سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدحسن خمینی: هرچه آن روحانی رده یک جمهوری اسلامی از امام نقل کرده را اصلا محل نگذا...

سیدحسن خمینی: هرچه آن روحانی رده یک جمهوری اسلامی از امام نقل کرده را اصلا محل نگذارید! چون خیالاتی، و در تلقی عوام بود

چکیده : اما دو آیت الله درجه یک که هر دو هم به رحمت خدا رفته اند، هر دو هم از نظر رده در جمهوری اسلامی دارای یک رده بوده اند، یکی از آنها با اینکه اگر بود من پشت سرش نماز می خواندم و بسیار آدم خوبی هم بود، هرچه از امام نقل کرده را اصلا محل نگذارید! چون خیالاتی، و در تلقی عوام...


سیدحسن خمینی در همایش «روش شناسی تاریخ نگاری انقلاب اسلامی» گفت:  اگر در هیچ بعدی در تاریخ انقلاب کار نشده باشد در تولید خاطرات به تولید انبوه رسیده ایم و به اندازه کافی خاطره موجود است! بسیار مهم است که خاطره امام را چه کسی نقل کرده است.

به گزارش جماران وی افزود: مثلا اگر یکی از علمای فقید بزرگوار روایت و خاطره ای از امام را در رابطه با سال ۱۳۳۹ نقل کرده اند، شما می توانید بگویید این روایت نقل مسنَد و درست است و خود ایشان آن را از امام شنیده است. اما اگر همین مرجع بزرگوار که بی تردید از شاگردان برجسته امام بوده است خاطره ای مربوط به سال ۱۳۶۳ را نقل می‌کند، حتما با واسطه کسی بوده است، زیرا آن وقت ایشان در قم بوده و امام تهران بوده‌اند و اصلا جلسات خصوصی نداشته اند.

حسن خمینی تاکید کرد: فردی سال ۵۶ یا ۶۰ جزو نزدیکان امام بوده اما بعدا به عللی مطرود شده و سال ۷۹ خاطره ای را نقل می‌کند. کسی که این خاطره را سال ۷۹ نقل می‌کند، آیا حبّ و بغض شخصی در نقلش هست؟ ما در تاریخ انقلاب به سیر اَعلام و تراجم نیاز داریم. نکته بعدی این است که فهم و شعور انسان ها یکسان نیست. من اسم نمی آورم، اما دو آیت الله درجه یک که هر دو هم به رحمت خدا رفته اند، هر دو هم از نظر رده در جمهوری اسلامی دارای یک رده بوده اند، یکی از آنها با اینکه اگر بود من پشت سرش نماز می خواندم و بسیار آدم خوبی هم بود، هرچه از امام نقل کرده را اصلا محل نگذارید! چون خیالاتی، و در تلقی عوام بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.