سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازگشت دلواپسان به خیابان با کمک ترامپ...

بازگشت دلواپسان به خیابان با کمک ترامپ

چکیده :از طرف دیگر نباید نسبت به کمکی که ترامپ و صهیونیست‌جهانی به برخی جریان‌های افراطی در ایران دارند نیز بی‌توجه ماند. هر زمانی که کشور ایران به لحاظ رشد و توسعه به سطحی نزدیک می‌شود که آینده‌ای روشن را برای آن در نظر بگیریم، افرادی مانند بوش و ترامپ از راه می‌رسند و با اقدامات خزنده و برنامه‌ریزی شده در راستای منویات و تدابیر صهیونیست‌ها بازی را بر هم می‌زنند و مسیر را به سمتی می‌برند که تنها به نفع جریان‌های اقتدارگرا تمام...


منافع ملی بازیچه دست برخی جریان‌های سیاسی شده است و هرکدام از آن‌ها تعاریف متفاوتی از این مهم به زبان می‌آورند و این موضوع سبب شده است تا فشار خودپسندی‌ها روی مردم وارد شود. تعاریفی که اگر می‌توانست مردم را با خود همراه کند بی شک نتیجه‌ای فراگیر و تاثیر گذار داشت. بعد از خیانت ترامپ و خروج ایالات متحده از برجام و اظهارات سخیف رییس‌جمهور این کشور برخی به جای آن‌که هرچه فریاد دارند بر سر آمریکا بزنند انگشت اتهام را به سمت خودی‌ها گرفتند و شروع به تخلیه کینه‌هایی کردند که سال‌ها در دل آن‌ها جا خوش کرده‌بود. در همین راستا برخی از جریاناتی که برای رسیدن به اهداف خود جماعتی را به عنوان مردم و دانشجو دعوت می‌کنند، روز گذشته نیز با شعارهای همیشگی خود در مقابل سفارت پیشین ایالات متحده صف کشیدند و فریاد زدند. این جریان با بیان اظهارات مبهم سازشکاران را تخریب کردندو زیر سوال می‌بردند ولی روشن نمی‌گفتند که این عنوان را به چه جریان و افرادی می‌چسبانند.

سخن از احمق‌ها

به گزارش قانون، سخنران این دورهمی پناهیان بود. وی در ادامه این تجمع گفت: «سیاست مدارانی که آمریکا را جدی می‌گرفتند امروز حرف‌های‌شان ۱۸۰ درجه نسبت به پنج سال پیش تغییر کرده است. آن‌ها که تره گندیده‌ برای آمریکا خرد می‌کردند الان می‌گویند مذاکره با آمریکا کار احمقانه‌ای است ولی ای کاش زودتر می‌فهمیدند». پناهیان یادآور شد:« مسئولان ما باید تلاش کنند تا مردم غرب در برابر دولت‌مردان سست عنصر خود و سیاست‌های آن‌ها بایستند. شاید آن‌ها نسبت به اسلام موافق نباشند ولی اگر هر جایی بدانند که شما ضد اسراییلی هستید، شما را تشویق خواهند کرد».

وی تصریح کرد:«برخی احساس می‌کنند اگر ترامپ نمی‌آمد ساختار آمریکا و اتفاقات اخیر رقم نمی‌خورد ولی این‌ها یک بازی است و آن‌ها باید کسی مثل ترامپ را می‌فرستادند که نقشه‌های‌شان را پیاده کنند».

پناهیان در بخش دیگری از سخنان گفت:«اگر سازشکار در جامعه ما نباشد نه تنها به تحریم ها اضافه نخواهد شد بلکه تحریم های قبلی هم برداشته می‌شود، دشمن به سازشکاران امید بسته و به این امید فشار می‌آورد، مردم ما یک روز انتقام خود را از سازشکاران خواهند گرفت».

وی گفت:« بعد از انقلاب از همان زمانی که زمزمه‌های سازش شنیده شد، توطئه‌های آمریکا و استکبار، تحریم‌ها و سیاست‌های خصمانه دشمنان هم آغاز شد. اگر آمریکا به تحریم‌ها پافشاری می‌کند نتیجه رفتار سازشکارانی است که برای دشمن پالس مثبت فرستادند».

پناهیان تاکید کرد:«اگر آمریکا به اثرگذاری تحریم‌ها یقین داشت چرا آمد و مذاکره کرد، آن‌ها به احمق‌هایی که ما در کشور داریم تکیه کردند و الان هم اگر می‌گویند تحریم‌ها را برمی‌گردانیم خوب می‌دانند که تحریم‌ها اثری ندارد ولی چون نمی‌توانند جلوی انقلاب اسلامی را بگیرند این‌گونه دست و پا می‌زنند».

نفی خودبرتربینی

در این کشور بیشتر مردم از استکبار و دشمنان متنفر هستند و اگر قرار باشد، مانند همان هشت سال دفاع مقدس مقابل آن‌ها خواهند ایستاد وجان خود را فدا می‌کنند. نکته‌ای که باید به آن نقد کرد خودبرتربینی برخی جریان‌ها در کشور است که خود را فهیم‌تر، انقلابی‌تر، دلسوز‌تر و … از ملت ایران می‌دانند و تلاش می‌کنند به جای ۸۰ میلیون ایرانی تصمیم‌ بگیرند. اقداماتی که مردم هیچ‌گاه قبول نداشتند و همواره اعتراض خود را نسبت به این جماعت اندک که صدای بلندی دارند اعلام کردند.

کمک به افراطی‌گری

از طرف دیگر نباید نسبت به کمکی که ترامپ و صهیونیست‌جهانی به برخی جریان‌های افراطی در ایران دارند نیز بی‌توجه ماند. هر زمانی که کشور ایران به لحاظ رشد و توسعه به سطحی نزدیک می‌شود که آینده‌ای روشن را برای آن در نظر بگیریم، افرادی مانند بوش و ترامپ از راه می‌رسند و با اقدامات خزنده و برنامه‌ریزی شده در راستای منویات و تدابیر صهیونیست‌ها بازی را بر هم می‌زنند و مسیر را به سمتی می‌برند که تنها به نفع جریان‌های اقتدارگرا تمام شود. آن هایی که مدام منتظر هستند با تخریب امید ملت ایران بر سر آن ها بزنند وبگویند که دیدید، ما گفتیم و …! مسئولان و آن‌هایی که به واقع دلسوز ایران و ملت هستند، باید بدانند که تنها راه موفقیت حمایت از مردم است و اینکه بخواهند با استمداد از فشارهای جهانی یا لبخندهای استکبار به موفقیت دست پیدا کنند، راهی جز به بی‌راه‌نیست و نتیجه‌ای در بر ندارد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.