سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سازمان ملل: رهبران نظامی میانمار بایدبه اتهام نسل کشی محاکمه شوند...

سازمان ملل: رهبران نظامی میانمار بایدبه اتهام نسل کشی محاکمه شوند

چکیده :به گفته سازمان ملل متحد سوچی برای پایان دادن به خشونت علیه مسلمانان روهینگیا دخالتی نکرده است. سازمان ملل متحد همچنین در این گزارش خواستارارجاع پرونده رهبران نظامی به دادگاه بین المللی کیفری شده...


بنا به گزارش سازمان ملل متحد رهبران نظامی میانمار باید به اتهام نسل کشی محاکمه شوند.

این گزارش که براساس صدها مصاحبه و شواهد دیگر تهیه شده است خشونت علیه مسلمانان روهینگیا را به شدت محکوم کرده و از شش رهبرنظامی ارشد میانمار نام برده است که باید به اتهام نسل‌کشی تحت محاکمه قرار گیرند.

سازمان ملل متحد در گزارش خود بشدت از آنگ سان سوچی که درعمل رهبری میانمار را بعهد دارد، انتقاد کرده است.

به گفته سازمان ملل متحد سوچی برای پایان دادن به خشونت علیه مسلمانان روهینگیا دخالتی نکرده است. سازمان ملل متحد همچنین در این گزارش خواستارارجاع پرونده رهبران نظامی به دادگاه بین المللی کیفری شده است.

دولت میانماربارها گفته است که علیه شورشیان و شبه نظامیان در منطقه دست به اقدامات نظامی می‌زند اما دراین گزارش نوشته شده است: “اقدام نظامی الزاما در برگیرنده کشتاربدون استثنای مردم ،تجاوز جمعی به زنان،آزار کودکان و آتش زدن دهکده ها نیست.”

جاناتان هد خبرنگار بی بی سی در آسیا می گوید که اتهام نسل کشی علیه یک دولت اتهامی بسیارجدی است که بندرت از سوی سازمان ملل متحد توصیه می شود ولی درخواست محاکمه رهبران نظامی میانمار نشان دهنده جدی بودن شواهدی است که علیه آنها یافت شده است.

اما ارجاع پرونده میانمار به دادگاه کیفری بین المللی امکان پذیر نخواهد بود زیرا این کشور اساسنامه رم برای تشکیل این دادگاه را به امضا نرسانده است و به همین دلیل ارجاع پرونده رهبران نظامی میانمار به دادگاه کیفری بین المللی لازمه حمایت پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد از طرح آن در این دادگاه است اما چین که حامی دولت میانمار است آن را وتو خواهد کرد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.