سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید، حکم دادگاه انقلاب برای کسری نوری...

۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید، حکم دادگاه انقلاب برای کسری نوری

چکیده :کسری نوری دانشجوی ارشد حقوق بشر از دانشگاه تهران و از مدیران وبسایت مجذوبان نور، با حکم قاضی احمدزاده رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری، ‏۷۴ ضربه شلاق، ‏۲ سال تبعید به ثلاث باباجانی، ‏۲ سال ممنوع‌الخروجی و ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم...


۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید و انواع محرومیت‌ها؛ حکم دادگاه انقلاب برای کسری نوری از مدیران وبسایت مجذوبان نور است.

به گزارش مجذوبان نور، کسری نوری دانشجوی ارشد حقوق بشر از دانشگاه تهران و از مدیران وبسایت مجذوبان نور، با حکم قاضی احمدزاده رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری، ‏۷۴ ضربه شلاق، ‏۲ سال تبعید به ثلاث باباجانی، ‏۲ سال ممنوع‌الخروجی و ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم شد.

این فعال حقوق درویشان گنابادی سحرگاه یکم اسفند توسط نیروهای لباس‌شخصی مورد حمله و بازداشت قرار گرفت و سپس با گذراندن یک دوره بازجویی در بازداشتگاه اطلاعات به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

نوری که بارها از حضور در دادگاه به دلیل توهین به عقاید درویشان گنابادی و محرومیت آنان از حقوق اولیه قانونی خودداری کرده بود، سرانجام با حکم غیرحضوری قاضی احمدزاده به تحمل حبس و انواع محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

نوری پیشتر، از سال ۱۳۹۰ تا میانه‌ی ۱۳۹۴ به دلیل فعالیت رسانه‌ای برای درویشان گنابادی یک دوره حبس در زندان‌های پلاک ۱۰۰ شیراز، زندان عادل‌آباد شیراز و زندان اوین تهران را گذرانده بود.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.