سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » الیاس حضرتی قائم مقام حزب اعتمادملی: حصر بیشتر خسارت به جمهوری اسلامی است تا بد بود...

الیاس حضرتی قائم مقام حزب اعتمادملی: حصر بیشتر خسارت به جمهوری اسلامی است تا بد بودن برای محصورین

چکیده : چندین‌بار نامه نوشتم. آخرین نامه دو ماه پیش به رییس‌جمهوری بود و تاکید کردم که رهبری آن را بر عهده شورای امنیت گذاشته و حصر را رفع کنید. گفتم اگر بهانه شما نامه دادن است، آقای کروبی دانشش سیاسی است و شما می‌گویید ایشان بیانیه می‌دهد، اما آقای موسوی که چیری نمی‌گوید، ایشان را آزاد کنید. گفتم برای جمهوری اسلامی شایسته نیست که خود را درگیر دانشجویان و دراویش کند. اگر می‌خواهیم جلوی اراجیف ترامپ کم نیاوریم باید این موضوعات را حل...


الیاس حضرتی قائم مقام حزب اعتمادملی در نشست خبری این حزب که به همراه اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اعتمادملی برگزار شد با بیان اینکه حکومت ها احزاب را بر نمی‌تابند بنابراین از دیرباز احزاب را به حاشیه رانده اند،‌ گفت: معمولا هم از طرف سیاستمداران پختگی نشان داده نمی‌شد، در نتیجه مردم هم نسبت به احزاب بی‌اعتمادی داشتند.

به گزارش «اعتمادآنلاین» او ادامه داد: داستان حزب در کشور ما یک داستان غم انگیزی است. متاسفانه از دید حکومت ها در ادوار مختلف حزب جایگاهی نداشت و حکومت ها احزاب قوی را بر نمی تابیدند و نگران بودند که احزاب قوی، قدرمتند و شریک حکومت شوند.

او تاکید کرد: بنابراین احزاب را کمرنگ و به حاشیه می راندند وهم از طرف موسسین و روشنفکران ما این تجربه و این پختگی نشان داده نمی شود و گاها کم ظرفیت هایی ایجاد می شود و یا اینگونه از خود نشان می دادند که باعث می شد فرصت هایی در اختیار حکومت ها قرار بگیرد. نتیجه این دو موضوع این می شد که مردم ما هم یک بی رغبتی و نگرانی نسبت به احزاب پیدا می کردند بعد از انقلاب تحولاتی پیش آمد و مجددا بعد از دو سال بعد از انقلاب همین دو عامل یعنی کم ظرفیتی تشکیل دهندگان احزاب و اینکه سریعا در مقابل انقلاب دست به اسلحه بردند و باعث شدند فضای ضد حزبی از طرف حکومت و مردم بوجود بیاید.بعد از انقلاب هم دست به اسلحه شدن برخی احزاب همین بی‌اعتمادی را رقم زد.

این نماینده مجلس گفت: بعد از دوم خرداد تحولی پیش آمد و کمترین خدمت دوم خرداد به کشور و مردم این بود که هم رسانه را جدی تر جا انداخت و مردم جلوی کیوسک های روزنامه فروشی صف کشیدن برای اینکه در سبد خانوارشان روزنامه را تعریف کردند و روزنامه‌خوان شدند و هم احزاب جایگاه پیدا کردند. اما بعد از اتفاقاتی که سال ۸۸ افتاد بار دیگر محدودیت‌هایی ایجاد شد. فضا امنیتی شد و شاهد محدود شدن احزاب و رسانه ها بودیم. که همین امر موجب گرفتار شدن بسیاری از فعالان سیاسی و حصر موسوی، کروبی و رهنورد شد. هرچند که برخی محدودیت‌ها رفع شد اما حصر وجود دارد.

