سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

اصلاح طلبان به کروبی تاسی کنند

چکیده :آقای کروبی خواهان اصلاحات ساختاری است و هوشمندانه دریافته است که اصلاحات ساختاری بدون اصلاح قانون اساسی امکان پذیر نیست. وی خوب می‌داند که با وجود ولایت فقیه در قانون اساسی که عین استبداد دینی است و سلطه بلامنازع ولی فقیه بر تمامی ارکان قانون اساسی و نیز سیطره او بر تمامی نهادهای حکومتی اعم از انتصابی و انتخابی، اصلاحات ساختاری غیر ممکن است. امروز اکثریت قاطع ملت ایران بر این امر اگاه است که مسوول اصلی این ظلم وستم بر مردم و فجایعی که ایجاد شده شخص ولی فقیه یعنی آقای خامنه ای...


کلمه – ابوالفضل قدیانی

هفته قبل نامه شیخ اصلاح طلبان جناب اقای کروبی خطاب به اعضای مجلس خبرگان منتشر شد.

نامه ای شجاعانه و مسوولانه که به حق از آنان خواسته بود که به وظایف قانونی خود بپردازند وبه جای تملق گویی و چاپلوسی رهبر به نظارت برعملکرد و پاسخ خواستن از او در قبال عمل و تصمیمات اش بپردازند.

ایشان نوری به زوایای تاریک حوادث زمان انتخابات رهبری در مجلس خبرگان تابانده و پشت پرده بعضی از رخدادهای تاریخی را به افتاب افکنده است که از جهات مختلف روشنگر واگاهی بخش است.

نکته هایی در نامه وی چشمگیر و برجسته می نماید: از جمله آنان نظارت استصوابی است که ایشان به درستی روی ان انگشت نهاده و متذکر شده است که بسیاری از مشکلات امروز ما از نظارت استصوابی نشات میگیرد چراکه هرگز مردم کاندیدای واقعی خود رانخواهند داشت و در اتخاب بین بد و بدتر از سر اضطرار به بد رای میدهند که یکی از مصادیق بارز آن دولت امروز ایران است.

باید به این نکته توجه داشت که مهندسی انتخابات از نظارت استصوابی آغاز میشود و کانون مهندسی در آنجا متمرکز است. اگر در نظارت استصوابی اشتباهی رخ دهد و سر رشته کار از دست نظار تحت فرمان رهبری خارج شود انگاه مهندسی در ابعاد دیگر دنبال میشود، بنابراین باید نظارت استصوابی شکسته شود.

آقای کروبی خواهان اصلاحات ساختاری است و هوشمندانه دریافته است که اصلاحات ساختاری بدون اصلاح قانون اساسی امکان پذیر نیست. وی خوب می‌داند که با وجود ولایت فقیه در قانون اساسی که عین استبداد دینی است و سلطه بلامنازع ولی فقیه بر تمامی ارکان قانون اساسی و نیز سیطره او بر تمامی نهادهای حکومتی اعم از انتصابی و انتخابی، اصلاحات ساختاری غیر ممکن است.

امروز اکثریت قاطع ملت ایران بر این امر اگاه است که مسوول اصلی این ظلم وستم بر مردم و فجایعی که ایجاد شده شخص ولی فقیه یعنی آقای خامنه ای است.

آقای کروبی گرچه به مطلب مذکور تصریح نکرده اما به تلویح با تاکید به اصلاح اصول متعدد قانون اساسی به نفع حاکمیت و نظارت مردم با عبارت “به نحوی که انحصار قدرت در ید یک نفربرای همیشه در این سرزمین کنار گذاسته شود” به ان اشاره کرده است.

به هر حال این نامه گامی است بلند در جهت مطالبه اصلاحات ساختاری و نیز گام دیگری به جلو نسبت نامه قبلی ایشان.امیدوارم که اصلاح طلبان به ایشان تاسی کرده و نقد صریح خود را از عملکرد حاکمیت و در راس اقای خامنه ای رابه گوش مردم برسانند و دین خود را به ملت ایران ادا کنند.

به امید آن روز


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.