو دعوت نمود و وزیر بزرگوار قدم بر چشمان ما گذاشت اما نپرسید از ادامه تولید پس از برجام. متاسفانه مشتریان مایوس سایپادیزل هرازچندی درمقابل این شرکت تجمع میکنند و خواستار تحویل خودروهایی میشوند که یکسال از موعد تحویل آنها گذشته است ؛ شرکتی که آقای وزیر محترم ، ۲بار بخاطر تحویل نمادین خودروهای تجاری مجبور به تردد در جاده مخصوص کرج گردیده است.

جناب آقای دکتر جهانگیری!

برخی از مدیران ارشد سایپا در شرایطی به باندبازی و سفرهای دورهمی و خویشاوندبازی مشغولند که این شرکت از مشکلات عدیده ای از درون رنج میبرد و پرسنل و نهادهای نظارتی بیرونی بارها بدانها اشاره کرده اند و توان محدود و ناقص تیم مدیریتی فعلی که بعضا به قدرتهای پنهان متصل بوده و مدعی «مدیریت جهادی» بوده و مدیرعامل کنونی نیزخود را از زمره «۹۶» درصدیها میداند ، امکان حل این مسائل را که بخشی از آنها به طور خلاصه اشاره میگردد ندارند:

۳۰) با همت آقای قاسم جهرودی ، تیمی در فروش مستقر شده که به برخی قدرتهای پنهان مرتبط بوده و هیچ سابقه ای در حوزه فروش ، بویژه بخش فروش حوزه خودروسازی نداشته و بسیاری از نیروهای ارزشمند مجموعه فروش را برکنار و عزل کرده اند؛ انگار که طاعونی در گرفته باشد، طاعونی به سبک ….آیا تصدیق میفرمایید که امنیت اقتصادی،و اجتماعی دولت امید در اختیار این افراد قرار گیرد؟؟!!! ما که بسیار مأیوس و نگرانیم. رفتار اینان شبیه تازه به دوران رسیده هایی هست که سایپا و پرسنل آنرا به اسارت گرفته اند! با آمدن افراد سفارشی و دوستان و رفقا و حتی معلم فرزند آقای قاسم جهرودی، بنام آقای کشتکار نابسامانی و بلاتکلیفی شدیدی در مجموعه فروش ایجاد شده است. این دوستان بزرگوار فقط به دنبال رانت و فروشVIP برای افراد سفارشی از جانب آقای قاسم جهرودی هستند.

۳۱) ادغام برخی از فعالیتهای فروش از جمله اقداماتی بود که به درستی در سازمان انجام شده بود؛ آقای قاسم جهرودی پس از اینکه در ابتدا جلوی تمام پروژه ها و اقدامات توسعه ای را گرفت نسبت به توسعه و ازهم پاشیدگی ساختار فروش و ایجاد دفاتر منطقه ای اقدام نمود. الان کسی نمیداند ساختار فروش،تحویل،شبکه،دفترمنطقه ای و نمایندگیها با یک سری احکام جدید چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد و هزینه بسیار زیادی بخاطر این ناهماهنگیها بر سازمان تحمیل شده است و به نظر میرسد که کار از دستشان در رفته باشد.بطور نمونه آقای قاسم جهرودی در چندروز گذشته، مجددا قائم مقام خود در فروش سایپا را که امین و عضو هیات مدیره چند شرکت بود برکنار و فرد دیگری را که معاون رئیس حراست وزارت صمت آقای علی حسینی بوده است را بعنوان معاون فروش منصوب کرد ، یعنی دراین ۹ماه ، دو معاون فروش داشته ایم. بگذریم از اینکه هیچکدام تخصص فروش خودرو نداشته اند.

این باند مدیریتی که عمدتا از طرح های فروش خبر نداشته اند با انتخاب مدل های فروش که برای بازارهای راکد استفاده می شد در زمان بازار پر التهاب فعلی استفاده کردند و با استفاده از طرح های امانی و سبدی و مشارکت در تولید به واسطه ها و دلالان بازار خودرو را به این روز انداختن و تمامی زحمات دولت و شرکت را در نگهداری و ثبات بازار خودرو رو در کمتر از چند روز به باد دادن و واسطه ها را خوشحال و سهامدار و مشتری و مردم را خشمگین کرد.