با به حصر رفتن آقای کروبی، دچار مشکلاتی شدیم

حضرتی یادآور شد: ما همیشه با این داستان غم انگیز مواجه بودیم و حزب اعتماد ملی هم به عنوان یکی از احزاب اصلاح بعد از سال ۸۴ که آقای کروبی کاندیدای ریاست جمهوری بودند و آن مشکلات و نارسایی ها را در انتخابات دیدند تصمیم گرفتند که حزب تشکیل دهند و روزنامه منتشر کنند. البته قصد راه‌اندازی یک شبکه تلویزینی را هم داشتند که در این بخش در همان ابتدا مخالفت شد و حتی آقای افخمی هم که مسئول این راه‌اندازی بود، بازداشت شد.

او ادامه داد: آقای کروبی به لحاظ ارتباطات قوی که داشت یک حزب قوی راه انداخت و تنها یک حزب محدود نخبه گران نبود. این حزب به نظر من تاثیرگذار و قدرتمند بود و اولین کنگره با حضور اشخاص تاثیرگذار داخل کشور و ۲۷ سفیر برگزار شد. با به حصر رفتن آقای کروبی، دچار مشکلاتی شدیم. البته حزب هم پلمپ شد و ما با محدودیت‌هایی برای تشکیل جلسات روبه‌رو بودیم.

حضرتی با بیان اینکه اولین کنگره حزب اعتماد ملی با حضور ۲۷ سفیر تشکیل شد، گفت: آقای کروبی که به حصر رفت مشکلات زیادی به وجود آمد، دفتر حزب پلمب شد و اسناد و مدارک توقیف شد. تا سال ۹۲ محدودیت هایی داشتیم و نمی توانستیم جلسه تشکیل دهیم و در جلسات خانگی و به بهانه های مختلف هم‌نشینی هایی داشتیم. در سال ۹۲ تنفسی برای روزنامه ها و احزاب تشکیل شد و حزب اعتماد ملی هم در انتخابات ۹۲ تاثیر اساسی داشت و هم در توسعه تشکیلاتش. اختلافات جزئی و مختصری در حزب داشتیم.

او ادامه داد: اختلاف این بود که ما به جمع شورای عالی سیاستگذاری به محوریت آقای خاتمی بپیوندیم چون برخی عزیزان که در داخل اصلاح طلب هستند و شورای عالی سیاست گذرای را برنمی تابند. چند حزب که برای مورد احترام هم هستند راجع به جهت گیری شورای عالی سیاست گذاری نظراتی داشتند. اصرار دوستان ما بر این بود که شورای عالی سیاست گذاری برایند اکثریت قوی و قدرتمند جبهه اصلاح طلبان با محوریت آقای خاتمی است و همه اتفاق نظر دارند. که حتما باید این محور تقویت و اشکالاتش برطرف شود. بعضی از دوستان ما حرف های دیگری داشتند و این مباحث ادامه پیدا کرد و آقای منتجب نیا که همیشه برای ما عزیز بوده و من همیشه با نیکی از ایشان یاد کردم و اینجا هم به نیکی از ایشان یاد می کنم، ۴ بار استعفا دادند.

حضرتی گفت: در این بحث ها دو بار هم آقای کروبی استعفا دادند که شورای مرکزی حزب به اتفاق استعفای ایشان را رد کرد. برای حل اختلاف آقای کروبی یک شورای اجرایی به ریاست بنده تشکیل دادند که تمشیّت امر و حزب را برعهده بگیرد و از آن زمان شورای مرکزی به صورت منظم ماهی یک بار جلسه تشکیل داد.

او در ادامه گفت: پیش از این جلسات به صورت منظم تشکیل نمی شد و نتیجه اش این شد که در جلسات مختلف بحث هایمان را سامان دادیم و دفتر سیاسی که از قبل فعال بود جلسات منظم تر برگزار کرد و به مسایل روز و مباحث مورد نیاز کشور پرداخت. در کنار این موضوع قانون جدید احزاب، ملزم کرده بود که تا تاریخ ۱۴ خرداد کنگره ها را برگزار کنند و خودشان را با شرایط جدید قانون تطبیق بدهند. ما در آنجا دو مسئله داشتیم. ما از دیرباز به دنبال برگزاری کنگره نبودیم و علت هم این بود که اگر کنگره برگزار می‌کردیم مشکلی برای دبیر کلی آقای کروبی ایجاد می‌شد و دبیر کلی ایشان برای ما یک افتخار بزرگ است و تمام سعی و تلاش ما بر این است که وجود ایشان در حزب را حفظ کنیم و از نظراتشان از طریق حاج خانم فاطمه کروبی و حسین آقا استفاده کنیم اما قانون جدید ما را مجبور به برگزاری کنگره کرد.

