سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دیپلماسی پشت سد طومار/ برخی حفره‌ها در شبکه‌های بانکی به گروه‌های تروریستی کمک م...
» پشت‌پرده طوماربازی دلواپسان در صحن علنی مجلس و ٦٠٠ پیامک به نمایندگان

دیپلماسی پشت سد طومار/ برخی حفره‌ها در شبکه‌های بانکی به گروه‌های تروریستی کمک می‌کند

چکیده :آخرین چرخش از «غلامرضا تاجگردون»، این بار برای تأمین نظر نمایندگان فراکسیون ولایی، آن هم از کسی که زمانی به‌عنوان اصلاح‌طلب شناخته می‌شد و با لیست امید وارد مجلس دهم شد؛ اما چندین ماه است در جلسه‌های فراکسیون امید شرکت نمی‌کند روز گذشته صورت گرفت. به گزارش شرق، دیروز لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله...


آخرین چرخش از «غلامرضا تاجگردون»، این بار برای تأمین نظر نمایندگان فراکسیون ولایی، آن هم از کسی که زمانی به‌عنوان اصلاح‌طلب شناخته می‌شد و با لیست امید وارد مجلس دهم شد؛ اما چندین ماه است در جلسه‌های فراکسیون امید شرکت نمی‌کند روز گذشته صورت گرفت.

به گزارش شرق، دیروز لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) وارد صحن مجلس شد تا به رأی نمایندگان گذاشته شود؛ ولی در میان هیاهو و جنجال‌آفرینی نمایندگان فراکسیون ولایی و منتسبان به جبهه پایداری در صحن مجلس، تاجگردون نماینده گچساران، فی‌المجلس نامه‌ای تهیه کرد که در آن پیشنهاد تعویق دوماهه بررسی این لایحه مطرح شده بود و در نهایت این نامه با ۵۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه شد و با ۱۳۸ رأی تصویب شد. اکثر این امضاها متعلق به همان نمایندگانی بود که مخالف پیوستن ایران به کنوانسیون بودند اما تاجگردون نقش اصلی را در طراحی نامه بازی کرد؛ بازی برای مخالفان دولت. البته دیروز انتخابات هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس بود و تاجگردون باز هم رئیس کمیسیون برنامه‌و‌بودجه ماند؛ شاید هم‌زمانی این انتخابات در تهیه نامه بی‌تأثیر نبوده باشد».

با چه چیزی مخالفت می‌کنید؟!

دیروز صبح بررسی لایحه کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) دومین دستور کار مجلس بود. زمانی که طرح برای ثبت از سوی یکی از اعضای هیئت‌رئیسه خوانده می‌شد، نمایندگان مخالف فریاد «دو، دو» به معنای مخالفت سر دادند که همین امر باعث شد لاریجانی به نمایندگان تشر بزند که وقتی هنوز این طرح در حال خوانده‌شدن است، با چه چیزی مخالفت می‌کنند! لحظاتی بعد میکروفون «سیدحسین نقوی‌حسینی»، سخنگوی فراکسیون ولایی برای نطق مخالفت با تصویب این لایحه باز شد؛ هم‌زمان نمایندگان مخالف مانند کریمی‌قدوسی، دهقان و سلیمی، لاریجانی را روی صندلی ریاستش دوره کردند و با او مشغول صحبت شدند. انگار کریمی‌قدوسی مشغول جدال کلامی با لاریجانی بود؛ حرکات دستشان هنگام سخن گفتن این موضوع را تأیید می‌کرد. کریمی‌قدوسی دستش را با انگشت اشاره به سمت لاریجانی گرفت و تکان داد، مانند کسی که بخواهد به کسی تذکر جدی بدهد؛ اما این حرکت کریمی‌قدوسی بی‌پاسخ نماند. لاریجانی هم همین حرکت را با کریمی‌قدوسی تکرار کرد. حرکت دست لاریجانی تندتر از کریمی‌قدوسی بود و هم‌زمان لاریجانی می‌خندید. «سیدعباس عراقچی»، معاون وزیر خارجه به‌عنوان نماینده دولت در مجلس حاضر بود. نمایندگان دور او را گرفته بودند و مشغول صحبت بودند. تاجگردون هم مشغول گردش در صحن بود. او به سمت عراقچی رفت و خودش را جلو رساند تا با معاون وزیر خارجه صحبت کند. در همان حوالی بود که بهروز نعمتی، نماینده نزدیک به لاریجانی و تاجگردون، به سراغ عارف رفت و لحظاتی با او مشغول صحبت شد.