۳۲)در حال حاضر اقای قاسم جهرودی و تیم مدیران ارشد انتخابی ایشان نه تنها ایین نامه ها و ساختارهای تصمیم گیری مشارکتی را تعطیل نموده و اکثر تصمیمات کلیدی را شخصا وضع میکنند و ستاد عالی فروش را که یک هفته درمیان برگزار میگردید تعطیل و هرازچندگاهی یکبار جلسه صوری برگزار و با دست گردان صورتجلسه ، تصمیمات فردی ایشان را ابلاغ می نمایند.درحالیکه در گذشته این جلسات به صورت منظم و یک هفته درمیان با حضور تمام رده های تصمیم گیری و مدیرعامل برگزار میگردید.به راستی! علت تعطیلی و برگزاری نامنظم ستاد عالی فروش ، آنهم در بازار متلاطم کنونی چه میتواند باشد؟؟؟!!!!

۳۳) تخصیص محصولات و پذیرش مشتری از شفافیت لازم برخوردار نمی باشد و سعی شده در انحصار تیم مدیران جدید قرار گیرد که با توجه به وضعیت بازار خودرو و اختلاف های قیمتی، پتانسیل تخلف در آن به شدت افزایش یافته است.خواهشمندیم ایین نامه و دستورالعمل ها و تخصیص ها در این شرایط به شدت مورد بررسی قرار گیرد و برای مجوزهای خاص و رانتهای ویژه که خارج از درخواستهای عادی برای سازمان ها و افراد نامرئی صادر میشود دقت لازم صورت گیرد. این مجوزهای خاص بعضی اوقات نهادهای نظارتی بالادستی را بلا اثر کرده است.در حال حاضر زحمت کشان شبکه فروش کمترین نفع را از شرکت می برند و دلالها و واسطها که اکثر بازار را نیز مونوپل خود کرده اند بیشترین نفع را از جیب خودروساز برده اند.به خاطر همین موضوعات نمایندگان کلیدی و مهم این شرکت کم کم انصراف داده و عطای کار را به لقایش بخشیده اند ، درصورتیکه این نمایندگان در دوران گذشته بویژه زمانی که آقایان مهندس عموزاده و یا دکتر تقی زاده معاونت فروش بودند و پس از آن مدیرعامل سایپایدک بهترین روابط را با مجموعه سایپا داشتند.

۳۴) وضعیت ادغام فروش و تحویل و مالی این شرکت با سایر شرکتهای خودرو ساز گروه دچار مشکلات عدیده ایست و سیاست های چند گانه و فرایندهای پیچیده در این سازمانها به شدت بر بهم ریختگی و بلاتکلیفی فروش و مشتریان گروه سایپا اثرگذاشته است.

۳۵)ضعف درپیگیری و تکمیل محصولات و کسری قطعات و عرضه بموقع محصولات به بازار درحالیکه مشتری منتظر دریافت محصول است

۳۶) بی انگیزگی شدید پرسنل سایپا با توجه به وعده های پوچ و توخالی تیم مدیریتی آقای قاسم جهرودی که باعث ناامیدی شدیدی نسبت به وضعیت کشور و شرکت شده است.

۳۷)درشرایطی که بازار خودرو متلاطم است علت قرارداد و یا تخصیص خودرو به سازمانهای دولتی و کارکنان برخی نهادهای بالادستی آنهم به صورت شرایطی چیست؟

۳۸)تقاضا داریم تعداد قراردادهای سازمانی و توافقات بدون قرارداد مبنی بر واگذاری انواع خودرو به نهادهای بالادستی و … در نه ماهه گذشته آنهم در شرایطی که خودروهایی همچون ساندرو ، ال۹۰ ، سراتو و … ، اختلاف قیمتی بالایی دارند بررسی شود.