ورود حزب اعتماد ملی به انتخابات سال ۹۸

گرامی‌مقدم در پاسخ به این سوال «اعتمادآنلاین» که با توجه به انتخاب شورای مرکزی آیا حزب به انتخابات ۹۸ ورود خواهد کرد؟، گفت: در رابطه با انتخابات ۹۸ قطعا یکی از برنامه‌های ما بررسی میدانی است. آنچه در حزب اعتمادملی می‌توانم عنوان کنم این است که ما تمامی برنامه‌های انتخاباتی خود را در چارچوب تشکیلاتی‌مان خواهیم داشت. اگر موضعی از سوی برخی افراد مطرح می‌شود موضع حزب نیست. در حوزه اقتصادی هم اعتمادملی دارای متد اقتصادی است.

حضرتی هم در ادامه گفت: نظارت استصوابی باعث شده ملت از افراد قدرتمند و کارا محروم باشند و در این راستا اصلاح قانون انتخابات را دنبال خواهیم کرد.

امکان رد صلاحیت کروبی توسط برخی نهادهای امنیتی وجود داشت

قائم مقام حزب اعتماد ملی اضافه کرد:‌ آقای منتجب‌نیا همیشه برای ما عزیز هستند، چهار سال استعفا دادند. آقای کروبی هم دو بار استعفا دادند که با اکثریت قاطع این استعفا رد شد. پس از آن شورای اجرایی توسط آقای کروبی به ریاست بنده تشکیل جلسه دادند تا تمشیت حزب را در اختیار بگیرند. در کنار این قضیه، قانون جدید احزاب، تشکل‌های سیاسی را ملزم به برگزاری کنگره‌های خود و تطبیق شرایط‌شان با قانون جدید احزاب کرده بود.

حضرتی با بیان اینکه ما قصد برگزاری کنگره را نداشتیم، یادآور شد: دلیل این مسئله آن است که با برگزاری کنگره، دبیرکلی آقای کروبی را با مشکل روبه‌رو می‌کرد. حضور ایشان برای ما بسیار مهم است. با این وجود، کنگره حزب اعتماد ملی برگزار شد. در آن کنگره، دو نظر وجود داشت: یکی برگزاری انتخابات شورای مرکزی و دیگری تثبیت شورای مرکزی جدید براساس قیام و قعود؛ زیرا اگر شورای مرکزی جدید انتخاب می‌شدند، اعضا باید استعلام می‌شدند و امکان رد صلاحیت آقای کروبی توسط برخی نهادهای امنیتی وجود داشت. در واقع ما برای فرار از رد صلاحیت دبیرکل، تصمیم به تثبیت شورای مرکزی گرفتیم.

وی ادامه داد: این مسئله موجب برخی اختلاف‌ها شد. در ادامه آن، آقای کروبی استعفا داد تا دست شورای مرکزی باز شود ولی حزب و شورای مرکزی برای بار دوم، با استعفای ایشان مخالفت کردند و در ادامه، در نامه‌ای دبیرکل اختیارات خود را به شورای مرکزی واگذار کردند. من به ریاست شورای اجرایی دو جلسه برگزار کردم ولی به اتفاق و با وجود اصرارهای بنده مبنی بر اینکه بنده نمی‌خواهم مسئولیتی را برعهده بگیرم، قائم مقامی حزب اعتماد ملی را برعهده گرفتم.

