سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست زهرارهنورد از فرهادمیثمی برای پایان دادن به اعتصاب غذا...

درخواست زهرارهنورد از فرهادمیثمی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

چکیده :من در کوران این حصر ظالمانه که گرفتار آن بوده ام، خود را با شما همنوا و همدرد می دانم، و با اینکه تاکنون از هیچ کس درخواستی نداشته ام، اما از شما درخواست میکنم به اعتصاب غذای خود پایان دهید و همه آزادی خواهان و حق طلبان را به حضور و تداوم آرمان خواهی تان و وجود حیات آفرین خود امیدوار...


دکتر زهرا رهنورد در پیامی از حصر به فرهاد میثمی از وی خواست تا به اعتصاب غذای خود پایان دهد. دکتر فرهاد میثمی فعال مدنی به دلیل بازداشت و تفهیم اتهام ناعادلانه دست به اعتصاب غذا زده است. وی دلیل اعتصاب‌ش را حفظ شان و کرامت انسانی خود و تمام کسانی دانسته که بدون دلیل موجه بازداشت و با اتهامات ناروا، بدون دسترسی به وکلای منتخب مورد بازجویی قرار ‌می‌گیرند. او تاکید کرده بود که حاضر نیست تحت هر شرایطی خود را به راحتی در اختیار چنین سیر ناعادلانه‌ای قرار دهد.

به گزارش کلمه، متن پیام رهنورد به شرح زیر است

آقای دکتر فرهاد میثمی

صدای مظلومیت و دادخواهی و حق طلبی شما در جهان هستی طنین افکند و با گوش جان حق طلبان شنیده شد.  هرچند گوش دیکتاتورها و ظلم پرستان همیشه تاریخ کر و چشمانشان کور بوده است.

من در کوران این حصر ظالمانه که گرفتار آن بوده ام، خود را با شما همنوا و همدرد می دانم، و با اینکه تاکنون از هیچ کس درخواستی نداشته ام، اما از شما درخواست میکنم به اعتصاب غذای خود پایان دهید و همه آزادی خواهان و حق طلبان را به حضور و تداوم آرمان خواهی تان و وجود حیات آفرین خود امیدوار نمایید.

زهرا رهنورد

گفتنی است میثمی متهم به «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور با تحریک زنان به حضور خیابانی با سر لخت»، «تبلیغ بر علیه نظام» و «توهین به حجاب به عنوان یکی از مقدسات ضرروی اسلام» شده است. اما مصادیق این سه اتهام مشخص نیست.

طبق گفته‌ها تنها مدرکی که علیه او وجود دارد چندین نشان سینه با عنوان «من به حجاب اجباری اعتراض دارم» و «من با حجاب اجباری موافق نیستم» است که در خانه‌اش در زمان بازداشتش به عنوان مدرک جرم ضبط شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.