سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عبدی: جایگاه شورای نگهبان با این طرز سخنگویی کدخدایی بیشتر از قبل تخفیف می شود...

عبدی: جایگاه شورای نگهبان با این طرز سخنگویی کدخدایی بیشتر از قبل تخفیف می شود

چکیده :به هر ترتیب حرمت امام‌زاده بر عهده متولیان آن است. ظاهرا کدخدایی مدتی است که کمبود حضور آقای جنتی در عرصه عمومی را جبران می‌کند و شاید در کنار این، بهتر باشد که ایشان قدری از نحوه پاسخگویی سخنگوی محترم پیشین شورای نگهبان درس...


پیرو نامه مهدی کروبی از حصر خطاب به اعضای مجلس خبرگان رهبری، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی نسبت به این نامه واکنش نشان داد و نوشت:

“متن روزهای اخیر منتسب به آقای کروبی یادآور بیانیه‌های ایشان در سال ۸۸ است. متن هایی که از آن ایشان نیست و ظاهرا برای او می نویسند، همانند تصمیماتی نیز که برای او می گیرند. ای کاش ایشان از حصر فکری اطرافیان در می آمد، خودش فکر می کرد! خودش تصمیم می گرفت و خودش می نوشت!”

در همین رابطه عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن اشاره به این واکنش سخنگوی شورای نگهبان به نامه شیخ محصور در گفت‌وگو با امتداد اظهار داشت:

اساسا شنیدن این گونه ادبیات از سوی اصولگرایان چندان عجیب نیست. این آقایان به جای اینکه به محتوای ادعای دیگران بپردازند، در تلاش هستند تا به نوعی آن را دور بزنند.

با این حال جای تاسف بسیار در این است که شورای نگهبان، به عنوان نهاد داوری و مرجع بیطرف، از طریق سخنگوی خود وارد منازعات سیاسی، تا این حد و البته با این نوع ادبیات می‌شود.

به هر ترتیب حرمت امام‌زاده بر عهده متولیان آن است. ظاهرا کدخدایی مدتی است که کمبود حضور آقای جنتی در عرصه عمومی را جبران می‌کند و شاید در کنار این، بهتر باشد که ایشان قدری از نحوه پاسخگویی سخنگوی محترم پیشین شورای نگهبان درس بگیرد.

با همه این تفاسیر معتقدم که آقای کروبی و منزلت وی دچار تخفیف نشده و این نوع پاسخگویی، منجر به تخفیف بیشتر جایگاه این شورا خواهد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.