سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ناآرامی در کازرون؛ یک کشته و ۶ زخمی...

ناآرامی در کازرون؛ یک کشته و ۶ زخمی

چکیده :براثر درگیری در مقابل یکی از مراکز نیروی انتظامی در کازرون (استان فارس)، تعدادی از معترضین به تقسیم شهرستان کازرون ۶نفر مجروح شدند که دونفر از آنها که وضعیت وخیم داشتند به شیراز اعزام و سایرین نیز در کازرون مورد مداوا قرار...


تجمعات شب گذشته در کازرون یک کشته به جای گذاشت.

کانال کازرون خبر درباره درگیری های شب گذشته کازرون نوشت: براثر درگیری در مقابل یکی از مراکز نیروی انتظامی در کازرون (استان فارس)، تعدادی از معترضین به تقسیم شهرستان کازرون ۶نفر مجروح شدند که دونفر از آنها که وضعیت وخیم داشتند به شیراز اعزام و سایرین نیز در کازرون مورد مداوا قرار گرفتند.

براساس اخبار منتشر شده  یک نفر کشته شده و شش نفر زخمی شده‌اند. یکی از مجروحین زن بوده است که در بیمارستان کازرون بستری و مورد مداواست و یکی دیگر از آنها نیز ترخیص شده است و دو نفر نیز با فوریت به اتاق عمل انتقال یافتند که وضعیت سلامت آنها تایید شده است.

استاندار فارس نیز کشته شدن یکی از معترضین را تایید کرد. اسماعیل تبادار صبح پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در گفت و گو با ایسنا با اشاره به درگیری‌های اخیر در شهرستان کازرون، تصریح کرد: که اکنون اوضاع شهر کازرون تحت کنترل است.

رییس شورای تامین استان فارس خاطرنشان کرد: قطعا کسانی که در تجمعات شرکت کرده‌ یا افراد را برای شرکت در چنین تجمع‌هایی تحریک کرده‌اند هواخواه مردم این شهرستان نیستند .

تبادار با تصریح این‌که تجمع اخیر برخی افراد در کازرون غیرقانونی بوده است، تعداد یک کشته ناشی از این تجمع‌ها را تایید و عنوان کرد: درگیری‌های پراکنده‌ای همچنان وجود دارد اما شرایط تحت کنترل است.

یکی از شاهدان عینی وقایع شب گذشته کازرون به بی‌بی‌سی گفت: “در پی اعتراضات امروز عصر چندین نفر دستگیر شده بودند و گروهی از مردم در اعتراض به این دستگیری ها در مقابل کلانتری شهر تجمع کردند. شلیک تیر ماموران انتظامی جو را متشنج کرد که در نهایت معترضان وارد کلانتری شدند و کلانتری را به آتش کشیدند.”

در بعضی ویدئوهای منتشر شده در توییتر تجمع مردم ظاهرا در برابر ساختمان پلیس دیده می شود که شعار “برادر عزیزم، حقتو پس می گیرم” در آن شنیده می شود.در سایر ویدئوها مردم شعار می دهند “کازرونی می میرد، ذلت نمی پذیرد.”

 

در دوماه گذشته اعتراضات گسترده‌ای در کازرون نسبت به ایجاد شهرستان جدید کوه‌چنار صورت گرفته بود که جمعیت حاضر در برخی تجمعات بیش از ۵ هزار نفر تخمین زده می‌شد.

مقام‌های وزارت کشور می‌گویند ایجاد شهرستان‌های جدید روندی معمول در تقسیمات کشوری ایران است و در این مورد نیز بررسی‌های “کارشناسی” انجام شده است.

بهرام پارسایی، نماینده شیراز در مجلس ایران، اخیرا گفت: “عامل اصلی این ناآرامی‌ها همان اعتراضاتی است که به طور کلی در بخش‌های دیگر جامعه هم می‌بینیم و شاهدیم که مردم نسبت به وضعیت معیشتی و اقتصادی و همچنین اوضاع اشتغال اعتراض دارند و به نظر می‌رسد مردم سعی می‌کنند با اتکا به این بهانه‌ها صدای خود را به گوش مسئولان برسانند.”

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران روز اول اردیبهشت گفته بود: “موضوع کازرون باید حل شود، نمی‌شود مردم هر روز به خیابان بیایند و عده‌ای هم بر این موج سوار شده و شعارهای خود را سر دهند. دولت درباره کازرون هیچ تصمیمی نگرفته است.”

 

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.