سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » میرلوحی: افرادی می‌گویند سیاسی نباشید که کل شهرداری را به ستاد انتخاباتی تبدیل کر...

میرلوحی: افرادی می‌گویند سیاسی نباشید که کل شهرداری را به ستاد انتخاباتی تبدیل کرده بودند

چکیده : در شورای گذشته براساس تخیل هرکاری که می خواستند، انجام می دادند و نظارتی صورت نمی گرفت. چنانچه بودجه مصوب هم مشکل...


محمود میرلوحی در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت، در واکنش به اظهارات یکی از اعضای سابق شورای شهر تهران، گفت: ایشان دوره چهارم را مشعشع و دوره پنجم را ناکارآمد عنوان می کنند. این صحبت‌ها یعنی ایشان آن طرف هستند و ما این طرف.

این عضو شورای شهر ادامه داد: اگر نظر مردم را ملاک قرار دهیم و اگر دوره چهارم مشعشع بوده مردم به ایشان رای می دادند. ایشان ادعا کرده اند که شورا باید غیرسیاسی باشد اما به خاطر دیدگاه سیاسی ایشان، متاسفانه نگاهشان حتی به فعالیت های اجرایی هم جنبه سیاسی گرفته است.

وی با بیان اینکه اگر ایشان نگاه اجرایی داشتند با نگاهی کارشناسانه در همین گزارش مالی شهرداری تهران تشخیص می دادند که چه اتفاقی افتاده است، افزود: باید قبول کنند که ۵ ماهه اول سال ۹۶ با ۷ ماه بعد چه تفاوت هایی پیدا کرده است.

میرلوحی با اشاره به اینکه مدیریت شهری گذشته ماهانه ۶۵۰ میلیاردتومان استقراض و خرج هزینه جاری می کردند، یادآور شد: در حالی که شورای پنجم ۶۰۰ میلیاردتومان به مترو اختصاص داده به عبارت دیگر در ۷ ماه به اندازه یک ماه آن ها استقراض کرده است تا خط مترویی که در دوره گذشته بدون واگن و تجهیزات، سیگنالینگ و تهویه افتتاح شده را به بهره برداری برساند.

وی با اشاره به اینکه شورای چهارم ۵۲ هزار میلیاردتومان بدهی شهرداری را ندیده بود، خاطرنشان کرد: در شورای گذشته براساس تخیل هرکاری که می خواستند، انجام می دادند و نظارتی صورت نمی گرفت. چنانچه بودجه مصوب هم مشکل داشت.

رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران در خصوص اینکه ظاهرا بودجه ۱۷۹۰۰ میلیاردتومان بوده و در تبصره ها ۲۰ هزار میلیاردتومان مجوز بی حساب و کتاب در فروش اموال وجود دارد، یادآور شد: به همین علت تمام دارایی های شهر فروخته شد یا در طرح تفضیلی زیر پا گذاشته شد تا با شهرفروشی درآمدزایی کنند که امروز باید برای جبران آثار منفی آن ها هزینه هنگفتی صرف شود.

وی با بیان اینکه هیچ بانکی این استقراض ها را قبول نداشت، گفت: دکترنجفی با مذاکره توانست حساب ها را به روز کرده و توانستیم از بانک مرکزی مجوز ۲ هزار میلیاردتومانی اوراق قرضه بگیریم که هزار میلیاردتومان دیگر آن هم در حال انجام است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: فکر می کنم که امسال بتوانیم به خوبی از طریق فاینانس و اوراق قرضه رقم قابل توجهی به مترو تخصیص دهیم و تامین ۲ هزار واگن را در برنامه داریم که ۶۵۰ واگن آن نهایی شده است.

میرلوحی با بیان اینکه کسانی که می گویند سیاسی نباشید کل شهرداری و سیستم را به یک ستاد انتخاباتی تبدیل کرده و بر سر این موضوع با دولت مشکل داشتند، تاکید کرد: در حال حاضر همکاری ما با دولت خیلی خوب است.

وی درباره اینکه ۷ مزیت در بودجه سال ۹۷ در حوزه حمل ونقل ترافیک، پسماند، بافت فرسوده و … وجود دارد، گفت: ما توانستیم با اصلاح رویکردهای رفتاری شهرداری این اقدامات را انجام دهیم. در این دوره نه تنها پروژه ها تعطیل نمی شود، بلکه دقیق تر و فنی تر با نیازهای شهر و هزینه کمترتر پیش خواهد رفت.

رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اشاره به فروش هولوگرام برای تامین منابع شهرداری خاطرنشان کرد: امروز ۳۸۰۰ میلیارد تومان از پول های شهرداری را به جاهایی برده اند که حالا باید آن ها را برگردانند. به عبارت دیگر منافذ فساد را با ممنوعیت صدور هولوگرام بسته ایم. در ۵ ماهه مدیریت قبلی ۷۰ درصد بودجه تامین شده بود اما در ۷ ماهه بعدی و در دوره جدید ۱۲۰ درصد بودجه محقق شده است.

وی با بیان اینکه ۷ ماهه اخیر با ۵ ماهه اول سال گذشته به هیچ عنوان قابل قیاس نیست، بیان کرد: اگر ما هنوز صلاح نمی بینیم که خیلی از مسائل را باز کنیم، انتظارمان از آقایان این است که لطف کنند اگر خودشان اشراف ندارند یا وقت نمی گذاشتند که در شهرداری چه می گذرد، اجازه بدهند که شورای فعلی که با تمام توان وقت می گذرد، موضوعات را بررسی کند.

میرلوحی با تاکید بر اینکه تفریغ بودجه ۹۵ و حسابرسی ها در حال انجام است، افزود: بعد از حسابرسی ها خواهیم گفت که در شهردای چهگذشته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.