هیچ اخلالی در روند فعالیت حزب ایجاد نمی‌شود

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما به طور منظم جلسات خود را برگزار خواهیم کرد، عنوان کرد: حزب اعتماد ملی برنامه‌های وسیعی برای توسعه خود دارد. حدود پنج نفر از افراد با این انتخاب‌های جدید زاویه دارند. من خودم مورد هدف برخی تهمت‌ها و حملات بودم ولی من چیزی جز احترام و تکریم نکرده‌ام و ان‌شاالله این افراد در آینده به حزب بازخواهند گشت.

حضرتی با بیان اینکه هیچ اخلالی در روند فعالیت حزب ایجاد نمی‌شود، گفت: با قدرت از نخبگان و افرادی که در حزب هستند و حتی کسانی که دوستدار حزب هستند، استفاده می‌کنیم و در این راستا در جهت تقویت اصلاح‌طلبان و در حلقه سوم حل مشکلات کشور تلاش خواهیم کرد.

در ادامه این نشست خبری خبرنگاری پرسید با توجه به مشکلات اقتصادی رابطه اصلاح‌طلبان با دولت چگونه است که اسماعیل گرامی‌مقدم به او پاسخ داد: ما حامی منتقد دولت هستیم. آقای روحانی با حمایت احزاب اصلاح‌طلب بویژه حزب اعتمادملی در انتخابات ۹۲ پیروز شدند. اگر دفتر دولت آقای احمدی‌نژاد را ورق بزنیم پر از بی‌نظمی بود که نزدیکان ایشان هم می‌گفتند. دولت ایشان بودجه‌ریزی را به دفترچه‌ای کوچک تبدیل کرد.

او گفت: اگر بخواهیم نکات مثبت آقای روحانی‌ را بر شماریم با توجه به عملکرد دولت‌های نهم و دهم این مباحث بسیار است. اما در چیدمان دولت آقای روحانی فرمان به راست پیچید. آقای روحانی به هر کوی که رفت همه شعارها اصلاح‌طلبانه بود؛ اولین مطالبه مردم برداشتن حصر بود اما ایشان در این خصوص سکوت اختیار کرد. تیم اقتصادی نامنظم بود. بنابراین ما به عنوان حزب اعتمادملی اعتقاد وافر داریم باید از دولت روحانی حمایت کنیم و نقدهایمان را عنوان کنیم.

دوستان اصولگرای تند به دنبال اخلال در روند ایجاد شهردار بودند

خبرنگاردیگری در ادامه این نشست پرسید که آقای منتجب‌نیا گفته بودند که با افراد فاسد در شهرداری و حزب اتحاد ملت زد و بند داشتید تا آقای افشانی شهردار تهران شود؟ الیاس حضرتی در پاسخ به این سوال گفت: من در یک مصاحبه‌ای هم گفتم نامه جعلی بود و از ایشان برنمی‌آید که این نامه پر از افترا و دروغ را منتشر کنند. در شهرداری یکی از کارهای پاک انتخاب شهردار بود. دوستان اصولگرای تند به دنبال اخلال در روند ایجاد شهردار بودند تا شکاف شورا باعث شکاف در اصلاح‌طلبان شود.

او ادامه داد: تعداد زیادی از افراد مشخص شدند و کاملا شفاف و شیشه‌ای بدون اینکه اخلالی ایجاد شود در روند آزاد آقای افشانی با ۱۹ رای انتخاب شدند. از روحیات افشانی نیست که به کسی قول بدهد.

حضرتی گفت: از روزی که مهندس افشانی به شهرداری رفتند حتی یک نفر از دوستان اعتمادملی را نبردند آنجا. اگر هم می‌برد مانند اقدامات سایر احزاب عیبی در آن نبود. تا امروز حتی منتقدان ایشان هم ان‌قلتی در خصوص انتخاب افراد در شهرداری نداشتند.

