سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمود صادقی: چرا به نام اسلام و ولایت فقیه و در حق مردم تصرف غیرقانونی می‌شود؟...

محمود صادقی: چرا به نام اسلام و ولایت فقیه و در حق مردم تصرف غیرقانونی می‌شود؟

چکیده :تصرف قوه قضاییه در این وجوه در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه قانونی است. چرا به نام اسلام و ولایت فقیه و در حق مردم تصرف غیرقانونی می‌شود؟ قوه قضاییه اموال متعلق به مردم را سپرده‌گذاری می‌کند و با سود آن برای قضات مسکن می‌خرد. آیا قاضی‌ای که مال مردم را به خوردش می‌دهید می‌تواند با فساد مبارزه...


در جریان سوال از وزیر اقتصاد، محمود صادقی پرداخت سود به حساب‌های قوه قضاییه را «حرام» دانست و تامین حقوق قضات دادگستری از این پول را به چالش کشاند.

محمود صادقی نماینده تهران در طرح سوال خود از وزیر اقتصاد گفت: برخلاف آیین نامه داخلی مجلس با صدور اطلاعیه‌ای به دستور رییس مجلس سوال بنده از دستور خارج شد که با تلاش‌های زیادی سوال به دستور بازگشت. این سوال مربوط به سوال قبلی است و بارها به تاخیر افتاد.

صادقی گفت: در اردیبهشت ماه نوبت طرح سوال بود که رییس مجلس از من خواستند با توجه به شرایط کشور سوال به تاخیر بیفتد. حالا شکاف بین مردم و حاکمیت و عدم اعتماد مردم به بالاترین حد خود رسیده است.

او ادامه داد: تصرف قوه قضاییه در این وجوه در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه قانونی است. چرا به نام اسلام و ولایت فقیه و در حق مردم تصرف غیرقانونی می‌شود؟ قوه قضاییه اموال متعلق به مردم را سپرده‌گذاری می‌کند و با سود آن برای قضات مسکن می‌خرد. آیا قاضی‌ای که مال مردم را به خوردش می‌دهید می‌تواند با فساد مبارزه کند؟

وی افزود: این سوال درباره این بود که مبنای قانونی و شرعی افتتاح حساب‌های سپرده توسط قوه قضاییه چیست؟ افتتاح حساب‌های قوه قضایی به سال ۷۸ برمی‌گردد و صاحبان امضا روسای قوه قضاییه بودند. برخلاف آیین نامه داخلی مجلس با صدور اطلاعیه‌ای به دستور رییس مجلس سوال بنده از دستور خارج شد که با تلاش‌های زیادی سوال به دستور بازگشت. این سوال مربوط به سوال قبلی است و بارها به تاخیر افتاد. در اردیبهشت ماه نوبت طرح سوال بود که رییس مجلس از من خواستند با توجه به شرایط کشور سوال به تاخیر بیفتد. حالا شکاف بین مردم و حاکمیت و عدم اعتماد مردم به بالاترین حد خود رسیده است.

صادقی تاکید کرد:  آیا قاضی‌ای که مال مردم را به خوردش می‌دهید می‌تواند با فساد مبارزه کند؟ وزیر یا اختیار ندارد یا نمی تواند توضیح دهد. من سوال را به رای نمی‌گذارم اما به تحقیق و تفحص ادامه می‌دهم

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.