سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عامل انفجار حزب جمهوری اسلامی کشته شده است...

عامل انفجار حزب جمهوری اسلامی کشته شده است

چکیده : رسانه‌های هلندی به نقل از دادگاهی که برای دو نفر در هلند به اتهام قتل «علی معتمد» برگزار شده بود، اعلام کرده‌‌اند که وی در حقیقت همان «محمدرضا کلاهی صمدی» است که در حزب جمهوری اسلامی بمب‌گذاری کرده...


به گزارش جماران رسانه‌های هلندی به نقل از دادگاهی که برای دو نفر در هلند به اتهام قتل «علی معتمد» برگزار شده بود، اعلام کرده‌‌اند که وی در حقیقت همان «محمدرضا کلاهی صمدی» است که در حزب جمهوری اسلامی بمب‌گذاری کرده بود.

حدود ۳۷ سال از شهادت شهید بهشتی و یارانش در حزب جمهوری اسلامی در تاریخ ۷ تیر سال ۱۳۶۰ (۱۹۸۱) می‌گذرد و اکنون مشخص شده که عامل این بمب‌گذاری که به اروپا گریخته بود، در حقیقت سه سال پیش کشته شده بود.

کلاهی با نام مستعار «معتمدی» در هلند اقامت گرفته و به شکلی ناشناس در این کشور مخفی شده بود. او در آنجا ازدواج کرده و یک فرزند پسر دارد.

محمدرضا کلاهی صمدی از اعضای سازمان مجاهدین خلق و متهم انفجار ۷ تیرماه ۱۳۶۰ است. ابمبی قدرتمند مقر حزب جمهوری اسلامی را ویران ساخت و سید محمد حسینی بهشتی همراه بیش از ۷۰ تن مقام دولتی کشته شدند. وی متهم است که بمب را همراه خود به مقر حزب برده بود و عامل انفجار شناخته شد. او عاقبت بدون اینکه در دادگاهی محاکمه شود، توانست از مرز خارج شود و به فرانسه بگریزد.

گفته میشود که کلاهی عامل نفوذی مجاهدین خلق ایران در حزب جمهوری اسلامی بود. گفته می‌شود او از سازمان جدا شده بود، اما بخاطر گذشته خود مخفیانه زندگی می‌کرد.

دی ماه سال ۱۳۹۲، سایت عصر ایران از قول یک مقام آگاه(امنیتی) نوشت، محمدرضا کلاهی و مسعود کشمیری در آلمان رویت شده‌اند. بعد از گذشت یک سال از ترور یک ایرانی در هلند به نام علی معتمد (توسط باندهای مواد مخدر)، کسانی مدعی شدند که فرد مقتول همان محمدرضا کلاهی، مظنون اصلی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ است. خال کف پای چپ تنها وجه مشترک فرد کشته شده با کلاهی بود.

سه سال سپس از قتل معتمد در حالیکه دادگاه قاتلان او بر قرار بود روزنامه‌های هلندی مجددا این خبر را تایید کرد که مقتول که در دهه ۶۰ از هلند پناهندگی گرفته و بعنوان متخصص برق در آن کشور زندگی می کرده است همان کلاهی بوده. روزنامه های هلند نوشته اند که وی در انجا ازدواج کرده و صاحب یک پسر بوده است اما او را از دیدن تلوزیون ایران منع می کرده تا به هویتش پی نبرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.