کیسه را آوردند؛ طومارها بیرون آمد

هم‌زمان برخی از آنها که برجام و پرچم کاغذی آمریکا را در مجلس آتش زده بودند، به سمت دیواره‌های جلوی هیئت‌رئیسه رفتند. پژمانفر دیگر نماینده مخالف لایحه، از کیسه‌ای که آورده بودند، شروع به بیرون‌آوردن بنرها و پارچه‌نوشته‌ها کرد؛ یک بنر را روی مانیتور بزرگ در بال چپ مجلس انداختند، دومی را از بالای هیئت‌رئیسه آویزان کردند. روی آنها معلوم نبود چه نوشته شده است. سومی را بیرون آوردند؛ کریمی‌قدوسی، پژمانفر، دهقان، ذوالنور و ابطحی. مشغول سومی که شدند انگار تازه لاریجانی متوجه فعالیت آنها شده بود؛ آن هم به این دلیل که یکی از پارچه‌نوشته‌ها یا همان طومارشان را از بالای هیئت‌رئیسه و تقریبا از مقابل لاریجانی آویزان کردند.

این کارها چیه می‌کنید؛ جمع کنید

رئیس مجلس نطق نقوی‌حسینی را متوقف کرد؛ باز هم به تندروهای مجلسی تشر زد: «این کارها چیه که می‌کنید؛ جمع کنید». کسی گوش نداد. آنها کار خودشان را می‌کردند اما لاریجانی خودش وارد عمل شد؛ از جایش بلند نشد ولی دستش را جلو برد و طومار آنها را از بالای هیئت‌رئیسه به پایین پرت کرد. مجلس دیگر متشنج شده بود اما کریمی‌قدوسی دست از تلاش برنداشت و دوباره سعی کرد طومار پرت‌شده را در همانجا نصب کند؛ لاریجانی مشغول صحبت با نمایندگان شد و این باعث شد قاضی‌پور که سمت چپ لاریجانی ایستاده بود، به کریمی‌قدوسی کمک کند و آن طومار همانجا نصب شد. کیسه‌شان را خالی کردند و هرچه طومار داشتند درآوردند؛ خودشان مدعی بودند که ۵۰ هزار امضا در مخالفت با پیوستن به CFT جمع کرده‌اند. این در حالی است که چندی پیش اعلام شد جمعیت ایران از مرز ۸۰ میلیون گذشته است و حتی اگر تعداد امضاکنندگان دقیق اعلام شده باشد، کسر کوچکی از جامعه است. دیگر دیواره‌های بال چپ هیئت‌رئیسه جا نداشت و طومارهایشان را روی زمین پهن کردند. نطق مخالفت نقوی‌حسینی تمام شد و کواکبیان در موافقت با آن آغاز به صحبت کرد. کمی جلوتر از هیئت‌رئیسه، کاظم جلالی، از نمایندگان نزدیک به لاریجانی، همراه تاجگردون با عراقچی مشغول صحبت بودند. هم‌زمان نعمتی نیز با کریمی‌قدوسی مشغول صحبت بود. لحظاتی بعد رحیمی‌جهان‌آبادی همراه عراقچی به بالای هیئت‌رئیسه رفتند؛ البته انگار لاریجانی او را فراخوانده بود. نمایندگان نیز کم‌کم به جمع لاریجانی و عراقچی اضافه شدند. لاریجانی نشسته بود و عراقچی ایستاده و با هم صحبت می‌کردند. حدود ۳۰ نماینده دور آنها جمع شده بودند که تاجگردون نیز در بین آنها دیده می‌شد. دقایقی بعد عراقچی رفت پایین و روی صندلی‌ خود نشست.

