سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مشاور میرحسین: رفع حصر باید با تغییر نگرش حاکمیت نسبت به حکمرانی در کشور همراه باشد...

مشاور میرحسین: رفع حصر باید با تغییر نگرش حاکمیت نسبت به حکمرانی در کشور همراه باشد

چکیده :رفع حصر در صورتی موثر خواهد بود که همراه با تغییر نگرش حاکمیت نسبت به حکمرانی در کشور همراه باشد و این نشانه‎ای بر بازگشت به سوی مردم و جلب اعتماد ملی شود. یعنی نوع دیگری از حکمرانی صورت بگیرد که مبارزه با فساد در آن اصل است و بتوانیم وضعیت کشور را از حالت کنونی خارج...


اردشیر امیر ارجمند مشاور میرحسین موسوی در گفت و گو با رادیو فردا در خصوص اخبار منتشر شده در باره تصویب رفع حصر در شورای امنیت ملی و تکذیب آن توسط لاریجانی گفت: طبق اطلاعات رسیده به ما، طرح مساله در آخرین جلسه شورای عالی امنیت ملی صحت دارد و بر اساس نقل قولی که از جانب آقای جهانگیری به آقای حسین کروبی رسیده بحث رفع حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد در شورا مطرح شده و هیچ مخالفتی هم با این مساله صورت نگرفته است و تصمیم نهایی نیز مربوط به تصمیم رهبری می‌شود.

مشاور میرحسین موسوی در مورد خبری که گفته است لاریجانی صحت تصویب رفع حصر در شورای امنیت را رد کرده است گفت: اما اینکه چرا آقای لاریجانی و امثال ایشان با این مساله مخالفت میکنند یا اخبار را تکذیب، بر میگردد به سیاست‎های امثال آقای لاریجانی که خواستار هیچگونه گشایشی در سیاست کشور نیستند و بر این باورند که کشور باید بر اساس همان سیاست‎های سابق اداره شود.

وی افزود: رفع حصر در صورتی موثر خواهد بود که همراه با تغییر نگرش حاکمیت نسبت به حکمرانی در کشور همراه باشد و این نشانه‎ای بر بازگشت به سوی مردم و جلب اعتماد ملی شود. یعنی نوع دیگری از حکمرانی صورت بگیرد که مبارزه با فساد در آن اصل است و بتوانیم وضعیت کشور را از حالت کنونی خارج کنیم.

امیرارجمند در پاسخ به این سوال که اگر چنین مساله ای در شورای امنیت تصویب شده آیا باید به تایید رهبری نیز برسد گفت: طبق قانون مصوبه شورای عالی امنیت ملی باید به تایید رهبری برسد، مگر اینکه رهبری تفویض اختیار کرده باشد. اگر در ۱۰ روز آینده با این با این مصوبه مخالفت نکند و آیا در این صورت این مصوبه لازم الاجرا است یا خبر من از آن اطلاعی ندارم اما اینکه این مصوبه در شورای عالی امنیت ملی بدون مخالفت به تصویب رسیده نشان دهنده این است که حتما نظر مساعدی نسبت به این مساله وجود داشته و این به شرط این است که اصل خبر با آن ترتیبی که منتقل شده صحت داشته باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.