سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در مقابل دولت پنهان؛ روحانی بایست...

در مقابل دولت پنهان؛ روحانی بایست

چکیده :اگر روحانی بخواهد همچنان منفعل و با سخنرانی های گاه و بیگاه که تبدیل به انتقاد از کابینه چیده شده توسط خود او شده، ادامه دهد مردم را پیش از گذشته از صندوق های رای و اصلاح امور ناامید خواهد کرد و این دقیقا هدف دولت پنهان از تولید بحران‎‌های مختلف است. این مردم طی تمام این سالها ثابت کرده‌اند که ثابت قدم هستند و پشت منتخبشان می ایستند فقط باید به آنها اعتماد کرد وگرنه این کودتای مجازی کم کم تبدیل به کودتای واقعی علیه صندوق رای و مردم خواهد شد. آقای روحانی شما باید بایستید، در مقابل دولت پنهان بایستید، در حفاظت از رای و امید مردم بایستید، برای اعتمادی که محصورین به شما کردند بایستید، برای حفظ جمهوریت نظام بایستید، آقای روحانی...


کلمه – نرگس مستوفی: دولت پنهان با تمام توان به میدان آمده است. اگر تا دیروز با فشارهای پشت پرده، تلاش داشت تا دولت را تضعیف و مردم را مایوس سازد، اکنون مجبور شده است تا خود به میدان آمده و با دستور قضایی برای توقیف تلگرام خواست خود را عملی سازد.

جریان اقتدارگرا و سرکوب گر تاب تحمل فضای آزاد و گردش آزادی اطلاع رسانی را ندارد چرا که پایه های اقتدارش با بالا رفتن آگاهی عمومی به لرزه می افتد. جریان امنیتی و نظامی طی سالهای گذشته با وجود فضای مجازی چون فیس بودک، تلگرام، توییتر و .. نتوانسته به راحتی هرکاری می خواهد انجام دهد و با افشاگری از سوی فعالان رسانه‌ای و مدنی مواجه شده است. کمااینکه سال ۸۸ نیز اگر نبود فضای اطلاع رسانی و تاکید میرحسین بر آگاهی عمومی آنها به طور کامل موفق به پیشبرد اهداف خود می شدند، برای همین نیز تمام تلاشش را برای بستن این فضا انجام می‌دهد.

این جریان که طی چند انتخابات اخیر خصوصا از فضای مجازی و قدرت کاربران مجازی شکست خورد تمام تلاش خود را برای مسدود کردن این فضا صورت میدهد و سعی میکند با ناامید ساختن مردم از قدرت نهادهای انتخاباتی صندوق رای را بلااثر کند. برای همین نیز یک قاضی تازه کار با افتخار جا پای سعید مرتضوی میگذارد و دستور به توقیف فضای مجازی میدهد و در واقع با اتکای قدرت نظامیان و امنیتی ها اقدام به کودتای مجازی می‌کنند. اما این یک سوی ماجرا است، در مقابل نیز دولتی وجود دارد که رئیس جمهورش با وعده‌ها و قول‌های بسیاری بر سر کار آمد بود.

همگان به یاد دارند که حسن روحانی در اردیبهشت سال گذشته بارها اعلام کرد که اگر همه‌ی مردم به پای صندوق های رای بیاییند و او بتواند با رای بالا رئیس جمهور شود با اتکا به آرای عمومی دستش در چهارسال دوم برای تحقق وعده هایش بازتر خواهد بود. اما از فردای انتخابات با وجود رای ۲۴ میلیونی که روحانی خود بارها گفته بیش از این رقم بوده است، چرا رئیس جمهوردست بسته تر از قبل عمل میکند؟  انتظار میرفت تا حسن روحانی با تکیه بر رای ۲۴ میلیونی خود پس از انتخابات ۲۹ اردیبهشت دست به اصلاحات اساسی بزند، اما این چنین نشد، قطع به یقین موانع پیش روی او زیاد هست و سنگ اندازی ها بسیار، اما همان طور که در ایام انتخابات با مردم شفاف سخن می گفت، اکنون نیز اگر به مانعی بر میخورد با مردم شفاف در میان بگذارد و به پشتوانه حامیانش عقب ننشیند.