مخالفان راضی شدند

لحظاتی بعد نمایندگان ولایی و برخی نزدیکان لاریجانی شروع به جمع‌کردن بنرها کردند؛ انگار راضی بودند؛ کریمی‌قدوسی، نعمتی، پژمانفر و… بنرها را کنار درِ خروجی بال چپ مجلس گذاشتند. لاریجانی دوباره عراقچی را بالای هیئت‌رئیسه فراخواند و با او مشغول صحبت شد؛ کریمی‌قدوسی هم سرش را نزدیک آنها کرد. نمایندگان دیگر هم اضافه شدند؛ امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری، نیز بین آنها آمد و مشغول صحبت شد.

شورای‌ عالی امنیت ملی گواهی داده

عراقچی بالا که بود، نطق کواکبیان نیز تمام شد و حالا نوبت نماینده دولت بود. لاریجانی همان‌جا به او گفت برو صحبت کن. عراقچی پشت تریبون رفت؛ تأکید کرد ایران به محض احساس خطر و تهدید، از کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم خارج می‌شود. او به حضور شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، در جلسه غیرعلنی مجلس اشاره کرد و گفت: شورای عالی امنیت ملی گواهی داده با حق شرط‌ها و تحفظ‌ها، هیچ تهدید امنیتی‌ای با پیوستن به این کنوانسیون متوجه ایران نمی‌شود. بر بررسی همه‌جانبه این کنوانسیون تأکید دوباره کرد: «بیش از دو سال است که درباره این کنوانسیون و تهدید آن بحث می‌شود. همه ارگان‌های امنیتی کشور یعنی وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، شورای عالی امنیت ملی و وزارت خارجه و همه دستگاه‌ها بیش از دو سال است که کار کارشناسی می‌کنند. بنده هیچ لایحه‌ای را ندیدم که این‌قدر درباره آن کار کارشناسی شده باشد».

برخی حفره‌ها در شبکه‌های بانکی به گروه‌های تروریستی کمک می‌کند

عراقچی از حفره‌هایی گفت که در شبکه بانکی وجود دارد و به کمک گروه‌های تروریستی و قاچاق مواد مخدر می‌آیند: «در‌حالی‌که در سوریه جوانان ما برای مقابله با تروریسم خون می‌دهند، در داخل کشور برخی حفره‌ها و نقاط ضعف در شبکه‌های بانکی وجود دارد که متأسفانه به گروه‌های تروریستی و قاچاق موادمخدر و… کمک می‌کند؛ بنابراین باید برای مقابله با تأمین مالی منابع تروریسم وارد همکاری‌های بین‌المللی شویم؛ کمااینکه همه همسایگان وارد شبکه‌ همکاری‌ها شده‌اند و نمونه آن روسیه، عراق و خود سوریه است که به این کنوانسیون پیوسته‌اند تا در قالب مشارکت بین‌المللی بتوان با تروریسم و داعش مقابله کرد».

او هشداری هم داد: «با توجه به تحریم‌هایی که در حال برگشتن است و اقداماتی که ترامپ انجام می‌دهد، نباید با دست خودمان تحریم‌های جدیدی را به خودمان تحمیل کنیم. اگر به این کنوانسیون‌ها نپیوندیم و وارد مبارزه جدی نشویم و از سوی دشمنان‌مان متهم به حمایت از تروریسم شویم، تحریم‌های جدیدی برای ما وضع می‌شود. در شرایط خطیری که ایران قرار دارد و تحریم‌های آمریکا در حال برگشتن است، به دست خودمان تحریم‌های جدیدی را وضع نکنیم؛ چون کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم از نظر ما و همه دستگاه‌های امنیتی، تمام تهدیدها را پوشش می‌دهد».

