سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه‌‌ی فرهنگیان خطاب به محمود بهشتی: ما را ببخش...

نامه‌‌ی فرهنگیان خطاب به محمود بهشتی: ما را ببخش

چکیده : ما تشکل‌های امضا کننده ضمن حمایت از خواسته‌های قانونی شما و هشدار به مسئولان قضایی در عهد شکنی‌های مستمر و مدام و قانون گریزی‌های پیاپی، از حضرتعالی می‌خواهیم با توجه به اثرات چند اعتصاب دردناک و بیماری و وضعیت نگران کننده اکنونیتان به اعتصاب خود پایان دهید و دل دوستدارانتان را شاد کنید. محمود عزیز باور کن امروز معلمانی که شاید در کنشگری صنفی نباشند، نگران سلامتت...


کلمه – گروه خبر: کانون های صنفی معلمان سراسر کشور در نامه‌ای خطاب به محمود بهشتی معلم در بند نوشتند: “ما را ببخش که در این درد بی شماری که بر جان نحیفت نشسته و تو را مجبور ساخته که وجود رنجور و شریف و بیمارت را در این گرمای طاقت فرسا و عطش سوز به اعتصابی دردناک بکشانی، شرمگنانه از تو می‌خواهیم که به اعتصابت پایان دهی. می دانیم در اعتصاب تو هزار نکته‌ی باریک تر ز مو است.”

محمود بهشتی ملعم زندانی از ۱۳ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است. او درباره علت اعتصاب غذای خود نوشت: “بر این اساس اینجانب محمود بهشتی لنگرودی معلم بازنشسته، عضو هیات مدیره و سخنگوی کانون صنفی معلمان که سهم ناچیزی در دوران انقلاب و دفاع از سرزمینم در جبهه‌ها داشته‌ام طی ۲۰سال گذشته علاوه بر انجام وظیفه شغلی همگام با دیگر فعالین صنفی از توان خود برای اصلاح وضعیت آموزش و پرورش از طریق مطالبه آموزش باکیفیت، رایگان و عادلانه برای همه فرزندان این سرزمین و نیز پیگیری حقوق صنفی همکاران و حفظ شان و منزلت‌شان استفاده کرده‌ام، از سال ۸۳ به جرم فعالیتهای مسالمت آمیزی که در همین راستا داشته‌ام طی احکام جداگانه به ۱۴سال حبس محکوم گردیده‌ام، که بر اساس قانون و به واسطه تجمیع احکام، حکم قابل اجرا به ۵ سال تقلیل یافته است، اما از آنجا که احکام صادر شده در دادگاههای پرسش برانگیز و چند دقیقه‌ای انقلاب را ناعادلانه و مخدوش می دانم و مسیرهای اعتراض قانونی، از جمله اعاده دادرسی را مسدود، بارها مجبور به اعتصاب غذا گردیده‌ام و از این طریق آسیبهای جسمی فراوانی داشته‌ام، با این وصف یک بار دیگر و در اعتراض به مجموعه مسائلی که ذکر کرده‌ام از عصر دوشنبه ۱۱ تیر ۹۷ دست به اعتصاب غذای خشک زده‌ام که به دلیل وخامت اوضاع جسمی و به اصرار دوستان همبندم آقایان عبدالفتاح سلطانی و اسماعیل عبدی این اعتصاب را از تاریخ ۱۴ تیر ۹۷ پس از سه شبانه روز به تر تبدیل کرده‌ام و تا اطلاع ثانوی از هرگونه خوردن و آشامیدن به غیر از آب، چای و قند و نمک خودداری خواهم کرد.”

متن این نامه در خواست شکاندن اعتصاب غذا از محمود بهشتی به شرح زیر است:

محمود جان بهشتی عزیز!

ما را ببخش که در این درد بی شماری که بر جان نحیفت نشسته و تو را مجبور ساخته که وجود رنجور و شریف و بیمارت را در این گرمای طاقت فرسا و عطش سوز به اعتصابی دردناک بکشانی،شرمگنانه از تو می خواهیم که به اعتصابت پایان دهی.می دانیم در اعتصاب تو هزار نکته ی باریک تر ز مو است.شاید اگر رسالت جمعی و صنفی منظم و مدام و حساب شده ای از ما سر می زد،وضعیت ما اکنون نه اینگونه غمبار و نه شما برای چندین بار به قمار جان تا پای جان می شتافتید.

محمود سرافراز معلمان ایران!آنچه نگرانی ما را بیش از اندازه می کند دشواری تکثیر کنشگری در قامت سرافراز معلمی چون بهشتی لنگرودی است و این درد به حدی کمرشکن و جان سوز است که ملتمسانه باید قهرمان اعتصاب‌های چندین باره ی خود در بهار کنشگری‌های صنفی را مخاطب قرار دهیم و بگوییم «تو همه بار و بری تازه بهارا تو بمان!».

بهشتی عزیز می‌دانیم که شما با تمام ایمان ابراهی‌ات و با همه‌ی نقدها و گله‌ها و شکوه‌های به حقت به ما حق می دهی که ما برای بودنتان بخواهیم دست التجا به دامن التماس بزنیم. این التماس نه از موضع ضعف و زبونی که از منظر شکوه به قامت افراشته‌ی انسانی است که با حضورش و قدم استوار و منش مسالمت جویش راه دشوار کنشگری صنفی را بر بسیارانی در حال آموختن است. ما تشکل‌های امضا کننده ضمن حمایت از خواسته‌های قانونی شما و هشدار به مسئولان قضایی در عهد شکنی‌های مستمر و مدام و قانون گریزی‌های پیاپی، از حضرتعالی می‌خواهیم با توجه به اثرات چند اعتصاب دردناک و بیماری و وضعیت نگران کننده اکنونیتان به اعتصاب خود پایان دهید و دل دوستدارانتان را شاد کنید. محمود عزیز باور کن امروز معلمانی که شاید در کنشگری صنفی نباشند، نگران سلامتت هستند. پس بیا و معلمانی را که از منزلت مادی و معنوی توسط دولت محرومند، با هدیه‌ی سرمایه‌ی وجودی خودت دلشاد کن. اعتصابت را بشکن و شادی را به جمعی مغموم و چشم به راه برگردان.

کانون صنفی معلمان تهران
کانون صنفی فرهنگیان گیلان
کانون صنفی معلمان همدان_انجمن
صنفی معلمان کردستان/مریوان
کانون صنفی فرهنگیان خمینی شهر
هسته ی صنفی فرهنگیان مازندران
کانون صنفی معلمان کرمانشاه
کانون صنفی معلمان البرز
کانون صنفی معلمان یزد
کانون صنفی فرهنگیان آذربایجان شرقی
کانون صنفی فرهنگیان شهرستان جلفا
کنشگران صنفی فارس


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.