۳۹)با دستور شخص آقای قاسم جهرودی ، گروه صنعتی سایپا مقرر نموده است تا با اعطای امتیاز نمایندگی فروش محصولات خود به آقای احمدرضا ناظر به عنوان سرمایه گذار نسبت به طرح مگادیلر منطقه ای اقدام نماید که آقای قاسم جهرودی، فشار زیادی را بر آقای دکتر تقی زاده ، معاون فروش وقت شرکت وارد آورد و با نپذیرفتن ایشان، وی را برکنار نمود.متاسفانه علیرغم نامه کتبی معاون وقت فروش مبنی بر غیرقانونی بودن این کار و عدم امکان چنین امتیازی به ایشان، اصرار بر انتخاب سرمایه گذار فاقد نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش و شخص فاقد سرمایه، بسیار مشکوک و سؤال برانگیز میباشد! چرا فردی خارج از شبکه فروش سایپا و بدون سرمایه و املاک کافی، توسط شخص آقای قاسم جهرودی بعنوان یک مگادیلر انتخاب شده است؟؟!!

۴۰) دستور دهید تخصیص و تحویل ۸۵ دستگاه سراتو با توجه به اختلاف قیمتی زیاد بدون پذیرش به یک نمایندگی خاص در یکی از استانهای شمالی در فروردین سالجاری بررسی شود.

۴۱)آقایان جمشیدکندری مدیرعامل مگاموتور ، کردزنگنه مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری کارکنان ، چرومی مدیرعامل سایپاآذین، جواهرپور مدیرعامل رادیاتور ایران و تعدادی که آمار آنها در حال تکمیل است، از طبقه بازنشستگان هستند. که لازم است سریعا با توجه به قانون بازنشستگان از ادامه کارشان جلوگیری شود.

آقای دکتر جهانگیری!

چنانچه دقت کنید وزیر محترم در سخنرانی های خویش فقط آمار تولید در فرورین و اردیبهشت را ارایه میکنند و با توجه به وضعیت اسفبار تولید در سایپا خبری از آمار تولید در خرداد و تیرماه ماه نبود. آیا این نشانه ای از شکست رویکرد تیم مدیریتی آقای قاسم جهرودی نمی باشد؟؟؟

بدلیل تلاش سایپا برای افزایش قیمت خودرو هیچ انگیزه ای در سایپا برای تکمیل خودروهای ناقصی و تحویل آنها به مشتری صورت نمی گیرد.ضرورت دارد وزارت صمت سریعا در خصوص علت عدم تکمیل کاری از سایپا و سازه گستر و مگاموتور سوال و با کم کاری در مدیریت سازه گستر و مگاموتور برخورد شدید نماید. اینها بخش کوچکی از مسایل داخلی شرکت سایپا می باشد که آقای قاسم جهرودی و مدیران ارشد منصوب ایشان، برای حل آن هیچ اقدامی در دستور کار ندارند و آینده این شرکت و پرسنل و سهامداران و جامعه را به مخاطره انداخته است و پیش بینی می شود این مدیران علاوه بر اینکه شوکهای شدیدتری به صنعت خودرو و اقتصاد وارد می کنند آینده سهامداران و مشتریان و کارکنان را به خطر میاندازند.

جناب اقای جهانگیری !

ما نه تنها امیدی به نماد مدیریت باند باز و خویشاوند سالار فعلی سایپا نداریم بلکه اخیرا به شدت نگران شده ایم که نکند این انتخابها با فشار مافیا و گروهای پشت پرده قطعه ساز برای نابودی شرکت و افزایش نارضایتی مشتریان و سهامداران و کارکنان صورت گرفته تا در نهایت تن بی جان آن به بهای ناچیز و بدون رعایت مصالح در اختیار آنها قرار دهند. برنامه ریزی برای فروش دارایی ها و شرکتهای زیر مجموعه بدون تشریفات قانونی لازم در روزهای اخیر احتمالات مذکور را در ما تقویت کرده است.

معاون اول محترم رییس جمهور!

