سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جزییاتی درباره‌ی بازداشت احمد شجاعی و پسرش...

جزییاتی درباره‌ی بازداشت احمد شجاعی و پسرش

چکیده :اتهام باقی مانده‌ی پدر و پسر در آخرین حکم صادره عبارت است از اجتماع و تبانی علیه امنیت به دلیل شرکت در تظاهرات میلیونی ۲۵ خرداد ۱۳۸۸٫ کریم حبیب نژاد و سعید خلیلی وکالت تبرعی آن‌ها را برعهده...


«احمد شجاعی» از سرداران دوران جنگ در بخش اطلاعات و عملیات چند روز پیش همراه با پسرش سجاد به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت، در خیابان بازداشت شد.

به گزارش انصاف نیوز، او یکبار دیگر نیز همراه با «سعید منتظری» به اتهام انتشار نوار بازجویی و شکنجه زن سعید امامی بازداشت شده بود.

آخرین بار نیز پس از وقایع سال ۱۳۸۸ او و پسرش چندماه زندان بودند و در دادگاه بدوی به ریاست مقیسه خودش به ده سال و پسرش به ۳ سال زندان محکوم شدند. در تجدید نظر حکم او به ۵ سال تعلیقی و سجاد به ۳ سال تعلیقی کاهش یافت. وثیقه‌ها آزاد شدند و سفرهایش بدون مشکل انجام شد.

بنا بر اطلاع خبرنگار انصاف نیوز، پس از ۴ سال و در حالی که معاون دادستان سال گذشته در نامه‌ای اعلام کرده بود این پرونده مختومه شده است هر دو بازداشت شدند. در توضیح این بازداشت گفته شده که با اعمال ماده ۴۷۷ پرونده به دیوان رفته و تعلیقی بودن احکام حذف و لازم الاجرا شده‌اند.

رییس قوه در اوایل تصدی این مسوولیت از توقف ماده ۱۸ حمایت کرده بود (که در قانون جدید آیین دادرسی به ماده ۴۷۷ بدل شده و طبق آن هر گاه رییس قوه حکمی را خلاف بین شرع تشخیص دهد به دیوان می‌فرستد) اما تاکنون چند بار در حالی که به نفع محکومان نبوده اعمال شده است.

اتهام باقی مانده‌ی پدر و پسر در آخرین حکم صادره عبارت است از اجتماع و تبانی علیه امنیت به دلیل شرکت در تظاهرات میلیونی ۲۵ خرداد ۱۳۸۸٫ کریم حبیب نژاد و سعید خلیلی وکالت تبرعی آن‌ها را برعهده گرفته‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.