سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » الیاس حضرتی: نمایندگان علنی نظرشان را درباره حصر اعلام کردند...

الیاس حضرتی: نمایندگان علنی نظرشان را درباره حصر اعلام کردند

چکیده :نکته دیگر اینکه تصمیمات شورای عالی امنیت ملی مربوط به مسائل ضرورات و مسائل مقطعی است. اگر این شورای عالی در مقطعی خاص به این تصمیم رسیده کهلازم است میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد برای مدتی، اضطرارا و موقتا محصور باشند، دلیل نمی‌شود تا به امروز بر همان مصوبه استناد شود. بنابراین وظیفه قوه قضاییه است که هرچه سریع‌تر با ورود به این پرونده، در این رابطه تصمیم قضایی...


الیاس حضرتی نماینده مجلس و قائم مقام حزب اعتماد ملی در یادداشتی در روزنامه اعتماد، در ارتباط با جلسه روز گذشته مجلس و طرح سوال از وزیر دادگستری در خصوص مساله حصر نوشت:

نکته حایز اهمیت این است که سوال آقای مطهری از وزیر دادگستری و متعاقبا رای مجلس اساسا له یا علیه اصل موضوع حصر خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد نبود. بلکه تاکید موافقان این بود که سوال آقای مطهری وارد است و توضیحات وزیر در این رابطه قانع‌کننده نبوده و نمایندگانی که رای مخالف دادند نیز بر این انگشت گذاشتند که یا توضیحات وزیر را وارد می‌دانند یا باوجود وارد بودن موضوع سوال مطهری، این وزیر دادگستری نیست که باید پاسخگو باشد.

تاکید آقای مطهری بر این بود که چرا قوه قضاییه وظیفه خود را انجام نداده و گفتند لازم است دستگاه قضایی در این رابطه تصمیم‌گیری کند. این حرفی منطقی است که اگر کسی مرتکب جرم شده، چرا قوه قضاییه با آنها برخورد نمی‌کند.

نکته دیگر اینکه تصمیمات شورای عالی امنیت ملی مربوط به مسائل ضرورات و مسائل مقطعی است. اگر این شورای عالی در مقطعی خاص به این تصمیم رسیده کهلازم است میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد برای مدتی، اضطرارا و موقتا محصور باشند، دلیل نمی‌شود تا به امروز بر همان مصوبه استناد شود. بنابراین وظیفه قوه قضاییه است که هرچه سریع‌تر با ورود به این پرونده، در این رابطه تصمیم قضایی بگیرد.

همچنین باید توجه داشته باشیم درحالی که برخی نمایندگان همواره نظرات‌شان درباره حصر را آشکار بیان کرده‌اند، بعضی از همکاران نیز ملاحظاتی دارند اما آنچه روز گذشته اتفاق افتاد این بود که نزدیک به ١٠٠ نفر از نمایندگان با پرچمی افراشته نظرشان درباره حصر را اعلام کردند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.