روحانی طی این یک سال گذشته برعکس عمل کرده است، با مردم شفاف سخن نگفته، کابینه را نه با پشتوانه رای مردم که بر اساس فشارهای وارده چید، از قول‌های خویش در خصوص وزیر زن و اقوام و مذاهب عدول کرد، رفع حصر که یکی از مهم ترین وعده هایش بود هنوز تحقق نیافته و باوجود آنکه به دبیر خانه شورای امنیت ارجاع داده شده اما هنوز اقدامی در خصوص آن صورت نگرفته است، قول های اقتصادی هنوز بر زمین مانده و قیمت دلار به ابزاری برای فشار بر دولت تبدیل شده است و …

طی دو هفتهی گذشته حسن روحانی البته سخنرانیهای داشته است، گفت که وعده‌هایش را فراموش نکرده و حتما محقق خواهد کرد، از دولتمردان و وزرایش گله کرد و گفت هرکس که نمی تواند همراه دولت باشد برود و از ناامیدی‌ها آنها شکایت کرد. اظهاراتی که البته نقدهای بسیاری بدنبال داشت چرا که روحانی خود این دولت را چیده است و اگر از آن ناراضی است وزرایش را کنار بگذارد، اگر آنها خوب کار نمی کنند به جای سخنرانی عمومی دست به عزل بزند و کسی را وزیر کند که مطالباتی ۲۴ میلیون رای دهنده را بتواند نمایندگی کند. حسن روحانی به جای غر زدن به کابینه ی خود باید با مردم شفاف سخن بگوید. از موانع بگوید، نترسد از پرونده برادر و دیگر پرونده سازی ها، چون ایام انتخابات شفاف باشد.

دولت پنهان نشان داده شوخی با او ندارد، هرچقدر هم در مقابل فیلتر تلگرام مقاومت کند، با یک امضای بازپرس تمام کشور را برهم میریزد اما روحانی می‌تواند مقاومت کند، اعتراض کند، با مردم سخن بگوید از آنچه در پشت پرده اتفاق می افتد. چندی پیش سید مصطفی تاج زاده در گفت و گویی با یادآوری توقیف فله ای مطبوعات به دست مرتضوی گفته بود که سید محمد خاتمی باید همان موقع اعتراض خود به این برخورد را علنی نشان میداد و حتی به خانه می رفت و دست از کار می کشید. اگر دولت سید محمد خاتمی دولت هر ۹ روز یک بحران بود قطعا دولت حسن روحانی، دولت هر یک روز ۹ بحران است. اگر روزگاری قاضی مرتضوی بود که یک شبه روزنامه تعطیل میکرد و دانشجو و روزنامه نگار و فعال سیاسی را راهی زندان میکرد امروز هم قوه قضاییه چون گذشته همراه با اطلاعات سپاه تمام تلاش خود را می کند تا دولت روحانی را مرتب با بحران مواجه سازند. برای همین پس از یک سال روحانی باید نشان دهد که وعده‌هایش پایبند است و محکم بایستد و اعتراض خود در مقابل این رفتار خارج از ضابطه نشان دهد.

اگر روحانی بخواهد همچنان منفعل و با سخنرانی های گاه و بیگاه که تبدیل به انتقاد از کابینه چیده شده توسط خود او شده، ادامه دهد مردم را پیش از گذشته از صندوق های رای و اصلاح امور ناامید خواهد کرد و این دقیقا هدف دولت پنهان از تولید بحران‎‌های مختلف است. این مردم طی تمام این سالها ثابت کرده‌اند که ثابت قدم هستند و پشت منتخبشان می ایستند فقط باید به آنها اعتماد کرد وگرنه این کودتای مجازی کم کم تبدیل به کودتای واقعی علیه صندوق رای و مردم خواهد شد.

آقای روحانی شما باید بایستید، در مقابل دولت پنهان بایستید، در حفاظت از رای و امید مردم بایستید، برای اعتمادی که محصورین به شما کردند بایستید، برای حفظ جمهوریت نظام بایستید، آقای روحانی بایست….


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.