سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تقی رحمانی: آقای خامنه ای کسی را در حصر نگه داشته که توان به سامان کردن اقتصاد ایران...

تقی رحمانی: آقای خامنه ای کسی را در حصر نگه داشته که توان به سامان کردن اقتصاد ایران در شرایط جنگی را دارد

چکیده : آقای خامنه ای کسی را در حصر نگه داشته که اقتصاد تولیدی داشته است، یعتی آقای موسوی. او کسی را در حصر نگه داشته که به اتحادیه های صنفی قدرت می داد و توان به سامان کردن اقتصاد ایران در دوران جنگ را...


تقی رحمانی فعال سیاسی ملی-مذهبی گفت: جمهوری اسلامی دارای یک بخش جمهوریت است که به واسطه آن اکثر مردم به آقای روحانی رای دادند. اما در مقابل آقای خامنه ای در تعیین بیشتر وزرا دخالت میکند.همچنین سپاه پاسداران ایران در اقتصاد اختیار فوق العاده بالایی دارد و تمامی قدرت و اقتصاد را میخواهد که این بحران زا است.

وی در گفت و گو با بی بی سی تاکید کرد: تیم مطلوب مدیریتی آقای خامنه‌ای، احمدی نژاد بود که شکست خورد. کتاب و سناریوی آقای روحانی، همزیستی مسالمت آمیز با جهان هست و کتاب نانوشته‌ی آقای خامنه ای تنش کم شدت با سلطه جهانی است. نمیگویم با آمریکا باید رابطه برقرار کرد و یا اگر این اتفاق رخ دهد همه چیز بهشت خواهد شد، اما نوع رابطه با جهان خیلی مهم است و این مساله به کنترل تنش‌ها کمک می کند.نقش سیاست های ترامپ، اسرائیل و عربستان در ناکارآمدی و ایجاد بحران در کشور را قبول دارم، اما سیاست های داخلی نیز قابل نقد و بررسی است. دولت مشکل اقتصادی دارد و برنامه تیم اقتصادی دولت به مسائل اقتصاد ایران نمی‌خورد.

این فعال سیاسی ملی – مذهبی در ادامه با اشاره به حصر میرحسین موسوی خاطر نشان کرد: از آن سو آقای خامنه ای کسی را در حصر نگه داشته که اقتصاد تولیدی داشته است، یعتی آقای موسوی. او کسی را در حصر نگه داشته که به اتحادیه های صنفی قدرت می داد و توان به سامان کردن اقتصاد ایران در دوران جنگ را داشت.  سیاست جناحی که آقای خامنه ای از آن حمایت میکند، سیاست اقتصادی دلالی است و این سیاست اقتصادی دلالی با شعاری که ایشان میدهد یعنی «اقتصاد مقاومتی» نمیخواند. از سوی دیگر تمدن بزرگ درست کردن، منوط به صنعتی شدن و توسعه یافتگی با تنش کم شدت با جهان است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.