روزنامه‌نگاران، ورزشکاران، دانشجویان و رفع حصر، چند موضوع در دستور کار

خبرنگار دیگری از حضرتی پرسید که با توجه به نمایندگی مجلس و قائم‌مقامی حزب اعتمادملی، آخرین وضعیت رفع حصر چگونه است؟ و با توجه به اینکه کمیته‌ای هم در مجلس تشکیل شده و درخواست دیدار با رییس‌جمهور را هم داشته‌اید که بی‌نتیجه مانده است؟ الیاس حضرتی در پاسخ به این سوال گفت: ما در حزب تقسیم کاری داشتیم و کمیته‌ای را برای رفع حصر دبیرکل‌مان گذاشتیم. اولین اولویت پیگیری مستمر رفع حصر دبیرکل‌مان است و مکاتبات و ملاقات‌هایی در این راستا خواهیم داشت.

او ادامه داد: از روزی که به مجلس رفتم چند موضوع را در دستور داشتم؛ بحث روزنامه‌نگاران، ورزشکاران، دانشجویان و رفع حصر. در صحبت با آقای مطهری قرار شد لابی پشت صحنه‌ای را داشته باشم و در این راستا حدود ۲۰ ملاقات انجام دادم. قبل از تشکیل کمیته من ۱۵ جلسه داشتم و بقیه دیدارها را با کمیته انجام دادیم. من قبل از تشکیل کمیته در فراکسیون امید ۲ دیدار با آقای اژه‌ای، دو دیدار با شمخانی و سایر اعضای شورای امنیت ملی و وزیر کشور داشتم.

او گفت: چندین‌بار نامه نوشتم. آخرین نامه دو ماه پیش به رییس‌جمهوری بود و تاکید کردم که رهبری آن را بر عهده شورای امنیت گذاشته و حصر را رفع کنید. گفتم اگر بهانه شما نامه دادن است، آقای کروبی دانشش سیاسی است و شما می‌گویید ایشان بیانیه می‌دهد، اما آقای موسوی که چیری نمی‌گوید، ایشان را آزاد کنید. گفتم برای جمهوری اسلامی شایسته نیست که خود را درگیر دانشجویان و دراویش کند. اگر می‌خواهیم جلوی اراجیف ترامپ کم نیاوریم باید این موضوعات را حل کنیم.

حضرتی گفت: حل مشکل سپنتا بعد از یک سال ما را یک قدم جلو برد و موضوع رفع حصر می‌تواند ما را هزار قدم جلو ببرد.

حصر بیشتر خسارت به جمهوری اسلامی است تا بد بودن برای کروبی

بعد از این اظهارات حضرتی خبرنگار دیگری پرسید: از سال گذشته تاکنون مردم از اصلاح‌طلبان انتقادات زیادی داشتند. آیا اصلاح‌طلبان ظرفیت باقی ماندن در فضای سیاسی کشور را دارند؟ اسماعیل گرامی‌مقدم سخنگوی حزب اعتمادملی به این سوال پاسخ داد و گفت: اگر به فعالیت‌های حزبی نگاه کنیم می‌بینیم که هنوز فردگرایی وجود دارد. اینکه اصلاح‌طلبان بعد از دی ماه در کجای سیاست قرار دارند؟ اصلاح‌طلبان از سال ۹۲ اقدامات مهمی انجام دادند. اصلاح‌طلبان با وجود کاندیدای اصلاح‌طلب از اعتدالیون حمایت کردند.

او گفت: اتفاقات دی‌ماه از دو طرف برای اصلاح‌طلبان هجمه به همراه داشت. براندازان از خارج اصلاح‌طلبان را مورد هجمه قرار دادند و از داخل هم یک جریان تند که خود موجب بروز اتفاقات دی‌ماه بود.اگر به دنبال غلبه بر جنگ اقتصادی هستیم باید تلاش کنیم که همراهی احزاب و گروه‌ها را به همراه داشته باشیم. پشتوانه ما انسجام عموم مردم ایران است. حصر بیشتر خسارت به جمهوری اسلامی است تا بد بودن برای کروبی و حزب اعتمادملی و اصلاح‌طلبان.