لطفا نگاهی به وضعیت افرادی که خواسته اند با سلامت کار کنند،بیاندازید. در انتصاب آقای قاسم جهرودی به سابقه قبلی ایشان توجه نشده است.این مورد باید مورد توجه بخش بازرسی باشد. سابقه ایشان در ریخته گری بسیار مبهم و سوال برانگیز هست .لطفا سابقه خرید چند میلیون یورو مواد اولیه در شرکت ریخته گری ابهر در زمان آقای قاسم جهرودی مورد عنایت قرار گیرد.ما دراین ۹ماه حضور آقای قاسم جهرودی در سایپا هیچ برنامه توسعه ای از ایشان ندیدیم. ایشان گفته است که برنامه پیشنهادی اش را به آقای وزیر ارایه کرده است.لطفا برنامه ایشان را از وزیر محترم اخذ و میزان تحقق آنرا بررسی کنید.برای ایام تحریم نیز برنامه ای در سایپا تدوین نشده است و سردرگمی فراوانی که باعث ناامیدی میشود در بین کارکنان ایجاد شده است.

اگر بخشی از این شرایط و مشکلات را ناشی از تحریم های ظالمانه بدانیم بدون شک چندین برابر مصیبت صنعت خودرو به عوامل مدیریتی در شرکتها وابسته است.این مدیران که عملکرد آنها بعضا در شرایط عادی منجر به زیانهای میلیاردی به صنایع خودرو گردیده است صدای صدها هزار سهامدار خرد را درآورده است و باید ترسید از روزهایی که همانند موسسات مالی و اعتباری ، اینبار زیاندیده های صنعت خودروسازی تجمع نموده و مجبور باشید امنیت ملی و بعضا هزاران میلیارد تومان را خرج بی کفایتی ها بکنید.

آقایان در شرایط ویژه نه تنها هیچ کمکی به حل مسائل نمیکنند بلکه فرصت طلبانه بدنبال استفاده حداکثری برای خود و باند و خویشاوندان خود میباشند و اصلا کمترین توجه و التفاتی به درون و برنامه های توسعه ای شرکتها ندارند و به نظر میرسد که برای کاسبی و بهره برداری از ناچیز مواهب سایپا وارد شده اند و به گونه ای فضا را پلیسی کرده اند که هرکسی کوچکترین اعتراضی به تخریب و یا چپاول منابع شرکت داشته باشد از دم تیغ آنها در امان نمیماند.

برای حجم وسیع برکناری افراد شایسته و کودتا علیه سایپا از عبارت نخ نمای« تغییرات مدیریتی» استفاده میکنند.آیا عزل نیروهای شایسته و نصب نیروهای درجه چند یعنی تغییرات مدیریتی؟؟؟؟ وضعیت صنعت خودرو معلول این بی کفایتی ها بوده و اگر امروز به این شرایط خاتمه ندهید تداوم این وضعیت آینده اقتصاد را تحت شعاع قرار خواهد داد.

حسب فرمایش شما محرکهای اقتصادی و اجتماعی نشان میدهد که چندماه آینده نیازمند مدیرانی هست که بتوانند شرایط ویژه کشور و جنگ اقتصادی را درک نموده و برای مدیریت بحران برنامه و شایستگی و آمادگی لازم را داشته باشند.

مدیران جدیدی که در سایپا کنگر خورده و احتمالا لنگر بیاندازند، در دو ماهه اخیر با کمترین تنشی ، بیشترین التهاب را در حوزه خودرو در اقتصاد کشور وارد نمودند. تجربه و لیاقت لازم برای هدایت این کشتی در جنگ اقتصادی پیش رو را ندارند. مدیران سایپا در این بحبوحه حتی نسبت به جابجایی زمان تعطیلات تابستانی اقدام نکردند تا بهانه ای شود برای افزایش قیمتهای خودرو! تا بتوانند از این بزنگاه برای افزایش قیمتها استفاده کنند و هماهنگ با قدرتهای پنهان مخالف دولت نارضایتی ها را افزایش دهند! و البته از وزارت خفته در خواب سهمگین صمت بیش از این انتظاری نیست!

