سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عدالت دوگانه در قوه قضاییه، احکام سنگین برای دانشجویان؛ حبس های کوتاه مدت برای اخت...

عدالت دوگانه در قوه قضاییه، احکام سنگین برای دانشجویان؛ حبس های کوتاه مدت برای اختلاس گران

چکیده :این احکام که بیش از آنکه بیانگر اقتدار قوه قضاییه و سیستم امنیتی باشد، نشانگر ترس و استیصال قوه ای است که دزدها و اختلاص گران را رها کرده و احکام سنگین برای دانشجویان ۲۰ ساله صادر میکند.اکنون یک متهم این پرونده فرار کرده و متهم دیگر نیز فقط به ۱۵ سال محکوم شده است. این فقط گوشه ای از اقتدار عدالتخانه است. عدالتخانه ای که اقتدارش برای دانشجویان و معلمان و کارگران و روزنامه نگاران است و در مقابل اختلاس گران و دزدان و متجاوزان و ...دستانش بسته...


سها مرتضایی دبیر سابق شورای صنفی مرکزی دانشگاه تهران که در دی ماه ۹۶ دستگیر شده بود، به ۶ سال حبس محکوم شد.

به گزارش کلمه سها مرتضایی طی این مدت پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشتی در اعتراضات دی ماه ۹۶ بوده است و نتیجه پیگیری هایش نیز ۶ سال حبس شد.

یکی از وظایف ذاتی شورای صنفی دانشجویان که برآمده از رای مستقیم دانشجویان است دفاع از حقوق دانشجویان، حق تحصیل برابر و حفظ حریم و شأن وحقوق دانشگاه و دانشجو است. حال این دانشجو به دلیل پیگیری وظایف قانونی خود در دانشگاه بازداشت و محکوم شده است.

این احکام که بیش از آنکه بیانگر اقتدار قوه قضاییه و سیستم امنیتی باشد، نشانگر ترس و استیصال قوه ای است که دزدها و اختلاص گران را رها کرده و احکام سنگین برای دانشجویان ۲۰ ساله صادر میکند.

متهم ردیف اول پرونده ثامن الحجج چون وابسته به آستان قدس رضوی است فقط ۱۵ سال حکم میگیرد در حالیکه موسسه تحت مدیریت او باعث بحران مالی در کشور شد.

دولت زیر فشار رهبری و قوه قضاییه مجبور شد برای آنکه پیش از این معترضان به خیابان نیایند بدهی این موسسه را پرداخت کند و دچار بحران مالی شود. از سوی دیگر اعتراضات به دلیل بدهی همین موسسه به مردم در مشهد آغاز شد، اعتراضاتی که به تهران رسید و باعث شد تعداد زیادی از دانشجویان بازداشت شده و احکام سنگین بگیرند.

اکنون یک متهم این پرونده فرار کرده و متهم دیگر نیز فقط به ۱۵ سال محکوم شده است. این فقط گوشه ای از اقتدار عدالتخانه است. عدالتخانه ای که اقتدارش برای دانشجویان و معلمان و کارگران و روزنامه نگاران است و در مقابل اختلاس گران و دزدان و متجاوزان و …دستانش بسته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.