سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه خانواده‌های فعالان محیط زیست بازداشتی به رهبری...

نامه خانواده‌های فعالان محیط زیست بازداشتی به رهبری

چکیده :همه این عزیزان بازداشت شده که از خوش‌سابقه‌ترین فعالان و کارشناسان محیط زیست و عاشقان طبیعت ایران هستند و همواره در چارچوب قانون، بی‌مزد و منت، جوانی‌شان را نثار حفاظت از طبیعت ایران کرده‌اند. از صمیم قلب مطمئن هستیم که فرزندان ما هیچ کدام مرتکب کوچکترین اشتباهی نشده‌اند، تا چه رسد به این اتهامات سنگین و...


خانواده هشت فعال محیط زیست بازداشت شده، در نامه‌ای به رهبری ضمن ابراز نگرانی از وضعیت عزیزان دربندشان، گفتند که تلاش‌های مستمر آنها برای دیدار با دادستان تهران تاکنون بی‌نتیجه بوده است: سایر مسئولانی که در قوه قضاییه و مجریه با ما دیدار داشته‌اند، فقط شنونده‌های خوبی بوده‌اند.

خانواده‌های عبدالرضا کوهپایه، نیلوفر بیانی، سام رجبی، طاهر قدیریان، سپیده کاشانی، مراد طاهباز، هومن جوکار و امیرحسین خالقی در نامه خود خطاب به رهبری تاکید کرده‌اند: اگرچه قصد طرح بعضی مسائل تلخ را نداریم، ولی حضرتعالی خوب می‌دانید که زندان انفرادی، دوری طولانی از عزیزان و وابستگان، فشارهای محیط زندان و اینکه برخی از این زندانیان با مشکلات و بیماری‌های مختلف دست به گریبان هستند و امکان ملاقات آنها با خانواده‌ها بسیار سخت و محدود است، دسترسی به وکیل برای آنها فراهم نشده است. استدعای ما دستور عاجل برای آزادی و استخلاص عزیزانمان هست و فراهم‌شدن امکان دسترسی به وکیل و مرتفع نمودن محدودیت‌ها و امکانات یک دادرسی عادلانه.

در این نامه آمده است: همه این عزیزان بازداشت شده که از خوش‌سابقه‌ترین فعالان و کارشناسان محیط زیست و عاشقان طبیعت ایران هستند و همواره در چارچوب قانون، بی‌مزد و منت، جوانی‌شان را نثار حفاظت از طبیعت ایران کرده‌اند. از صمیم قلب مطمئن هستیم که فرزندان ما هیچ کدام مرتکب کوچکترین اشتباهی نشده‌اند، تا چه رسد به این اتهامات سنگین و باورنکردنی.

هشت فعال محیط زیست از زمستان سال گذشته به اتهام سنگین جاسوسی در بازداشت به سر میبرند. کاووس سیدامامی نیز که یکی دیگر از بازداشت‌شدگان این پرونده و از فعالان به نام محیط زیست بود، در بازداشت درگذشت.  گفتنی است، این نامه، نخستین نامه‌ی خانواده‌های فعالان بازداشت شده به رهبری نبوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.