سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مستمری اردیبهشت برخی بازنشستگان پرداخت نشده...

مستمری اردیبهشت برخی بازنشستگان پرداخت نشده

چکیده :ما همواره مستمری‌های خود را بیست و هفتم هر ماه دریافت می‌کردیم اما مدتی است که پرداخت مستمری دو تا سه روز بعد از این تاریخ پرداخت می‌شود که این موضوع داد بازنشستگان را درآورده است. از طرفی مستمری برخی از بازنشستگان که نان خانوادگی آنها با حرف میم آغاز می‌شود پزداخت نشده و این بی نظمی آنها را گلایه مند کرده...


محمدحسن موسیوند (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان شهرستان خرم‌آباد) در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره گلایه‌های مستمری‌بگیران از خلف وعده سازمان تامین اجتماعی درباره واریز مابه‌التفاوت افزایش مستمری‌ها در سال ۹۷، گفت: با وجود اینکه بانک رفاه اقساط وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را بدون یک روز تاخیر مطالبه می‌کند اما سازمان تامین اجتماعی تا امروز (۳۰ اردیبهشت) مابه‌التفاوت افزایش مستمری‌های حداقل‌بگیران و سایر سطوح را به‌صورت منظم پرداخت نکرده است.

وی با بیان اینکه “سازمان تامین اجتماعی می‌گوید که سیستم اتوماسیون صدور فیش‌ها بسته است و علت تاخیر در پرداخت مابه‌التفاوت افزایش مستمری مربوط به این موضوع است”، گفت: ما تصور می‌کردیم که امسال برخلاف سال‌های گذشته این خلف وعده‌ها تکرار نشود اما بازهم شاهد تکرار همان بهانه‌ها هستیم. البته ما می‌دانیم که سازمان تامین اجتماعی در تامین منابع مستمری‌ها دچار مشکل است اما این موضوع نباید موجب آزار بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی شود که حدودِ ۶۵ درصدشان حداقلی‌بگیر هستند.

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان شهرستان خرم‌آباد در ادامه با اشاره به تاخیرهایی که در پرداخت اصل مستمری بازنشستگان پیش آمده است، گفت:‌ ما همواره مستمری‌های خود را بیست و هفتم هر ماه دریافت می‌کردیم اما مدتی است که پرداخت مستمری دو تا سه روز بعد از این تاریخ پرداخت می‌شود که این موضوع داد بازنشستگان را درآورده است. از طرفی مستمری برخی از بازنشستگان که نان خانوادگی آنها با حرف میم آغاز می‌شود پزداخت نشده و این بی نظمی آنها را گلایه مند کرده است.

وی با بیان اینکه همسان‌سازی مستمری بازنشستگان باید در سال ۹۷، اجرایی شود، گفت: همسان‌سازی مستمری بازنشستگان یک ضرورت معیشتی است و باید منابع آن تامین و اجرایی شود، نمی‌شود عده‌ای که حداقل‌بگیر هستند تا ابد زیر ۲ میلیون تومان مستمری بگیرند و با بالا رفتن هزینه‌های زندگی بسوزند و بسازند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.