آقای وزیر محترم در مصاحبه اخیرشان از تولید روزانه ۶۰۰۰(۳۰۰۰دستگاه خودرو در سایپا و ۳۰۰۰ درایران خودرو خبر داده اند)؛ درحالیکه تعداد خودروی تجارتی شده(قابل تحویل به مشتریان) در گروه صنعتی سایپا در دو ماهه اخیر به زحمت به عدد ۱۵۰۰دستگاه در روز رسیده است. پراید چهل میلیون تومانی که دارای کمترین ارزبری در بین خودروهای ساخت داخل میباشد و همواره سایپا مدعی صددرصد ساخت داخل آن بوده است مبارک وزارت صمت اسیر در آمار دروغین و مدیرعامل ۹۶درصدی ایشان باشد.

این ۹ماه مدیریت شان بر سایپا نماد مدیریت باندی، انتقامجو، نوچه سالار و خویشاوندسالار در کشور گردیده و به اعتبار دولت تدبیر و امید و شخص وزیر خدشه وارد شده است.به نظر شما با توجه به جنگ اقتصادی استکبار ، آیا مدیر اقتصادی در کشور داریم که از این جنگ تحلیل نداشته باشد و آنرا جوک بخواند؟! و برنامه ریزی لازم را صورت نداده باشد؟اگر شما سراغ ندارید ما به شما معرفی میکنیم.

آقای دکتر جهانگیری ریاست محترم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی!

امروز کارخانه سایپا بعنوان یکی از ارکان گروه صنعتی سایپا میبایست نقش محوری و ممتازی را در پیشبرد سیاستهای اقتصادی رهبری معظم انقلاب و برنامه های توسعه ای دولت تدبیر و امید داشته باشد،لیکن ما جمعی از پرسنل سایپا که تنها امید زندگیمان این شرکت میباشد شاهد افول تاریخی و تخریب و حیف و میل دارایی ها و منابع این شرکت میباشیم و عاجزانه تقاضا داریم با دستور به استقرار کمیته های تخصصی، از سقوط این شرکت و انتقال عوارض و پیامدهای وحشتناک آن به جامعه و مردم جلوگیری کنید.

تا دیر نشده برای جلوگیری از نقش مخرب تصمیمات مدیریتی این شرکت در ایجاد نارضایتی عمومی و خشم مردم کوچه و بازار از دولت، تدبیر نموده و به مدیریت عرصه بخور بخور خاتمه داده و از افرادی که دارای شناسنامه و رزومه موفق و اعتبار و پاکدستی بویژه از توانایی مدیریت در بحران ها برخوردارند استفاده کنید.تقاضا داریم که دستور صادر کنید بی عقلان از صحنه مدیریت سایپا کنار گذاشته شوند و عاملان اینهمه بی لیاقتی مجازات شوند. با اعتماد به نگاه مدیریتی که در جنابعالی وجود دارد خواهشمندیم جلوی« شوآف» و «تقسیم غنائم »در سایپا را گرفته و مردان رزم را جای مردان بزم بنشانید.

سخن آخر:

۴۲) آقای قاسم جهرودی در مصاحبه تلویزیونی ، نشست مدیران و جمع پرسنل بارها تاکید کرده است که با آگهی روزنامه جذب ایران خودرو شده است و این آگهی روزنامه را احتمالا تاکیدی بر شایسته بودن خود میداند و در یک مصاحبه تلویزیونی دیگر تاکید کرده است که ۷۳۰۰۰۰ نفر قصد خرید خودرو از سایت سایپا را داشته اند که هرکدام از آنها نیز مبلغ ۱۰۰میلیون تومان در حساب آنها بوده است و حال چند سوال که انتظار داریم پاسخ آنها از آقای قاسم جهرودی گرفته شود:

۱-۴۲) آیا انتصاب ایشان به مدیرعاملی سایپا براساس آگهی روزنامه بوده یا توصیه آقای … ؟!

۲-۴۲) آیا بیش از ۲۰۰نفر در گروه سایپا که بعضی از آنها با مدرک دیپلم و زیردیپلم استخدام رسمی شده اند ، با آگهی روزنامه بوده است یا با دستور مستقیم ایشان و بعضی از نزدیکان ایشان صورت گرفته است؟

۳-۴۳) آیا استخدام آقای قاسم جهرودی صرفا با آگهی روزنامه بوده و از ایشان آزمون علمی-تخصصی نگرفته اند که ایشان فرق F1 و F5 را نمیداند؟

آقای مهندس آقامحمدی قایم مقام سابق توسعه محصول هم با آگهی روزنامه جذب سایپا شده اند.میان ماه من تا ماه گردون ، تفاوت از زمین تا آسمان هست.