خوشحالی ولایی‌ها از پیشنهاد تاجگردون

پس آن باید رأی‌گیری درباره لایحه انجام می‌شد؛ اما چند دقیقه قبل از آن، کاظم جلالی نامه‌ای را که تاجگردون طراحی کرده بود و امضاهای پای آن اکثرا از نمایندگان ولایی بود، به لاریجانی تحویل داده بود؛ لاریجانی هم نگاهی انداخت و آن را به قاضی‌زاده‌هاشمی، از دبیران هیئت‌رئیسه، داد تا قرائتش کند. قاضی‌زاده شروع به خواندن کرد؛ نامه‌ای که طراحی آن را آقای تاجگردون انجام داده و امضای ۵۰ نماینده را دارد و درخواست مسکوت‌ماندن دو‌ماهه این لایحه را دارد. نقوی‌حسینی و برخی نمایندگان مخالف دیگر، فریاد «چهار، چهار» سر دادند؛ به معنی موافقت. او در توضیح این پیشنهاد خود در صحن مجلس گفت: «پیشنهاد کردیم این لایحه دو ماه مسکوت بماند تا فرصتی برای مذاکره در اختیار دیپلمات‌ها و مسئولان قرار گیرد؛ چون اکنون ما در مذاکره با اروپایی‌ها هستیم و هنوز به نتیجه روشنی دست پیدا نکرده‌ایم. هنوز اتفاق جدیدی از سوی اروپایی‌ها رخ نداده است. این فرصت را در اختیار دولت قرار می‌دهیم تا در حین اینکه تضامین لازم را از اروپایی‌ها برای برجام بگیرد، این لایحه نیز بررسی بیشتری شود. ما می‌خواهیم وحدت‌رویه‌ای در‌این‌باره به وجود آید». پیش از این، کمتر اظهارنظری از تاجگردون در حوزه سیاست خارجی دیده شده بود. پیش از رأی‌گیری، یکی از نمایندگان در اخطاری گفت قانونا دولت باید نظرش را برای رأی‌گیری درباره مسکوت‌ماندن اعلام کند؛ لاریجانی هم در پاسخ گفت دولت مخالفتی با این موضوع ندارد. لاریجانی پیشنهاد مسکوت‌ماندن دو‌ماهه لایحه را به رأی نمایندگان گذاشت؛ ۱۳۸ رأی موافق، ۱۰۳ رأی مخالف و شش ممتنع نتیجه آرا شد؛ به‌این‌ترتیب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) برای دو ماه مسکوت ماند؛ آن‌هم با طراحی نامه از سوی تاجگردون و امضا از سوی نمایندگان فراکسیون ولایی و با رأی‌گذاشتن از سوی رئیس مجلس!».

کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم چیست؟

کنوانسیون بین‌المللی مقابله‌با تأمین‌مالی تروریسم (Combating the Financing of Terrorism) یا CFT؛ تصویب این لایحه ازجمله شرایط حذف دائم ایران از لیست سیاه FATF یا گروه ویژه اقدام مالی علیه پول‌شویی است. کارگروه اقدام مالی، (Financial Action Task Force) یا FATF در سال ۱۹۸۹ میلادی از سوی کشورهای گروه هفت (G7) شکل گرفت؛ این یک سازمان بین‌دولتی است که اهداف توسعه و پیشرفت واکنش بین‌المللی در مقابل پول‌شویی را دنبال می‌کند. پس از واقعه یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی، مسئله تأمین مالی تروریسم به‌عنوان مسیری تازه برای این سازمان مطرح و این موضوع به‌عنوان یک مأموریت جدید به آنها محول شد. در سال ۲۰۰۸، مسئله تأمین مالی فعالیت‌های اشاعه‌ای و تسلیحات کشتار‌جمعی شیمیایی و اتمی به‌عنوان دیگر مأموریت‌های این گروه در فهرست کارشناسی‌های FATF قرار گرفت. کارکرد کنونی آن، وضع استانداردهایی برای مقابله با پول‌شویی، تأمین مالی تروریسم و سایر جرائمی است که سلامت نظام مالی را تهدید می‌کند. آنچه این گروه ویژه استانداردهای جهانی برای مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم می‌نامد، در قالب ۴۰ توصیه برای مبارزه با پول‌شویی و ۹ توصیه ویژه برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم منتشر شده است و تقریبا در سطح جهانی قبول عام یافته است؛ قوانین علیه پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در سرتاسر دنیا استفاده می‌شود. این استانداردها ابتدا در ۱۹۹۰ تدوین و به‌تدریج اصلاح شدند. گروه ویژه اقدام مالی می‌گوید که در تدوین این استانداردها حاشیه مانوری برای کشورها در نظر می‌گیرد تا آنها بتوانند توصیه‌های مربوطه را مطابق شرایط و الزامات قانونی خاص خود اجرا کنند. اجرای کنوانسیون‌های جهانی مربوطه، جرم‌شمردن پول‌شویی و توقیف عواید حاصله، احراز دقیق هویت مشتری، حفظ سوابق، گزارش معاملات مشکوک، ایجاد واحد اطلاعاتی مالی برای نظارت بر معاملات مشکوک و همکاری بین‌المللی برای تحقیق و پیگرد پول‌شویی، نظارت ویژه بر نهادهای غیرانتفاعی برخی از سرفصل‌هایی است که مدنظر این گروه ویژه است. گروه ویژه اقدام مالی تلاش می‌کند اجرای این استانداردها در کشورها را افزایش دهد و همکاری بین‌المللی برای مبارزه با سوءاستفاده از بنگاه‌های اقتصادی و نظام مالی و ارتکاب جرائم یادشده را تشویق کند. سوم تیر ۱۳۹۶ بود که گروه ویژه اقدام مالی در پایان نشست شش‌روزه که با حضور ۳۷ عضو در والنسیای اسپانیا برگزار شد، لغو محدودیت‌های مالی علیه ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد. در این اقدام ایران به مدت ۱۲ ماه از لیست سیاه تعلیق شد تا اقداماتی در راستای اصلاح فرایندهای بانکی انجام دهد. در بیانیه FATF در تیر ۱۳۹۶ آمده است این سازمان از تعهد سیاسی کامل ایران برای رفع نقایص استراتژیک خود در بخش مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم و تصمیم تهران برای دریافت کمک‌ فنی در راستای اجرای برنامه عملیاتی (Action plan) استقبال می‌کند. برخی معتقدند پس از توافق هسته‌ای و دوری چندین‌ساله بانک‌های کشور از سیستم بین‌المللی، برای بازگشت به این عرصه رعایت استانداردهای مدنظر FATF جزء اصول اولیه است؛ اما برخی از افراد و جناح‌های سیاسی با پیوستن به این سیستم به بهانه افشای اطلاعات محرمانه مالی کشور مخالفت می‌کنند.

طوماربازی

روزنامه اعتماد نیز نوشته است: این یکی از پیامک‌هایی است که به‌گفته مصطفی کواکبیان، عضو اصلاح‌طلب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در ٢۴ ساعت منتهی به جلسه دیروز مجلس، بیش از ۶٠٠ نمونه از آن به شماره تلفن همراه نمایندگان ارسال شده است.البته یکی از آن قابل‌انتشارهایش؛ پیامک‌هایی با ادبیاتی نسبتا یکسان و ازطرف شهروندانی که بعضا خود را فعالان دانشجویی این دانشگاه و آن دانشگاه کشور معرفی کرده و عمدتا حتی همین‌قدر هم به خود زحمت نداده و بدون اشاره به این سطح از کلی‌گویی در معرفی خود، صرفا به زبان پیشنهاد، خواهش و حتی در مواردی، تهدید و ارعاب از نمایندگان خواسته‌اند از تصویب CTF خودداری کنند.

پیامک‌هایی با اشتباهات ادبی

با همه این کارشکنی‌های خواسته و ناخواسته اما بالاخره روز موعود فرارسید. البته پیامک‌های سراسر دلواپسی مخالفان، زودتر از روز موعد ارسال شده بود و بعضی نمایندگان همچون احمد مازنی، نه دیروز و پریروز، بلکه از حدود یک هفته پیش، تصاویر برخی از این پیامک‌ها را منتشر کرده بودند. پیامک‌هایی بعضا خالی از ادب و پر از اشتباهات ادبی و اغلاط املایی!

