سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دور اول مذاکرات رهبران دو کره انجام شد...

دور اول مذاکرات رهبران دو کره انجام شد

چکیده :رهبران دو کشور ابتدا در خاک کره جنوبی با یکدیگر دست دادند اما چند لحظه بعد 'کیم جونگ اون' از 'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی خواست با عبور از خط، وارد خاک کره شمالی شوند که این پیشنهاد با تبسم و لبخند رییس جمهور کره جنوبی، مورد استقبال قرار گرفت ولی بعد از چند ثانیه دوباره هر دو رهبر به خاک کره جنوبی...


رییس جمهور کره جنوبی و رهبر کره شمالی صبح امروز به منظور شرکت در اجلاس سران دو کره، وارد روستای مرزی ‘پانمونجوم’ روستای محل برگزاری اجلاس سران شدند.

به گزارش آفتاب نیوز در ابتدا ‘مون جائه این’ رییس جمهوری کره جنوبی وارد این روستا شد و دقایقی بعد نیز ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی به او پیوست، رییس جمهور کره جنوبی در این نشست میزبان رهبر کره شمالی محسوب می شود.

رهبران دو کشور ابتدا در خاک کره جنوبی با یکدیگر دست دادند اما چند لحظه بعد ‘کیم جونگ اون’ از ‘مون جائه این’ رییس جمهوری کره جنوبی خواست با عبور از خط، وارد خاک کره شمالی شوند که این پیشنهاد با تبسم و لبخند رییس جمهور کره جنوبی، مورد استقبال قرار گرفت ولی بعد از چند ثانیه دوباره هر دو رهبر به خاک کره جنوبی بازگشتند.

ورود ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی به خاک کره جنوبی، ورود نخستین مقام ارشد کره شمالی به کره جنوبی بعد از پایان جنگ دو کره در سال ۱۹۵۳ میلادی بود.

تمام لحظات این مراسم از ورود رهبران دو کشور تا مراسم استقبال و همچنین امضای دفتر یادبود در خانه صلح توسط ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی، به صورت زنده پخش شد.

هیئت دو کشور پس از تشریفات و ملاقات ها به محل مذاکره رفتند.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی امروز جمعه در آغاز اجلاس سران دو کره اظهار امیدواری کرد که نتایج مذاکرات سران سازنده باشد. او همچنین اعلام کرد: می خواهد مذاکرات صریحی در اجلاس سران درباره مسایل جاری داشته باشد.

«مون جائه این» رییس جمهور کره جنوبی نیز اظهار امیدواری کرد که دیدار با «اون» رهبر کره شمالی در روستای محل برگزاری این اجلاس که اکنون به دو بخش کره شمالی و جنوبی تقسیم شده است به نماد صلح نه شکاف و جدایی تبدیل شود.

در همین حال، کره جنوبی و آمریکا امروز جمعه به مناسبت برگزاری اجلاس سران دو کره که اقدامی بی نظیر در تاریخ روابط دو کشور پس از جنگ سال ۱۹۵۳ میلادی است، رزمایش مشترک سالانه خود را متوقف کردند. رزمایش دو کشور موسوم به ‘فول ایگل’ روز دوشنبه این هفته در یک بخش جدید برای دو هفته شروع شد و دو کشور گفته اند که برای اجلاس سران آن را متوقف کرده اند.

گفتنی است رهبر کره شمالی در دفتر یادبود اجلاس سران نوشت: «صفحه جدیدی در تاریخ روابط دو کره گشوده شد، این نقطه عطفی از شروع یک عصر و تاریخ نوین است»

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.