۴-۴۴) آقای قاسم جهرودی در مصاحبه مذکور به دوربین تلویزیون زل زد و جلوی میلیونها مخاطب تلویزیون گفت:« چند نفر پیدا میشوند که پراید ۴۰میلیونی خریده باشند؟ و این عدد پراید ۴۰میلیونی ، ساخته و پرداخته رسانه ها و سایتهاست». شما ببینید که یک مدیرعامل،کوچکترین درکی از مفهوم بازار نداشته و نمیداند که قیمت در بازار براساس عرضه و تقاضا شکل میگیرد.مشاور ایشان آقای رمضانی!! که مسئول تحقیقات بازار است خوبست قیمت پراید در بازار را به ایشان اعلام کند.ای کاش یک سازمان دولتی مثل ثبت آمار خرید و فدوش خودرو را به تفکیک اعلام کند تا سیه روی شود هر که آمار دروغین میدهد.آقای قاسم جهرودی وقتی درشروع کارش،آقای دکترتقی زاده معاون فروش را برکنار میکند نتیجه این میشود که تحلیلی از بازار خودرو نداشته باشد.

۵-۴۴) ایشان درجلسه کمیسیون صنایع مجلس صحبت از ۷۳۰۰۰۰متقاضی ثبت نام خودرو میکند که مرتبا دکمه F1 را میزده اند. عدد خیالی ۷۳۰۰۰۰ از کجا درآمده است؟آیا آقای قاسم جهرودی علم غیب داشته است که درحساب هرکدام از این ۷۳۰۰۰۰نفر ، مبلغ ۱۰۰میلیون تومان بوده است؟؟

۶-۴۴) ضمن تشکر از آقای مهندس یکه زارع بابت عذرخواهی از مردم بابت گرانی خودرو و کاهش عرضه خودرو ، آقای قاسم جهرودی در مصاحبه بارها گفت که کارمند و شاگرد آقای یکه زارع بوده است.لطفا از آقای یکه زارع بپرسید چرا کارمندشان را از مدیریت شرکت ریخته گری برکنار و ۲سال به ایشان هیچ منصبی نداده اند؟؟!!

۴۵) این همه تغییرات در بخشهای بازرگانی شرکتهایی مثل سایپا ، مگاموتور (معاونت بازرگانی مگاموتور در ۹ماهه اخیر ۲بار تغییر کرده است) ، سایپادیزل و … با چه منظوری صورت پذیرفته است؟ آیا تمام این بازیها به این دلیل است که تصمیم دارند بدون مناقصه و رقیب جوراب بخرند یا آجیل برای شرکت سایپادیزل ویا شرکتهای دیگر ؟. آیا شرم نمیکنند از این سیل تخلف؟ چرا علیرغم بدهی بعضا ۲ساله به تامین کنندگان دراسرع وقت با این فروشگاه تسویه شده است؟رابطه این فروشگاه با یکی از مدیران ارشد شرکت سایپا چیست؟

۴۶)پیش فروش ۵۰۰۰۰دستگاه خودرو با زمان تحویل آذرماه ۹۷ تا خرداد ماه سال ۹۸ توسط آقای قاسم جهرودی در اقدامی عجیب و برخلاف برنامه شرکت سایپا صورت گرفت و اما نکاتی دراین حوزه:

درحالیکه شرکت سایپا درحال حاضر طرح اتوخدمت را متوقف کرده و از صدور دعوتنامه بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر خودداری میکند و این مشتریان همه سرگردانند و در حدود ۲۰۰۰۰ تعهد معوقه وجود داشته است چرا پیش فروش با این تعداد شگفت آور انجام شده است؟چرا ایران خودرو فقط ۲۰۰۰۰دستگاه پیش فروش کرده است؟ آیا در راستای فرار از فشار افکار عمومی و راضی کردن مجلس و فرار از عزل و ایجاد حاشیه امن برای ادامه مدیریت باند ، صورت گرفته است؟ مگر پراید نباید در سال ۹۶ متوقف میشد؟ آقای قاسم جهرودی با این پیش فروش ، حداقل ۷۰۰ میلیارد تومان و با زیان انباشته ۹۶ و ۹۷ بیش از ۲۵۰۰میلیارد تومان بدهکاری برای مدیرعامل بعد از خود به جای گذاشته است.تصور ما این بود که آقای جهانگیری بساط پراید را مانند پیکان جمع میکنند ، لیکن آقای قاسم جهرودی تا سال ۹۸ ، پیش فروش کرده است.متاسفیم ازاینکه نمایندگان مجلس و رسانه ها بجای انتقاد از ادامه تولید پراید ، از افزایش قیمت آن انتقاد میکنند؛ درحالیکه تا یکسال قبل از کیفیت این خودرو انتقاد میکردند.

برمردم شریف ایران خرده ای نیست ازاینکه برای خرید پراید صف میکشند چرا که با اندک سرمایه خود دنبال سرمایه گذاری اند، اما اینکه رسانه ها از مطالبه شان مبنی بر تولید خودروی باکیفیت گذر کرده و دنبال ثبت نام پراید هستند باعث حیرت و شگفتی میباشد. در روزهای اخیر همزمان با ثبت نام اینترنتی خودرو، سطح کیفی نامطلوب خدمات سخت افزاری و نرم افزاری سیستمهای فروش یکی از دلایل اصلی شکایت مردم بوده است که اصلی ترین دلیل آن قرارداد انحصاری سایپا با یک شرکت انحصاری و سفارشی بوده و در مالکیت شرکت سایپا نمیباشد و توسط پیمانکاری متوسط مدیریت و هدایت میشود که این موضوع علاوه براینکه امکان اصلاح و به روزآوری نرم افزاری را با مشکلات اساسی مواجه کرده ،متناسب با خواسته ها و انتظارات مشتریان نمیباشد. امروزه تمام شرکتهای معتبر از سیستمهای یکپارچه اطلاعاتی که صحت و درستی و یکپارچگی را تضمین نماید استفاده میکنند،لیکن شرکت سایپا از داشتن یک سایت فروش اینترنتی با محوریت نرم افزاری متخصصین خودش، محروم میباشد و تقریبا امکان کنترل امنیت آن بصورت واقعی سلب شده است و ضعف فاحش بارها توسط نهادهای بازرسی گوشزد شده است لیکن بحران مدیریتی در حوزه طرح و برنامه و برکناری نیروهای خوشفکر و متخصص و شاید منافع فردی عده ای مانع از برنامه ریزی بلندمدت و حل مشکلاتی از این قبیل شده است.وضعیت فروش اینترنتی نشان میدهد علاوه بر حوزه های فروش و مالی، سایر حوزه ها از جمله سیستم و نرم افزار نیز از این بحران ناکارآمدی مدیریتی رنج برده اند. شاید به این دلیل بوده که تعداد استانها دراین سایت بعد از ۱۰سال هنوز به روز نشده است در انتها برای اینکه کمی خاطر مبارک را شیرین کنیم برخی از آمارهای منتشره معاونت روابط عمومی و طرح و برنامه سایپا اعلام میگردد:

۱-۴۶) بیش از ۷۵ میلیون به سایت سایپا مراجعه کرده اند.( روابط عمومی)

۲-۴۶) بیش از ۱/۸۰۰/۰۰۰ بازدیدکننده منحصر بفرد شناسایی شده است که ۹۶میلیون بار به سایت مراجعه کرده اند(طرح و برنامه)

۳-۴۶) هر فرد بیش از ۴۵بار به گروه سایپا مراجعه کرده است : مگر سرگردان کردن و اتلاف وقت مردم و به هم ریختن اعصاب و روانشان افتخار دارد که آمار هم میدهید؟؟!!!

جمعی از پرسنل سایپا ۱۷ شهریور ۱۳۹۷

** خواهشمندیم ناراستی ها رابما گزارش دهید. مبارزه با فساد،نیازمند تلاش همه هست. Efsha.saypa@gmail.com


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.