سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بدعت خطرناک دادستان مشهد در پی بازداشت مدیر مسئول شرق/ صاحبان رسانه در ۳۲ استان وثی...

بدعت خطرناک دادستان مشهد در پی بازداشت مدیر مسئول شرق/ صاحبان رسانه در ۳۲ استان وثیقه آماده کنند!

چکیده : این موضوع یک بدعت گذاری است و اگر این بدعت‌ها ادامه پیدا کند، در هر گوشه و کنار کشور باید شاهد این باشیم که هر مدیرمسئولی کیف و کلاهش را آماده کند تا به دادسراهای مختلف پاسخ بدهد و به قولی در هر شهری که می‌رود باید منتظر باشد تا دستگیر...


نعمت احمدی کارشناس مسائل حقوقی، در گفت‌وگو با رویداد۲۴، با اشاره به بازداشت یکروزه مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق توسط دادستانی مشهد، گفت: این موضوع ایراد حقوقی دارد و اگر این رویه در کشور جا بیافتد، هیچ روزنامه و رسانه‌ای امنیت ندارد زیرا با رویه دادستانی مشهد، ممکن است از این به بعد هر دادستانی در هر شهری، از مطلبی خوشش نیاد و مدیر مسئول آن رسانه را به شهر خود بیاورد و بازداشت کند.

وی افزود: دادگاه مشهد بعد از اینکه وثیقه یا کفالت را از آقای رحمانیان گرفتند، پرونده را به تهران ارجاع دادند اما خود دادگاه نیز متوجه شد که از ابتدا صلاحیت بررسی این موضوع را نداشته بنابراین پرونده را به دادگاه تهران ارجاع داده‌اند، با این حال متاسفانه در تحقیقات اولیه ورود پیدا کرده و آن معضل را ایجاد کردند.

این وکیل دادگستری تاکید کرد: این موضوع یک بدعت گذاری است و اگر این بدعت‌ها ادامه پیدا کند، در هر گوشه و کنار کشور باید شاهد این باشیم که هر مدیرمسئولی کیف و کلاهش را آماده کند تا به دادسراهای مختلف پاسخ بدهد و به قولی در هر شهری که می‌رود باید منتظر باشد تا دستگیر شود.

نعمت احمدی خاطر نشان کرد: دادستان مشهد همان فردی است که گفت اختیارات دادستان کمی از خداوند کمتر است. اگر همان موقع با این فرد برخورد می‌شد، اکنون شاهد این بدعت‌گذاری‌ها و عملکردهای خلاف قانون نبودیم. اگر فرد دیگری این حرف را مطرح کرده بود حتما او را به جرم ارتداد بازداشت می‌کردند. اگر رویه دادستان مشهد ادامه دار شود، مدیران مسئول در ۳۲ استان کشور باید یک جا برای اقامت و یک سند برای وثیقه آماده داشته باشند تا اگر بازداشت شدند بتوانند سریعا مراحل را طی کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.