سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » میرزائی‌ نیکو: روحانی فقط زمان انتخابات برای «رفع حصر» روی گشاده داشت...

میرزائی‌ نیکو: روحانی فقط زمان انتخابات برای «رفع حصر» روی گشاده داشت

چکیده : هرکجا که آقای روحانی صحبت می‌کند، یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های مردم همواره همین موضوع بوده است. چطور در زمان انتخابات آقای روحانی در مورد رفع حصر با روی گشاده استقبال می‌کردند و چشم چشم می‌گفتند؟ اما اکنون روش فعالانه‌ای را در این زمینه شاهد نیستیم. رفع حصر یکی از موضوعاتی است که باید سریعا حل وفصل...


قاسم میرزائی‌ نیکو نماینده مجلس و عضو کمیته رفع‌حصر فراکسیون امید، در گفت‌وگو با رویداد۲۴، با اشاره به آخرین وضعیت تلاش‌ها برای رفع حصر، گفت: حقیقتا هیچ کاری نکردیم و هیچ اطلاع جدیدی هم در این خصوص نداریم.

این نماینده مجلس، با اشاره به انتقاد سیدمحمدخاتمی، در مورد کم کاری حسن روحانی در مورد رفع حصر، تصریح کرد: به‌هرحال تصمیم‌گیری درباره حصر به کمیته‌ای در شورای عالی امنیت ملی واگذار شده و اعضای این کمیته را این کمیته را نماینده قوه قضاییه، نماینده سپاه، نماینده وزارت اطلاعات و نماینده شورای امنیت تشکیل می‎دهند. باید درباره موضوع حصر این کمیته تصمیم‌گیری کنند که ادامه این وضع به صلاح هست یا خیر.

وی افزود: برخی بهانه آورده‌اند که اگر آقای کروبی آن نامه را ننوشته بود شاید شرایط حصر به گونه‌ی دیگری رقم می‌خورد، به نظر من این‌ها بهانه است و همه باید خیلی سریع به این موضوع اهتمام ببخشند و از چپ و راست و بالا و پایین باید کمک کنند، تا این مساله به سرعت حل شود.

میرزائی نیکو، همچنین ادامه داد: باید به این موضوع هم توجه شود که اگر شرایط خدای نکرده شرایط سخت‌تری شود، قطعا همه پشیمان خواهند شد. ما نباید فرصت را از ذست بدهیم، به خواست مردم در این مسئله اهمیت دهیم.

وی افزود: هرکجا که آقای روحانی صحبت می‌کند، یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های مردم همواره همین موضوع بوده است. چطور در زمان انتخابات آقای روحانی در مورد رفع حصر با روی گشاده استقبال می‌کردند و چشم چشم می‌گفتند؟ اما اکنون روش فعالانه‌ای را در این زمینه شاهد نیستیم. رفع حصر یکی از موضوعاتی است که باید سریعا حل وفصل شود.
این فعال سیاسی، با بیان اینکه روحانی به عنوان یکی از کسانی که باید در این زمینه کار کند، تلاش بسیاری کرده است، خاطرنشان کرد: ایشان با رئیس قوه‌قضادیه و بقیه نهادها دیدار و گفت‌وگو کرده، اما این دیدارها باید ثمر و نتیجه هم داشته باشد. البته شنیدم که گشایش‌هایی صورت گرفته اما رفع حصر انجام نشده است. رفع حصر یعنی اینکه کلید اتاق این آقایان محصور در اختیار خودشان باشد نه دست کسی دیگر!

قاسم میرزائی‌ نیکو، با اشاره به سرانجام بیانیه‌ای که قرار بود در همین موضوع منتشر شود، تصریح کرد: آقای مطهری هم صریح و روشن این موضوع را گفتند، من هم همین‌طور، فعلا داریم تدبیر می‌کنیم که چگونه این مساله را ادامه دهیم. نمی‌توانم بگویم به رفع حصر امیدی ندارم مگر می‌شود بدون امید زندگی کرد؟ اما نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که رفع حصر چه زمانی انجام می‌شود، زیرا اگر می‌دانستم، حصر ۷سال طول نمی‌کشید. در این رابطه با آقای جهانگیری و برخی دیگر به صورت مفصل صحبت کردیم و از کانال های مختلفی هم برای صحبت با رهبری در این خصوص اقدام شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.