سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آقای رئیس‌جمهور فرصت کوتاه است، دریابیدش...

آقای رئیس‌جمهور فرصت کوتاه است، دریابیدش

چکیده :نه روحانی، احمدی‌نژاد است و نه طرفداران و حامیان‌شان شباهتی با هم دارند. من به‌عنوان یکی از مدافعان آقای روحانی، می‌گویم گرچه نقد آقای رئیس‌جمهور به مدیرانش درست است و بجا، اما یک سؤال هم از خود ایشان دارم. آیا این مدیران را خود انتخاب کرده‌اید یا دیگران به جای شما انتخاب کردند؟ نمی‌توان از خرید جنسی، شکایت به بازار برد که خود گشته‌اید و خریده‌اید. اگر خود انتخاب کرده‌اید، حتما می‌دانید چگونه انتخاب شده‌اند؟ آیا مبنای انتخاب شما، غیر از این بوده است که چنین مدیرانی اجازه ورود به مناصب دولتی را داشته...


جواد امام

رئیس‌جمهور محترم مدتی پیش از مدیران خود خواسته‌اند که کمی جسورتر باشند و از محافظه‌کاری دست بردارند.

ضمن تأیید درخواست آقای روحانی، با توجه به آنچه این روزها از مجموع رفتارها و عملکرد مدیران دولتی می‌بینیم،‌ چند نکته را خاطرنشان می‌کنم:

نخست باید تأکید و تکرار کنم که با توجه به شرایط خاص کشور و حوادث و اتفاقاتی که بعد از دوران ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد برای کشور به وجود آمد، بهترین انتخاب، روی‌کار‌آمدن آقای روحانی بود. هیچ‌گاه آن شرایط را فراموش نمی‌کنیم.

اگر مجدد به آن دوران و همان شرایط بازگردیم، مطمئن باشید دست‌کم انتخاب من باز آقای روحانی است. گرچه نقدهایی به خود آقای روحانی داریم و شاهد کاستی‌هایی از مدیران‌شان هستیم؛ اما مگر یادمان رفته که چرا و چگونه به این انتخاب رسیدیم؟

آنهایی که امروز از انتخاب خود پشیمان‌اند، آیا سال ۹۲ و همه سال‌های حسرت‌بار پیش‌از‌آن را به خاطر ندارند؟ چه اشتباهی در انتخاب‌های سال‌های ۹۲ و ۹۶ مرتکب شدیم؟ آیا انتخاب بهتری متصور بود؟

پس لطفا برای ابراز پشیمانی عجله نکنید و مطمئن باشید که مسابقه «من پشیمانم» هیچ برنده‌ای ندارد، جز همان مجریان و صحنه‌گردانان سال‌های ۸۴ تا ۹۲. با همه نقدهایی که به دولت وارد است، باز تردیدی نیست که مقایسه آن سال‌ها با این ایام، بی‌انصافی است. حداقل می‌توان نقد کرد.

خود رئیس‌جمهور نقد مدیرانش را جدی گرفته و در یک نمونه از این نقدها به صراحت گفته است: «مدیران دولتی ما روزه سکوت گرفته‌اند. نمی‌دانم از چه می‌ترسند. هرکس در پست مدیریتی خود باید بداند طبق قانون اساسی و وظیفه شرعی، دارای توانمندی بالایی است و باید به وظیفه خود عمل کند و اگر می‌ترسد و از اخم این و آن هراس دارد، باید کنار برود».

آیا همین یک گام رو به‌ جلو نیست؟ قبول که رئیس‌جمهور و دولت و مدیران و… اشکالات زیادی داشته و دارند؛ اما چنین نقدهای جدی و بی‌پرده‌ای در دولت گذشته، سابقه داشت؟ رئیس‌جمهور گذشته از ریز و درشت مدیران خود، از صواب و ناصواب یاران خود دفاع می‌کرد و در دفاعیات خود کاری به آمارها و اسناد رسمی کشور نداشت. حتی واقعیات مخالف نظرشان هم مانع از دفاع‌کردن‌شان نمی‌شد و وقتی اسناد اختلاس و فسادشان برملا می‌شد، بی‌شرمانه خود را پاک‌دست‌ترین دولت معرفی می‌کردند و دوستان‌شان هم منتظر بودند که با ظهور حضرت امام زمان (عج) او رجعتی دوباره داشته باشد.

نه روحانی، احمدی‌نژاد است و نه طرفداران و حامیان‌شان شباهتی با هم دارند. من به‌عنوان یکی از مدافعان آقای روحانی، می‌گویم گرچه نقد آقای رئیس‌جمهور به مدیرانش درست است و بجا، اما یک سؤال هم از خود ایشان دارم. آیا این مدیران را خود انتخاب کرده‌اید یا دیگران به جای شما انتخاب کردند؟ نمی‌توان از خرید جنسی، شکایت به بازار برد که خود گشته‌اید و خریده‌اید. اگر خود انتخاب کرده‌اید، حتما می‌دانید چگونه انتخاب شده‌اند؟ آیا مبنای انتخاب شما، غیر از این بوده است که چنین مدیرانی اجازه ورود به مناصب دولتی را داشته باشند؟

آقای روحانی، خود‌کرده را تدبیر نیست. شما در برابر مدیران، فیلتری گذاشتید که خروجی آن چیزی غیر از محافظه‌کاری و مماشات نیست و فقط نمی‌دانم چرا وقتی به خروجی این فیلتر نگاه می‌کنید، تعجب می‌کنید و معترض هستید.

اما هنوز هم دیر نیست. خواسته بحق مردم و آن‌طور که خود می‌گویید، ظاهرا خواسته خودتان هم چنین است که مدیران جسارت بیشتری داشته باشند. بد نیست، آقای روحانی، خود دست به کار شوید.

در فرصت باقی‌مانده، مدیرانی را بیاورید که تنها از مردم بترسند، نه اینکه از همه بترسند، جز خود مردم. آقای روحانی، اگر معیار و مبنای انتخاب مدیران، از سوی شما عوض شود، مشکلی که خود از آن گلایه داشتید، هم خودبه‌خود برطرف می‌شود. آقای رئیس‌جمهور، فرصت کوتاه است، دریابیدش./شرق


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.