گرامی مقدم گفت: بعضی‌ها کار را سخت می‌کنند و می‌گویند اگر محصورین آزاد شوند چه تضمینی است که بیانیه ندهند. ما همچنان معتقدیم اصلاح‌طلبان باید پیگیر مطالبات مردم در چارچوب قانون و منافع ملی باشند.

باید بپذیریم حزب فردی نیست بلکه جمعی است

در ادامه این نشست خبری خبرنگاری پرسید که اگر کنگره برگزار می‌شد شائبه‌هایی که در مورد حزب وجود دارد و اینکه نمی‌خواهید افراد را از دست بدهید و به همین دلیل کنگره تشکیل نمی‌دهید از بین نمی‌رفت؟ الیاس حضرتی در پاسخ به این سوال گفت: داستان حزب را آقای گرامی مقدم توضیح دادند. اختلاف یعنی دعوای دو طرفه اما ما به هیچ وجه به این مباحث ورود نکردیم. هم شورای مرکزی قائم‌مقام انتخاب کرده و هم دبیر کل هم حکم داده است. این‌ها ربطی به تایید وزارت کشور ندارد. وزارت کشور پرونده‌ها را به کمیسیون ماده ۱۰ می‌دهد و پرونده حزب در نوبت رسیدگی کمیسیون ماده ۱۰ است.

اسماعیل گرامی‌مقدم هم در ادامه این اظهارات حضرتی گفت: شورای مرکزی یک جلسه نگذاشته و قبل از تشکیل کنگره جلساتی به ریاست آقای حضرتی تشکیل شد. ما نگران این نیستیم که چه کسی در کنگره شرکت می‌کند. در جلسه شورای مرکزی دو جلسه گذاشتیم. در جلسه اول دوستان نظرات خود را بیان کردند. ۳۳ نفر از اعضا در جلسه شورای مرکزی حضور داشتند و برخی تماس می‌گرفتند که برخی افراد به جلسه نروند. ما باید بپذیریم حزب فردی نیست بلکه جمعی است.

خبرنگار دیگری در ادامه پرسید که آقای جهانگیری درباره چهره‌های نمادین گفتند، از جزییات این موضوع خبر دارید؟ الیاس حضرتی در پاسخ به این سوال گفت: آقای جهانگیری خبری را اعلام کردند، اینکه امروز بیشتر از همیشه جامعه ما نیاز به وحدت دارد؛ وحدت در حوزه حاکمیت. در این بخش تلاش جهانگیری این است که ممنوعیت خاتمی را حل کند.

او افزود: در این بخش تلاش آقای جهانگیری رفع محدودیت‌های آقای خاتمی است تا در جلسه‌ای با حضور بزرگان نظام ایشان نیز حضور داشته باشند و بتوانیم تجلی از وحدت و انسجام به نمایش بگذاریم.

او ادامه داد: علاوه بر اینها باید وحدت و انسجام درونی را به نمایش بگذاریم. اگر ما عاقلیم باید به سمتی برویم که این وحدت و انسجام را به نمایش گذاشته و شکاف بین مردم و حاکمیت را از بین ببریم.

دیدار روحانی با فراکسیون‌های مجلس در روزهای آینده

در ادامه خبرنگاری پرسید با توجه به صدور احکام قائم‌مقام حزب اعتمادملی و… تکلیف مخالفان چیست؟ که الیاس حضرتی اینگونه پاسخ داد: چند نفری که تعدادشان محدود است ایرادی دارند. آنها همچنان عضو شورای مرکزی ما هستند و همچنان به جلسات دعوت می‌شوند. به مباحث مطرح شده پاسخی نخواهم داد و امیدوارم دوستان حرکت جدید را بپذیرند اما چرخ‌های حزب با قدرت پیش می‌رود.

