سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کارگران فولاد در خیابان‌های اهواز راهپیمایی کردند/ بازداشت گروهی از کارگران معتر...

کارگران فولاد در خیابان‌های اهواز راهپیمایی کردند/ بازداشت گروهی از کارگران معترض گروه ملی فولاد در اهواز

چکیده :در پی دور جدیدی از اعتراضات کارگران ملی فولاد اهواز(گروه ملی فولاد ایران در اهواز) مقابل استانداری این شهر، گزارشها حاکی است که گروهی از این معترضان که روز گذشته در تجمع شرکت داشتند، بازداشت شدند. به گزارش ایلنا، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با تایید این خبر گفت: “استانداری پیگیر وضعیت کارگران بازداشتی‌ شب گذشته...


در پی دور جدیدی از اعتراضات کارگران ملی فولاد اهواز(گروه ملی فولاد ایران در اهواز) مقابل استانداری این شهر، گزارشها حاکی است که گروهی از این معترضان که روز گذشته در تجمع شرکت داشتند، بازداشت شدند.

به گزارش ایلنا، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با تایید این خبر گفت: “استانداری پیگیر وضعیت کارگران بازداشتی‌ شب گذشته است.” استاندار خوزستان تاکید کرد که دلیل تجمع این کارگران نبود مواد اولیه و معوقات مزدی است.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در چهاردهمین روز اعتصاب دست به راهپیمائی گسترده ای در خیابانهای اهواز زدند.

بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران گروه ملی صنعتی اهواز به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی در چهاردهمین روز اعتصاب، بدنبال تجمعی یک ساعته در مقابل استانداری خوزستان که از ساعت هشت و نیم صبح آغاز شده بود، دست به راهپیمائی گسترده ای در خیابانهای اهواز زده و به دفاتر نماینده های شهر یورش بردند.

در پی این راهپیمائی عظیم و با رسیدن کارگران به فلکه دوم کیانپارس فرمانده انتظامی اهواز با حضور در جمع کارگران گزارشی از جلسه شورای تامین شهر پیرامون تصمیمات اتخاذ شده در مورد شرکت ارائه و از کارگران خواست به تجمع خود در مقابل استانداری ادامه دهند.

اما با توجه به وعده های مکرر و محقق نشده‌ای که طی ماههای گذشته به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز داده شده است آنان به راهپیمائی خود در سطح شهر ادامه دادند و پس از بستن پل لشکر که بمدت یک ساعت ادامه داشت، به سمت دفاتر سه تن از نماینده های شهر در خیابان امانیه و جنب فرمانداری حرکت کرده و با سر دادن شعار “نماینده بی عرضه نمیخوایم نمیخوایم” اقدام به شکستن شیشه های این دفاتر و تخریب وسایل کردند و سپس با حرکت به سمت استانداری خوزستان و تجمع در این محل، ساعت ۱۴ ظهر روز گذشته به اعتراض خود پایان دادند.

بنا بر این گزارش، کارگران خشمگین و به جان آمده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در تجمع و راهپیمائی امروز خود علیرغم حضور گسترده نیروهای موتور سوار گارد ویژه، بطور مرتب شعارهایی از قبیل کارگر میمیرد ذلت نمیپذیرد – سوریه رو رها کن فکری به حال ما کن – حقوقارو نمیدن مرگ بر آمریکا – دشمنمون همینجاس دروغ میگن آمریکاس – استاندار و فرماندار بی عرضه و بیخیال – استاندار بیعرضه استعفا استعفا – همشهری با غیرت حمایت حمایت – نماینده بی عرضه نمیخوایم نمیخوایم و… سر میدادند.

کارگران گروه ملی صنعتی اهواز علاوه بر خواست پرداخت حق بیمه و سه ماه حقوق معوقه، نسبت به بلاتکلیفی مالکیت شرکت و عدم تولید بشدت معترضند. آنان اعلام کرده‌اند اجازه نخواهند داد سرنوشت این مجتمع بزرگ تولیدی به سرنوشت کارخانه‌هایی همچون هپکو و سایر مراکز تولیدی که عملا به تعطیلی کشانده شده‌اند دچار شود و در این راه اعتراضات خود را با شدت و دامنه بیشتری ادامه خواهند داد.

بنا بر اظهار کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز علیرغم اینکه استاندار و امام جمعه مدعی هستند موسوی از مالکیت شرکت انصراف داده و بانک ملی درحال حاضر مالک هست اما از طرف دیگر مالک شرکت موسوی اعلام کرده است من هنوز سرمایه گذار و مالک هستم.

بنا بر اظهارات، آنچیزی که در مورد مالکیت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز جریان دارد و امروزه شرایط به غایت مشقت باری را برای بیش از چهار هزار کارگر این مجتمع بزرگ صنعتی و خانواده هایشان رقم زده است مربوط به رقابتهای جناحی و سیاسی است و در این بین، این کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز هستند که در کشاکش این رقابتها از سوی جناحهای مختلف حکومتی برای تصاحب شرکت، قربانی شده اند و در نتیجه عدم پرداخت ماهها دستمزد و بلاتکلیفی شغلی و تعطیلی خطوط تولید در وضعیت غیر قابل تحملی قرار گرفته اند.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.