سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » توقف روند تودیع وثیقه برای محمد رضا جلایی پور...

توقف روند تودیع وثیقه برای محمد رضا جلایی پور

چکیده :روز گذشته بازپرس شعبه یک زندان اوین تماس گرفت تا باسپردن وثیقه محمدرضا آزاد شود. امروز کلیه کارهای خود را تعطیل کردم و از هشت صبح تا دو بعد از ظهر مشغول کارهای اداری وثیقه بودم اما ناگهان در لحظه آخر کار متوقف...


حمید رضا جلایی پور، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد و پدر محمدرضا جلایی پور که دو ماه هست فرزندش توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده در گفت و گو با امتداد در خصوص آخرین خبرها از پرونده محمد رضا توضیح داد: “روز گذشته بازپرس شعبه یک زندان اوین تماس گرفت تا باسپردن وثیقه محمدرضا آزاد شود. امروز کلیه کارهای خود را تعطیل کردم و از هشت صبح تا دو بعد از ظهر مشغول کارهای اداری وثیقه بودم اما ناگهان در لحظه آخر کار متوقف شد.”

جلایی پور میگوید دلیل این توقف را متوجه نشده اما به گفته‌اند برای هفته‌ی دیگر مجددا مراجعه کند.

محمدرضا جلایی‌پور، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح‌طلب ۲۹ فروردین توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد. ماموران او را حوالی ساعت ۱۰ شب در نزدیکی دفتر محمد خاتمی در خیابان یاسر تهران بازداشت کرد‌ه و سپس برای تفتیش محل سکونت به منزل پدری بردند.

این فعال سیاسی بازداشت شده، پس از پیش از ۴۵ روز حبس در بند امنیتی ۲ الف (متعلق به اطلاعات سپاه)، به بند عمومی (بند ۴ زندان اوین) منتقل شد. او که پیش از این با اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده بود، مجددا توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به اقدام علیه امنیت ملی متهم شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.