سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمدباقر نمازی به علت کسالت در مرخصی است...

محمدباقر نمازی به علت کسالت در مرخصی است

چکیده :با توجه به عرایض تقدیمی و تسلیمی به شعب بدوی و تجدیدنظر که مورد قبول واقع نشد، اینک تقاضای اعاده دادرسی خود را تقدیم دیوان عالی کشور کردیم. استدلال ما این بود که وزارت خارجه مرجع اعلام روابط دیپلماتیک کشور است و آنچه آخر امر می‌تواند مناط تصمیم باشد، اظهارنظر وزارت خارجه...


مهرداد قربانی سرابی، وکیل محمدباقر و سیامک نمازی در رابطه با پرونده محمدباقر و سیامک نمازی که به استناد ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی و به اتهام همکاری با دول متخاصم به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند، گفت: این رای در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب صادر و در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تایید شد.. اکنون محمدباقر به علت کسالت در مرخصی به سر می‌برد.

به گزارش ایلنا، وی افزود: با توجه به عرایض تقدیمی و تسلیمی به شعب بدوی و تجدیدنظر که مورد قبول واقع نشد، اینک تقاضای اعاده دادرسی خود را تقدیم دیوان عالی کشور کردیم. استدلال ما این بود که وزارت خارجه مرجع اعلام روابط دیپلماتیک کشور است و آنچه آخر امر می‌تواند مناط تصمیم باشد، اظهارنظر وزارت خارجه است.

قربانی تاکید کرد: در پرونده‌ای مشابه شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر، آمریکا را جز دول متخاصم تلقی ننموده با این وصف و با توجه به اینکه آمریکا داخل در دول متخاصم محسوب نمی‌شود، انتظار می‌رود دیوان عالی کشور موکلین بنده را از اتهام همکاری با دول متخاصم خارج دانسته و رأی صادره را نقض کند و دستور رسیدگی مجدد دهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.