سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وقتی مصباح یزدی دلواپس دوستان ایران در دنیا می شود...

وقتی مصباح یزدی دلواپس دوستان ایران در دنیا می شود

چکیده : مصباح یزدی از حامیان اصلی محمود احمدی نژاد بود، در زمان احمدی نژاد ایران بیش از امروز تنها بود، هرچند که امروز وضعیت بین المللی ایران به مراتب بهتر شده و با ماجراجویی های تیم مصباح و سپاه هنوز اروپایی‌ها از برجام و ایران حمایت می کنند، اما در روزگار احمدی نژاد هیچ کشوری در شورای امنیت به نفع ایران رای نمی داد و کشور جز با ونزوئلا و یکی دو کشور دیگر رابطه دوستانه...


کلمه – گروه خبر: “به تعداد انگشتان یک دست، دوست در دنیا نداریم.” این سخن را نه ظریف و نه سیاستمدارانی که سال هاست فریاد میزنند که نیروهای تندرو دست از ماجراجویی در دنیا بردارند تا شرایط ایران در دنیا خراب نشود نگته‌اند، بلکه این مصباح یزدی است که دلواس سیاست خارجی ایران شده است.

مصباح یزدی مدعی شده است: “نمی‌خواهم سیاه‌نمایی کنم اما به تعداد انگشتان یک دست دوست در دنیا نداریم. در بهترین حالت نسبت به ما بی‌تفاوت هستند.”

مصباح یزدی در زمان دولتی این حرف را می زند که بیشترین تلاش را برای تنش زدایی در دنیا انجام داده است. اما در مقابل تمام این تلاش‌ها، مصباح یزدی و شاگردانش و هوادارانش بوده‌اند که تیم وزارت خارجه را متهم به وطن فروشی می کردند و با گوجه فرنگی به استقبال رئیس جمهوری رفتند که از نیویورک باز می‌گشت.

مگرنه اینکه مصباح یزدی در هنگام مذاکرات هسته‌ای گفت: “پناه بردن به غیر خدا و دلخوش کردن به ژنو، لوزان و نیویورک، سبب می‌شود تا خدا کافران را بر شما مسلط کند و با فریب خوردن از دشمنان، در مذاکرات شکست بخورید.” آن زمان مصباح یزدی نگران تسلط کافران بر ایران بود و امروز نگران منزوی شدن ایران در مجامع بین المللی.

مصباح یزدی از سعید جلیلی در انتخابات سال ۹۲ طرفداری کرد، مقام ارشد تیم مذاکره کننده در دوران احمدی نژاد با اروپایی‌ها، فردی که فقط به مذاکرات می رفت و بیانیه می‌خواند و تحریمی بر دیگر تحریم های ایران اضافه می کرد. فردی که ایران را طی مذاکرات منزوی کرده بود و سبب شده بود تا کشور هیچ دوستی در عرصه بین المللی نداشته باشد.

از آن سو مصباح یزدی از حامیان اصلی محمود احمدی نژاد بود، در زمان احمدی نژاد ایران بیش از امروز تنها بود، هرچند که امروز وضعیت بین المللی ایران به مراتب بهتر شده و با ماجراجویی های تیم مصباح و سپاه هنوز اروپایی‌ها از برجام و ایران حمایت می کنند، اما در روزگار احمدی نژاد هیچ کشوری در شورای امنیت به نفع ایران رای نمی داد و کشور جز با ونزوئلا و یکی دو کشور دیگر رابطه دوستانه نداشت.

در آن روزگار مصباح یزدی دلواپس نشده بود، سخن از انزوای ایران به میان نمی آورد، با دعا و صلوات احمدی نژاد را روانه سفرهای خارج از کشور می کرد تا پیش از گذشته با سخنرانی های خود ایران را منزوی‌تر سازد.

در مناظره های سال ۸۸، در برنامه‌های انتخاباتی، هنگامی که میرحسین موسوی سیاست خارجی محمود احمدی نژاد را مورد نقد قرار داد، هنگامی که گفت احمدی نژاد دوستی برای ایران باقی نگذاشته و از لزوم توجه به سیاست منطقه‌ای چه در خاورمیانه و چه در شمال کشور سخن گفت، همین حامیان محمود احمدی نژاد از جمله مصباح یزدی برآشفته شدند و ایران را بی نیاز از دوستی با هرکشوری خواندند، حال امروز مدعی و طلبکار با تاسف از تنهایی کشور می گویند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.