سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بی توجهی مدیر عامل شستا به تخلف زیرمجموعه خود/ پاداش به مدیران متخلف عزل مدیر افشاگ...

بی توجهی مدیر عامل شستا به تخلف زیرمجموعه خود/ پاداش به مدیران متخلف عزل مدیر افشاگر

چکیده :خرید ۲۰ دستگاه آمبولانس از شرکت مه شکن سازه به مبلغ ۷۵ میلیارد ریال بصورت ترک تشریفات، انعقاد قرار داد مشارکت با شرکت لایف برد پارسه در خصوص خرید و و فروش تجهیزات کامپیوتر بدون رعایت قوانین و مقررات که منجر به مفتوح بودن پرونده حقوقی و عدم عودت ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه شرکت شده است. انعقاد قرارداد با شرکت محاسب ارقام خاورمیانه در خصوص خرید و فروش تجهیزات کامپیوتر بدون رعایت قوانین و مقررات که منجر به مفتوح بودن پرونده حقوقی و عدم عودت ۱۰۰ میلیارد سرمای شرکت شده...


گزارش‌های بدست آمده از شستا بیانگر آن است که در زیر مجموعه این هلدینگ تامین اجتماعی تخلفات گسترده ای صورت گرفته است.

این تخلفات گزارش نیز شده است، گزارشاتی که نه‌تنها به آنها بی توجهی شده و متخلفان تحت پیگرد قرار نگرفتند که به آنان پاداش نیز داده شده است.

به گزارش امتداد، ا. د. مدیر حسابرسی و کنترل های داخلی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) طی نامه‌ای ۲۱صفحه ای به مرتضی لطفی مدیر عامل شستا خواستار رسیدگی به تخلفات گسترده شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی در دوران مدیریت ح. ر(مدیر احمدی‌نژادی شرکت بازرگانی دولتی) در سال‌های اخیر شده است.

به رغم این گزارش که سراسر آن حاوی تخلفات شکلی و محتوایی آقای ح. ر. به عنوان مدیر عامل و م. ج. دستیار ویژه ت. ن. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان به عنوان رئیس هیات مدیره و م. م. دیگر عضو هیات مدیره و همکار سابق ح. ر. در شرکت بازرگانی دولتی دولت احمدی‌نژاد است، ل. نه تنها پیگیر برخورد با ر. نشده بلکه ح. ت. ت. یکی از دوستان نزدیک ر. را به عنوان مدیر عامل جدید شرکت منصوب کرد.

لیست تخلفات:

براساس گزارش منتشر شده توسط ا.د. تخلفات و موارد سوءاستفاده این افراد به حد و اندازه‌ای بوده که مسئولین شستا قراردادی ۱۶۰ میلیون تومانی با موسسه حسابرسی فریوران راهبر منعقد کرده تا گزارش تخلفات تهیه شود و موسسه فریوران با گماردن چند نفر کارشناس و حسابرس در طول ۴ ماه بدلیل گستردگی تخلفات، گزارش نهایی را تهیه نکرده و هر روز با تخلف جدید مواجه می شود.

تخلفات صورت گرفته در شرکت مواردی چون خرید ترک تشریفات ۶۱۶۵ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ریالی حدود ۲۳۰ میلیارد با قیمت بالاتر از عرف بازار و از یک شرکت غیر معتبر در کشور امارات، انعقاد قرارداد فروش و خدمات پس از فروش گوشی های تلفن همران با شرکت سیب طلایی هوشمند.

خرید و فروش حدود هزار دستگاه خودروسواری با شرکت ج. آ. بدون برگزاری مناقصه و بدون ترک تشریفات، خودروهای صفر کیلومتر از قبیل هیوندا ۲۰iف و رنو و … بعنوان پورسانت که در پارکینگ شرکت ها مدتها پارک بوده و بعدها فروخته شده است.

