سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش مشاور روحانی به اظهارنظر ضدبرجامی سعید جلیلی:این ارثیه دوران شوم ماشین‌باز...

واکنش مشاور روحانی به اظهارنظر ضدبرجامی سعید جلیلی:این ارثیه دوران شوم ماشین‌بازی و تمرین رانندگی جنابعالی است

چکیده :شما شش سال پشت فرمان این ماشین بودید؛ آنقدر از چراغ قرمز گذشتید، ورود ممنوع رفتید، توقف مطلقا ممنوع ایستادید، و... تا خسارت‌ها و جریمه‌های آن، هزاران برابر قیمت ماشین شد. سپس ماشین را به دره فصل هفت منشور انداختید و گفتید اینها کاغذپاره است! این ارثیه دوران شوم ماشین‌بازی و تمرین رانندگی جنابعالی...


چندی است که سعیدجلیلی رییس تیم مذاکره کننده هستهای در دولت احمدی نژاد در توییتر، برجام را به سخره گرفته و از مضرات آن می نویسد. اظهارات او در خصوص برجام در چند روز اخیر با واکنش مشاوران حسن روحانی مواجه شده است.

سعید جلیلی که طی دوران مذاکرات خود با کشورهای اروپایی فرصت های زیادی را از بین برد و فقط در مذاکرات بیانیه خوانده و نهایتا باعث صدور تحریم‌های متعدد علیه ایران شد در توییتر خود در نقد برجام نوشت: برجام مانند این بود که ماشین یک میلیونی را به مبلغ یک میلیارد خریداری کنیم اما طرف مقابل بعد از آنکه بخشی از پول را از ما گرفت، از دادن ماشین خودداری کند و با ماشین فرار کند و بعد شرکای او به شما بگویند باید بقیه اقساط ماشین را بدهید و بعد هم گفته شود یک مزاحم از معامله خارج شد!!

این توییت با واکنش حمید ابوطالبی و  حسام الدین آشنا مشاورین حسن روحانی مواجه شد.

ابوطالبی در پاسخ وی نوشت: شما شش سال پشت فرمان این ماشین بودید؛ آنقدر از چراغ قرمز گذشتید، ورود ممنوع رفتید، توقف مطلقا ممنوع ایستادید، و… تا خسارت‌ها و جریمه‌های آن، هزاران برابر قیمت ماشین شد. سپس ماشین را به دره فصل هفت منشور انداختید و گفتید اینها کاغذپاره است! این ارثیه دوران شوم ماشین‌بازی و تمرین رانندگی جنابعالی است.

آشنا نیز در پاسخ به جلیلی نوشت: اینقدر تند نرو برادر! نوبت پاسخ‌گویی در مورد ۶.۵ سال به زودی فرا می‌رسد.

آشنا همچنین در کانال تلگرامی خود خطاب به جلیلی نوشت:

 

آقای دکتر جلیلی مرقوم فرموده اند: اینکه اوباما بعد از برجام گفت اگر توافق صورت نمی گرفت، تحریم ها خود به خود فرو می پاشید عین واقعیت است.براساس اعلام رسمی مسئولین وقت وزارت نفت و اذعان مسئولین فعلی در سالهای ۹۰ تا ۹۲ در اوج تحریم ها بیشترین سکوهای نفتی در حال فعالیت بودند که این مساله باعث تعجب دشمنان شده بود

خدمتشان عرض می شود: به سخنان اوباما که برای مصرف داخلی در آمریکا بیان شده استناد می کنید و آن را برای مصرف داخلی در ایران خرج می کنید. سخنان ظریف را که برای مصرف خارجی در آمریکا بیان شده را هم برای مصرف داخلی در ایران خرج می کنید. در دوران مذاکرات هم به زبان داخلی با طرف خارجی سخن می گفتید. ظاهرا شما کلا مرد سیاست داخلی هستید نه سیاست خارجی.

بر این مبنا در دوره شما هم مذاکره لازم نبود چون تحریم ها خود به خود فرو می پاشید. نمی دانستم تا این حد به سخنان اوباما باور داشتید و آن را عین واقعیت می دانستید. آیا به سخنان ترامپ هم به همین مقدار اعتماد دارید؟

بیشترین تعداد سکوهای نفتی که در حال فعالیت بودند چه مقدار نفت تولید می کردند؟ چه مقدار نفت صادر می شد؟ چقدر زیر قیمت صادر می شد؟ چقدر پول آن باز می گشت و وارد اقتصاد می می شد؟ چند بابک و رضا و … از آن ارتزاق می کردند؟

اگر سفرها و بازدیدهای تبلیغاتی و پیش انتخاباتی اجازه داد لطفا کتاب هنر تحریم ها نوشته نفیو معمار تحریم های ایران را مطالعه کنید. بعد از خواندن این کتاب با وجدانتان خلوت کنید و ببینید دشمن دانا و دوست نادان چه بر سر کشور آوردند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.