سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امیرارجمند: مسوول واقعی ۸۸ کسانی هستند که به هرقیمتی میخواستنداحمدی نژاد را نگه دا...

امیرارجمند: مسوول واقعی ۸۸ کسانی هستند که به هرقیمتی میخواستنداحمدی نژاد را نگه دارند/ فتنه ۸۸ در راس نظام طراحی شده بود

چکیده :مسوولیت وقایع سال ۸۸ که واقعا فتنه بود، به افرادی بر میگردد که تصمیم گرفتند موسوی به هرقیمتی ریئس جمهور نشود و احمدی نژاد بماند. محصورین و تمام کسانی که زندانی شدند و آسیب دیدند قربانیان این حادثه هستند، ۷ سال و نیم حصر غیر قانونی خلاف قوانین جاری کشور...


کلمه-گروه خبر: اردشیر امیر ارجمند مشاور میرحسین موسوی درباره طرح سوال در مجلس درباره حصر گفت: مسوولیت وقایع سال ۸۸ که واقعا فتنه بود، به افرادی بر میگردد که تصمیم گرفتند موسوی به هرقیمتی ریئس جمهور نشود و احمدی نژاد بماند. محصورین و تمام کسانی که زندانی شدند و آسیب دیدند قربانیان این حادثه هستند، ۷ سال و نیم حصر غیر قانونی خلاف قوانین جاری کشور است.

امیرارجمند که با رادیوفردا گفت و گو میکرد در واکنش به اظهارات وزیر دادگستری که گفته بود درباره حصر اختیاری ندارد تاکید کرد، مساله درباره مسوولیت دولت و وزیر دادگستری است. باید سوال شود که آیا آقای روحانی رییس جمهور و رئیس شورای امنیت ملی هست یا خیر؟ آقای روحانی قسم خورده است، ایشان چهارسال نخست نمی دانست حدود مسوولیتشان چه هست در دور دوم می دانستند و قول دادند و صراحتا درباره حصر صحبت کردند. خب چه کردند؟ فضا کاملا آشفته است، هیچ کس چیزی نمی داند، از سویی شایعه می شود که مساله حصر در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده و تصویب شده بدون مخالفت، بعد می گویند رهبری مخالفت کرده، بعضا گفته می شود رئیس قوه قضاییه گفته این مساله به شورای امنیت ربطی ندارد.

مشاورارشد میرحسین موسوی تاکید کرد: اگر رئیس جمهور در شرایط فعلی توانایی اقدام موثر ندارد حداقل یک اطلاع رسانی روشن و صریح و واضح کند، اقای رئیس جمهور چند روز پیش در خصوص طرح سوال از خود گفتند که می توانند به مجلس اخطار قانون اساسی در خصوص نحوه طرح سوال دهند، آیا آقای رئیس جمهور نمی تواند این اخطار قانون اساسی را در خصوص نقض حقوق شهروندان بدهد؟ مساله ای که همبستگی ملی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

وی درباره اظهارات آوایی نیز گفت: درست است که وزیر دادگستری مسوولیت چندانی ندارد و تشریفاتی هست اما به هرحال یک مسوولیتی دولت دارد، رییس جمهور رئیس شورای امنیت و وزار نیز در شورا عضو هستند، صورت مساله بسیار حائز اهمیت است، رئیس جمهور می تواند اخطار قانون اساسی دهد، مساله حصر به تنهایی به دست رئیس جمهور حل نمی شود اما ایشان باید از امکانات خود استفاده کند و مهم تر از همه اطلاع رسانی کند.

وی درباره اظهارات آقای مطهری نیز گفت: مسوولیت وقایع ۸۸ به گردن کسانی هست که تصمیم گرفتند موسوی رییس جمهور نشود و احمدی نژاد بماند، احمدی نژاد نیز فقط یک مهره بود. البته خیلی خوب است که اگر اتهامی وجود دارد محاکمه صورت بگیرد. این همه سال گذشته چطور محاکمه صورت نگرفته؟ چون دستشان خالی است، چون برملا می شود که چه رفتار غیر قانونی ای کرده اند. تمام کسانی که در این ماجرا آسیب دیدند قربانی این ماجرا هستند فتنه ای که در راس نظام طراحی شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.