سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خطر استحاله جریان اصلاحات را جدی بگیرید...

خطر استحاله جریان اصلاحات را جدی بگیرید

چکیده :فراگیرتر شدن «جبهه ائتلاف ملی اصلاح طلبان» با حضور شخصیت‌های ملی و دوری از زد و بندهای سرایت شده در جبهه اصلاح طلبان، و مبارزه با آفتِ نقش ِثروت در تعیین سیاست‌ها و حمایت‌ها و انتخاب‌ها، یگانه راه گسترش و تعمیق جبهه فعلی اصلاح‌طلبان...


محمد کیانوش‌راد:

دوستان اصلاح طلب! پیام جمعی از جوانان اصلاح طلب را جدی بگیرند. خطر استحاله جریان اصلاحات را باید جدی گرفت.

فراگیرتر شدن «جبهه ائتلاف ملی اصلاح طلبان» با حضور شخصیت‌های ملی و دوری از زد و بندهای سرایت شده در جبهه اصلاح طلبان، و مبارزه با آفتِ نقش ِثروت در تعیین سیاست‌ها و حمایت‌ها و انتخاب‌ها، یگانه راه گسترش و تعمیق جبهه فعلی اصلاح‌طلبان است.

نامه جمعی از اصلاح‌طلبان که عمدتا از جوانان اصلاح‌طلب هستند، ضرورت توجه بیش از پیش به اصلِ جریان اصلاحات را نشان می‌دهد.

مساله اصلی چنین دغدغه‌ای را در حفظ آرمان‌های جنبش اصلاحات در شرایط کنونی باید دانست. امروز علاوه بر مخالفان اصلاحات، به آسیب‌های درون جبهه‌ای نیز باید توجه کرد.

اکثریت مردم همچنان به اصلاح امور کشور به شیوه‌ها و راه‌های اصلاح‌طلبانه امید بسته‌اند، اما اصلاحات لزوما با اصلاح‌طلبان گره نخورده است.

حفط اعتماد مردم به جریان موسوم به اصلاحات، تنها با تاکید بر اهداف اصلاحات جنبش اصلاحی و حفظ سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان میّسر است.

روش اعتدال نباید بهانه‌ای برای عدول از حساسیت‌ها و دلمشغولی‌های اصلی این جنبشِ اصیل ِتاریخی، که مهمترین سرمایه‌اش اعتماد مردم است باشد.

حضور جدی‌تر جوانان ِوفادار به آرمان‌های اصلاحات، و افرادی که در سختی‌ها و مشقت‌های ‌دوران، وفاداری و شایستگی خود را به اثبات رسانده‌اند، جان تازه و همراه با پویایی بیشتر جریان اصلاحات را در پی دارد.

نامه این جمع از اصلاح‌طلبان – که فارغ از وابستگی‌های حزبی است و طبعا بخشی از دغدغه‌های جمع ِوسیع‌تری از جوانان اصلاح‌طلب است را باید جدی گرفت تا خطر استحاله اصلاحات را مانع شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.