سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هجوم نیروهای امنیتی به خانه مرحوم کاووس امامی برای ساخت فیلم “هبوط”...

هجوم نیروهای امنیتی به خانه مرحوم کاووس امامی برای ساخت فیلم “هبوط”

چکیده :"طبق اظهار فرزند و وکیل خانواده کاووس سیدامامی تعداد زیادی مأمور امنیتی به خانه آن مرحوم هجوم برده اند؛ آنها چند جعبه بزرگ داخل خانه برده اند و با اظهار اینکه از دادستان تهران مجوز دارند برای ساخت فیلمی با عنوان هبوط از محل فیلمبرداری کرده...


کلمه – گروه خبر: محمود صادقی نماینده مجلس شب گذشته خبر از حضور نیروهای امنیتی در منزل مرحوم کاووس سید امامی داد. بر اساس گفته این نماینده مجلس نیروهای امنیتی به قصد ساخت فیلمی با عنوان “هبوط” وارد خانه کاووس امامی شدند.

صادقی در این باره در توییتر نوشت: “طبق اظهار فرزند و وکیل خانواده کاووس سیدامامی هم‌زمان با بازی ایران پرتغال تعداد زیادی مأمور امنیتی به خانه آن مرحوم هجوم برده اند؛ آنها چند جعبه بزرگ داخل خانه برده اند و با اظهار اینکه از دادستان تهران مجوز دارند برای ساخت فیلمی با عنوان هبوط از محل فیلمبرداری کرده اند!”

همچنین پسر کاووس امامی نیز در کانال تلگرامی که پس از مرگ پدرش در زندان درست کرد نوشت: “در‌حال حاظر خانه ما در تهران مورد هجوم ۲۰ تن از ضابطین ماموران امنیتی قرار گرفته که بازی ایران پرتغال در جریان است. مأموران با خود ۶ جعبه بزرگ آورده‌اند و آن را به زیرزمین خانه ما برده‌اند بدون اینکه به کسی اجازه دهند شاهد فعالیت‌هایشان باشد. آیا پس از نزدیک پنج ماه از مرگ پدرم هنوز مدارک‌شان کافی نیست؟ قصد دارند مدرکی در آنجا بکارند؟ ضابطین در حال حاضر در محل‌اند و کوچه را اشغال کرده‌اند. وکیل‌مدافع ما، آقای کیخسروی، در پایین منزل ما حاضر شد اما اجازه ورود نیافت. لطفاً این خبر را پخش‌کنید. پس از اینکه دیروز مادرمان، مریم، بیش از چهار ساعت در مکانی مجهول‌الهویه مورد بازجویی قرار گرفت، امروز هم در خانه‌اش زندانی شد تا معلوم نیست چه جمع‌آوری کنند. پیشتر چندین بار برای تهیه مدارک آمده بودند. او امشب پس از بازجویی‌ها در مقابل دوربین ضابطین، بار دیگر به بیمارستان رفت تا زخم‌های پیاپی در این چندین ماه را مرهمی بگذارد.”

آرش کیخسروی، وکیل خانواده مرحوم کاووس سیدامامی که به همراه پیام درفشان وکالت آن‌ها را بر عهده دارند، در گفت‌وگو با امتداد، ورود روزگذشته ماموران به خانواده همسر مرحوم سیدامامی را تشریح کرد.

کیخسروی با اشاره به اینکه ماموران حدود ساعت ۱۷ به منزل مریم ممبینی (همسر مرحوم سیدامامی) مراجعه کرده‌اند گفت:آن‌ها ساعت ۱۷ به منزل خانم ممبینی رفتند و آن‌جا مشغول فیلمبرداری از ایشان شده بودند. من حدود ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه به آن‌جا رسیدم و دیدم صدای گریه خانم ممبینی می‌آید و حالش خوب نبود. من خودم را معرفی کردم و گفتم وکیل خانم ممبینی هستم و باید ایشان را ببینم. منتهی مامورانی که آن‌جا بودند به من اجازه ورود ندادند . بعد یکی از مسئولانشان آمد و من به ایشان گفتم که مطابق با مقررات آیین دادرسی کیفری باید موکلم را ببینم و ایشان گفتند که ما در حال انجام عملیات خودمان هستیم و شما اجازه ندارید ایشان را ببینید. من از آن‌ها مستندات مراجعه‌شان را خواستم و احکامشان را رویت کردم و دیدم از آقای جعفری #دولت‌آبادی که در امضایشان ادامه فامیل‌شان یعنی دولت‌آبادی نبود امضا دارند که برای تهیه فیلم مستندی با نام هبوط(نام فیلم طولانی تر بود و فقط هبوط در خاطرم مانده) می‌توانند به آن‌جا مراجعه کنند.

کیخسروی در پاسخ به این سئوال که آیا ماموران چیزی از منزل خارج کرده‌اند گفت: مطلع نیستم ولی دیدم با یک وانت بار چندین جعبه خیلی بزرگ را که معلوم نبود داخلشان چه چیزی است واردخانه کردند. آن‌ها به ما نگفتند از کجا آمده‌اند و جعبه‌ها را داخل پارکینگ منزل گذاشتند.

وی تاکید کرد: خانم مبینی بعد از این اتفاق حالشان بد شد و با اورژانس به بیمارستان منتقل شدند و هم‌اکنون تحت نظر در بیمارستان بستری هستند. همسر مرحوم سیدامامی همچنان ممنوع‌الخروج است. من و دیگر وکیل خانواده، پیام درفشان در حال جمع‌بندی موضوع برای واکنش‌های مقتضی هستیم.

همچنین روز گذشته جمعی از خانواده های فعالان محیط زیستی بازداشت شده در در دفتر علی مطهری، نایب رییس مجلس حضور پیدا کرده و با وی، محمود صادقی و محمدرضا تابش از اعضای فراکسیون امید دیدار کردند.

این نمایندگان مجلس دغدغه های آنها را درباره طولانی شدن زمان بازداشت عزیزانشان شنیدند. دیدار با دادستان مهمترین درخواست آنها بود که مطرح شد. مطهری ،صادقی و تابش وعده پیگیری خواسته آنها را دادند.

کاووس سید امامی ، فعال محیط زیست و استاد دانشگاه در اوائل بهمن ماه سال گذشته بازداشت و در۱۹ بهمن در زندان اوین درگذشت. مقامات زندان و قوه قضائیه دلیل مرگ او را خودکشی اعلام کرده‌اند ولی فرزندان و نهادهای حقوق بشری این ادعای قوه قضائیه را نادرست می‌دانند.

کاووس سید امامی و عده دیگری از فعالان محیط زیست به اتهام جاسوسی دستگیر شدند ولی وزیر اطلاعات و رئیس سازمان محیط زیست ادعای جاسوس بودن بازداشت شدگان را که از طرف قوه قضائیه مطرح شده ، نپذیرفته‌اند.

همسر کاووس سید امامی نیز چندی پیش ممنوع الخروج شد و تا کنون چندین بار از او بازجویی شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.