خرید ۲۰ دستگاه آمبولانس از شرکت مه شکن سازه به مبلغ ۷۵ میلیارد ریال بصورت ترک تشریفات، انعقاد قرار داد مشارکت با شرکت لایف برد پارسه در خصوص خرید و و فروش تجهیزات کامپیوتر بدون رعایت قوانین و مقررات که منجر به مفتوح بودن پرونده حقوقی و عدم عودت ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه شرکت شده است.

انعقاد قرارداد با شرکت محاسب ارقام خاورمیانه در خصوص خرید و فروش تجهیزات کامپیوتر بدون رعایت قوانین و مقررات که منجر به مفتوح بودن پرونده حقوقی و عدم عودت ۱۰۰ میلیارد سرمای شرکت شده است.

انعقاد قرار داد با شرکت توانبخش کالا گستر در خصوص خرید و فروش تجهیزات ورزشی و بدنسازی بصورت ترک تشریفات و توان مالی و ..

بخشیدن جرایم شرکت های مختلف بدون اسناد و مدارک از جمله شرکت تایماز به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال، شرکت فن آوری آزمایشگاهی حدود ۸۰۰ میلیون تومان و …

سفرهای خارج از کشور با هزینه شرکتها و بدون اطلاع به حراست و مسئولین مافوق.

خریدهای میلیاردی تجهیزات لاندری تجهیزات پروژه ها از شرکت نظریان بصورت ترک تشریفات و … شرکت فوق در راستای خریدها مدیران شکرت را به کشور اسپانیا برده است.

اکثر خریدهای شرکت بابت تجهیزات پزشکی مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی از شرکتهایی انجام شده که پورسانت، سفر خارج از کشور … آنها برای مدیران شرکت فراهم بوده است.

پاداش برکناری برای مدیر عامل ضد فساد:

با وجود انتشار چنین اسنادی از سوی تعداد زیادی کارکنان شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی به این تخلفات نه تنها رسیدگی نشد که مدیر افشا کننده فساد نیز از کار برکنار شد.

بنا برگزارش ‌های رسیده به امتداد بدنبال افشاگری‌ و شفاف سازی مدیرعامل فعلی شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی در خصوص تخلفات و سوءاستفاده های مالی و شغلی ح. ر. مدیرعامل سابق و اعضای هیات مدیره شرکت، این افراد تلاش کرده اند تا با تعویض مدیر عامل شرکت و انتصاب فردی از نزدیکان خود تخلفات عدیده انها از جمله واردات گوشی تلفن همراه، خودرو، کامپیوتر و … مسکوت بماند.

مدیرعامل جدید شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی کیست؟

ر. آ. مدیر عامل شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی با فشار اطرافیان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مجبور به کناره گیری از این سمت شد.

وی که طی ۵ماه گذشته تخلفات صورت گرفته در دوران ح. ر. مدیر عامل پیشین شرکت را در دستورکار قرار داده بود، ناگزیر به استعفا شد.

شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی عهده دار خرید تجهیزات پزشکی برای بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی است که سال گذشته نام آن با پرونده واردات موبایل سر زبان ها افتاد.

موبایل هایی که بررسی های انجام شده توسط “موسسه حسابرسی فریوان راهبرد” که از سوی شستا مسوول رسیدگی به تخلفات بود، نشان می‌دهد بدون رعایت ضوابط قانونی از امارات متحده عربی وارد شده. تخلف صورت گرفته خرید موبایل که توسط شرکت سیب طلایی هوشمند که پسر و عروس ح. ر. در آن سهام دارند تنها یکی از تخلفات به شمار می آید. وی در دولت احمدی‌نژاد مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی بود.

ح. ت. ت. مدیر عامل جدید شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی است. او پیش از این مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش تا دی ماه ۹۶ بوده که بدلیل عملکرد ضعیف توسط مدیرعامل منطقه ازاد کیش عزل و شخص دیگری را بعنوان سرپرست منصوب می کنند. وی همچنین مشاور نوبخت معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه بوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.