در ادامه از الیاس حضرتی پرسیده شد که با توجه به دیداری که فراکسیون امید با آقای روحانی داشت، آیا می‌توان احتمال استفاده از ظرفیت اصلاح‌طلبان در ترمیم کابینه را یکی از نتایج این جلسه دانست؟ حضرتی در پاسخ گفت: هیات رئیسه فراکسیون امید با رئیس‌جمهور جلسه داشت و ایشان قرار است در هفته‌های آتی با سایر فراکسیون‌ها هم جلسه داشته باشند. ما به داشتن برنامه عملیاتی برای حل مشکلات فعلی تاکید داشتیم. شرایط فعلی، تیم مخصوص خود را می طلبد. ما باید مرتب به دولت تاکید کنیم خود را با شرایط فعلی تطبیق دهد.

فکر نکنیم اگر اصلاح‌طلبان را بزنیم کشور به دست پایداری‌ها می‌افتد

حضرتی در ادامه در پاسخ به این سوال که چه افق دیدی برای حزب اعتمادملی در آینده قائل هستید و این حزب چه برنامه‌هایی برای پیشبرد اهداف خود دارد؟،‌ گفت: در مورد حزب اعتمادملی به صورت خاص و اردوگاه اصلاح‌طلبان به صورت عام چند نکته را مطرح می‌کنم. در شرایط بحرانی کدام جناح و اشخاص می‌توانند کشور را کمک کنند؟ کارشناسان معتقدند اصلاح‌طلبان این ظرفیت را دارند. کادر اداره‌کننده اصلاح‌طلبان می‌توانند برای خروج از تنگناها برنامه داشته باشند.

او ادامه داد: یک سرمایه بسیار خوبی از اصلاح‌طلبان در بدنه اجتماعی ملت وجود دارد که گویا تصمیم گرفتند تخریب شود. در این راستا از خارج و داخل در این خصوص مانند برجام اتحاد به وجود آمد. در خارج کشور هم تصمیم گرفتند اصلاح‌طلبان را بزنند، اما در داخل عده‌ای از روی نادانی فکر می‌کنند اگر اصلاح‌طلبان را بزنند میدان به دست آنها می‌افتد در صورتی که معلوم نیست چنین اتفاقی بیفتد.

حضرتی گفت: باید اصلاح‌طلبان را به عنوان میوه‌های ریشه‌دار انقلاب در نظر داشته باشیم. اما هر اصلاح‌طلبی را که می‌بینند به عرصه وارد می‌شود به نوعی رد صلاحیت می‌کنند.

او ادامه داد: جمعیت زیادی از اصلاح‌طلبان اصیل ریشه‌دار که برای کشور ضروری هستند مانند آقای صفایی فراهانی در خانه نشسته و با بچه‌هایش بازی می‌کند. نظام خودش را از امکان استفاده از این افراد محروم کرده است. علاوه بر این برخی در داخل به دنبال ایجاد اختلاف در اصلاح‌طلبی هستند. اختلاف در حزب اعتمادملی را نیز در این راستا ببینید. چه لزومی دارد صداوسیما نامه منتسب به آقای منتجب‌نیا در خصوص حزب را منتشر کند.

حضرتی با بیان اینکه من وارد این بازی نمی‌شوم‌،‌ گفت: من حتی از اختلافاتی هم که در اردوگاه اصولگرایان به وجود می‌آید ناراحت می‌شوم. آدم رقیب قوی داشته باشد خوشحال‌تر است. منافع کشور این است که به دنبال اختلاف نباشیم و فکر نکنیم اگر اصلاح‌طلبان را بزنیم کشور به دست پایداری‌ها می‌افتد.

حضرتی در ادامه در پاسخ به این سوال که حزب با توجه به شرایط اقتصادی جدید چه کاری قرار است انجام دهد؟ با توجه به اوضاع کنونی حزب وضعیت آقای کروبی چه می شود؟،‌گفت: یکی از برنامه‌های حزب مبارزه با فقر و مشکلاتی است که در این رابطه وجود دارد. ۸۵ درصد اهل سنت در انتخابات سال گذشته به رییس‌جمهور رای دادند. نگاه ما به آینده است و انشالله روز به روز پربارتر باشد. امیدواریم جلسه بعدی با حضور آقای کروبی باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.