اقلیت علیه اکثریت

جمع دلواپسان که حالا مدتی است، به‌ویژه پس از خروج امریکا از برجام جمع شده و آتش نقدشان علیه دولت، داغ، دیروز بار دیگر معرکه‌ای به‌پا کردند و زور اقلیت‌شان را به رخ اکثریت مجلس کشیدند. آن هم تنها چند روز پس از انتخابات هیات رییسه اجلاسیه سوم که اگر هیچ نداشت، لااقل پس از ٢ سال وزن فراکسیون‌ها و طیف‌های سیاسی این مجلس را مشخص کرد و روشن شد، کدام نگاه در اکثریت است و کدام رویکرد در اقلیت.

این غائله وقتی به اوج رسید، طیفی از عقلای مجلس دست به کار شدند تا حال که انگار جلب منفعت و ثبت اثر ناممکن می‌نماید، مگر دفع ضرر کنند.

 احتمال خروج اتحادیه اروپا از برجام

فتحی در این باره به «اعتماد» می‌گوید: «موضوع آن‌چنان که می‌نمایانند پیچیده نیست. ما یک منطق مشخص داریم. هر تصمیمی که در مجلس می‌گیریم باید با یک سنجه آزموده شود و این سنجه، چیزی نیست، جز منافع ملی. بنابراین باید ببینیم تصمیم‌مان به نفع ملت است یا نه؟» این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا هجمه‌های یک ماه اخیر، سیل پیامک‌ها به نمایندگان و سرآخر طوماربازی در صحن در تعویق ٢ماهه موثر بوده، اظهارنظر نمی‌کند اما یک تاکید ویژه دارد و آن را اهم از این حواشی می‌داند: «تالی فاسد آن این است که اگر موفق نشویم به FATF ملحق شویم، ممکن است اتحادیه اروپا دست به بهانه‌جویی بزند. به هر حال بانک‌های اتحادیه اروپا، صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و نهادهای پولی و مالی بین‌المللی از این دست، ناظرین FATF هستند و اگر موفق به تصویب این لوایح نشویم، ممکن است آنها ما را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده از برجام خارج شوند.» و به افسوس و به لحنی نه چندان امیدوار ادامه می‌دهد: «امیدوارم چنین نشود!» از فتحی می‌پرسم آیا ممکن است تیم توانمند دیپلماسی‌مان بتواند مشکل را به‌نحوی حل کند؟ آیا باتوجه به آنکه چندروزی به مهلت تعیین شده ازسوی FATF برای تصویب این لوایح نمانده، می‌توان امید داشت که این مهلت با مذاکره تمدید شود؟ و او می‌گوید: «نمی‌دانم! به هر حال FATF دوبار این مهلت را تمدید کرده و امیدوارم همچنان در لیست خاکستری بمانیم و به لیست سیاه نرویم.» می‌پرسم انگیزه تاجگردون چه بود؟ می‌گوید: «شاید احساس می‌کرد، این طرح در این فضا و این شرایط رای نمی‌آورد.» عبدالرضا هاشم‌زایی، دیگر عضو فراکسیون امید نیز نظری مشابه دارد و به «اعتماد» می‌گوید: «باتوجه به جوی که دلواپسان ایجاد کردند، برخی دوستان تصمیم گرفتند موضوع را به تعویق بیندازند تا شاید بتوان کاری کرد.»

 اطمینان دلواپسان از پایان شاهنامه

نصرالله پژمانفر یکی از بازیگران اصلی طوماربازی صحن مجلس که همچون سایر بازیگران این نمایش، تجربه ایفای نقش در نمایش «آتش زدن پرچم امریکا و برجام در صحن» را نیز در کارنامه دارد، معتقد است، دولت مغلوب منطق او و دوستانش شده است. این عضو جبهه پایداری مشهد در مجلس به «اعتماد» گفته است: «مطمئنا دولت پس از ٢ ماه، راسا لایحه را پس می‌گیرد. خیال‌تان راحت!»

همچنین محمود صادقی درباره پشت‌پرده کسانی که مخالف لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم هستند در چند توییت مختلف اقدام به افشاگری کرد:

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.