سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قیمت دلار در بازار آزاد به رکورد تاریخی ۱۰ هزار تومان رسید...

قیمت دلار در بازار آزاد به رکورد تاریخی ۱۰ هزار تومان رسید

چکیده : قیمت دلار در معاملات امروز (هفتم مرداد ماه) بازار آزاد به بالای ده هزار تومان رسیده است. این بالاترین نرخ دلار در بازار ایران تا کنون بوده...


قیمت دلار در معاملات امروز (هفتم مرداد ماه) بازار آزاد به بالای ده هزار تومان رسیده است. این بالاترین نرخ دلار در بازار ایران تا کنون بوده است.

سایر ارزهای عمده هم امروز شاهد افزایش قیمت بوده‌اند؛ بر همین اساس یورو به حدود ۱۲۱۰۰ تومان و پوند انگلیس به ۱۳۶۰۰ تومان رسیده است.

این افزایش قیمت بازار سکه را هم بی نصیب نگذاشته است. هر تمام سکه طلای طرح جدید (امامی) به بالای چهار میلیون تومان رسیده است.

محمد ولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر در این باره گفت: “علت افزایش عجیب و غریب قیمت طلا و دلار به عوامل داخلی برمی‌گردد. چند نرخی بودن بازار ارز هم باعث ایجاد اوضاع نابسامانی شده که اثرات منفی خود را بر تمام بازارها می‌گذارد.”

کامل تقوی نژاد، معاون وزیر اقتصاد خبر داده که بالاترین خریدار سکه “پادوی یک شرکت بوده است.” اشاره او به طرح پیش فروش سکه است که مجری آن بانک مرکزی بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تقوی نژاد با اشاره به اینکه یکی از مقامات بانک مرکزی فهرست ۵۰ نفر اول خریدار سکه را به او اعلام کرده ​گفته: “همه اینها شناسایی شدند و بالاترین خریدار سکه به تعداد ۳۸ هزار و ۲۰۰ سکه، جوان متولد سال ۱۳۶۵ پادو و کارگر یک شرکت است که تنها اظهار نامه مالیاتی او بیمه نامه اتومبیل پراید بود.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.