سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » لاریجانی رئیس مجلس ماند/ پزشکیان و مطهری دوباره نایب‌رییس شدند...

لاریجانی رئیس مجلس ماند/ پزشکیان و مطهری دوباره نایب‌رییس شدند

چکیده :در جریان انتخاب ریاست مجلس که به مرحله دوم کشیده شده بود، از مجموع ۲۷۹ رای اخذ شده، محمدرضا عارف ۱۲۳ رای و علی لاریجانی ۱۴۷ رای کسب کرده و آرای باطله ۹ رای اعلام شد و بر این اساس و طبق اعلام علی لاریجانی وی در سومین سال فعالیت مجلس دهم رییس مجلس باقی ماند....


علی لاریجانی با اختلاف ۲۴ رای نسبت به محمدرضا عارف رییس مجلس باقی ماند. در جریان انتخاب ریاست مجلس که به مرحله دوم کشیده شده بود، از مجموع ۲۷۹ رای اخذ شده، محمدرضا عارف ۱۲۳ رای و علی لاریجانی ۱۴۷ رای کسب کرده و آرای باطله ۹ رای اعلام شد و بر این اساس و طبق اعلام علی لاریجانی وی در سومین سال فعالیت مجلس دهم رییس مجلس باقی ماند.

در انتخابات امروز هیات رییسه مجلس، گرچه علی لاریجانی بار دیگر به ریاست پارلمان رسید؛ اما فراکسیون امید هم با انسجامی مناسب، قدرت نمایی کرد.

انتخابات ریاست مجلس به دور دوم کشیده شد که با کنار رفتن محمدرضا حاجی بابایی، گزینه راست رادیکال، در دور دوم از ۲۷۹ رای ماخوذه؛ محمدرضا عارف: ۱۲۳رای و علی لاریجانی: ۱۴۷رای کسب کردند. در دور اول انتخابات، عارف با ۱۱۴رای مقابل ۱۰۱لاریجانی، از رییس مجلس پیشی گرفته بود.

گفتنی است در سال اول انتخابات هیات رییسه مجلس، عارف در رقابت با لاریجانی تنها ۱۰۳رای کسب کرده بود و یک سال هم از رقابت خودداری کرد.

همچنین مسعود پزشکیان به عنوان نائب رییس اول و علی مطهری به عنوان نائب رئیس دوم انتخاب شدند. بر این اساس از ۲۷۹ رای اخذ شده پزشکیان با ۱۵۷ رای و مطهری با ۱۴۳ رای به عنوان نواب اول و دوم انتخاب شدند.

عبدالرضا مصری نیز ۱۳۴ رای و هادی قوامی نیز ۸۱ رای کسب کردند.

علی مطهری و مسعود پزشکیان گزینه‌های فراکسیون امید، عبدالرضا مصری گزینه فراکسیون ولایی و هادی قوامی گزینه پیشنهادی فراکسیون مستقلین برای تعیین نواب رییسی مجلس در سومین دوره انتخابات هیات رییسه مجلس بودند.

از ۲۲ کاندیدای دبیری هیأت رئیسه مجلس وکیلی با ١٣۴ رای، یوسف نژاد با ١٢٩ رای، قاضی‌زاده هاشمی با ١٢٢، علیرضا رحیمی با ١٠۴، امیر آبادی با ٩٨
و  رنجبرزاده با ٩۵ انتخاب شدند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.