سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش ها به تهدیدهای دادستان کل کشور خطاب به اعضای شورای شهر / قرار بود میزان رای مل...

واکنش ها به تهدیدهای دادستان کل کشور خطاب به اعضای شورای شهر / قرار بود میزان رای ملت باشد

چکیده :دادستان کشور خارج از حیطه وظایفش در اموری که به او ربطی ندارد چون همیشه دخالت کرد. او به عنوان مدعی العموم به قضیه ورود کرد و در ظاهر خواست که حقوق شهروندان تهرانی را احیا کند، اما در واقع بازی پشت پرده را آشکار ساخت و نشان داد چه دستهایی پشت پرده‌ی استعفای نجفی در حال ایفای نقش هستند. برای دادستان کشور نه پرونده سعید طوسی اهمیت دارد، نه پرونده مداحان معروف، نه پرونده باقر قالیباف و تخلفاتش، نه پرونده مفاسد اقتصادی و خلاصه هیچ پرونده‌ای که در حوزه وظایفش است اهمیتی ندارد، اما برای او پرونده محمد علی نجفی مهم است. برای همین نیز بلافاصله پس از جشن برج میلاد شهردار تهران را احضار می کند و پرونده های ساخته شده به دست سپاه را در جریان می...


کلمه – گروه خبر: صبح دیروز دادستان کشور با عصبانیت اعضای شورای شهر تهران را خطاب قرار داد و آنان را در خصوص عدم پذیرش استعفای محمد علی نجفی شهردار تهران تهدید کرد.

دادستان کشور خارج از حیطه وظایفش در اموری که به او ربطی ندارد چون همیشه دخالت کرد. او به عنوان مدعی العموم به قضیه ورود کرد و در ظاهر خواست که حقوق شهروندان تهرانی را احیا کند، اما در واقع بازی پشت پرده را آشکار ساخت و نشان داد چه دستهایی پشت پرده‌ی استعفای نجفی در حال ایفای نقش هستند.

برای دادستان کشور نه پرونده سعید طوسی اهمیت دارد، نه پرونده مداحان معروف، نه پرونده باقر قالیباف و تخلفاتش، نه پرونده مفاسد اقتصادی و خلاصه هیچ پرونده‌ای که در حوزه وظایفش است اهمیتی ندارد، اما برای او پرونده محمد علی نجفی مهم است. برای همین نیز بلافاصله پس از جشن برج میلاد شهردار تهران را احضار می کند و پرونده های ساخته شده به دست سپاه را در جریان می اندازد.

اظهارات و تهدید های دادستان باواکنش های بسیاری در فضای مجازی مواجه شد و همچنین اعضای شورای شهر در جلسه صبح امروز شورا که در خصوص استعفای مجدد شهردار تهران برگزار شد نسبت به اظهارات روز گذشته دادستان کشور واکنش نشان داده و از او خواستند تا از مردم و شورای شهر عذر خواهی کند.

روز گذشته نیز، نمایندگان مجلس، فعالان سیاسی و مدنی، روزنامه نگاران و کاربران فضای مجازی در نوشته‌های مختلف پاسخ دادستان کشور را دادند که تعدادی از این واکنش‌ها در فضای مجازی را باهم می‌خوانیم:

حافظی: اظهارات اخیر دادستان کل در مورد رای شورای شهر، فاقد محمل قانونی، دخالت در امر نمایندگی و توهین به مردم است، ممکن است طی روزهای آتی نجفی شهرداری را ترک نماید ولی وفق قانون، نمایندگان حق انتخاب دارند و نمی توان آنان را بخاطر رای، مورد بازخواست قرار داد.

مصطفی تاج‌زاده: توصیه دادستان کل کشور به نجفی برای استعفای مجدد و اعلام تاریخ پایان کارش، شکی باقی نگذاشت که دلیل استعفای او کاملا غیرسیاسی است. سکوت دادستان درباره تخلفات ۵۴ هزار میلیارد تومانی قالیباف و اختلاس نجومی قائم مقام او هم نشانه عزم راسخ قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

عبدالله رمضان زاده: از دادستان کل کشور تقاضا دارم حالا که به مسائل شهرداری تهران نظر لطف دارند دستور فرمایند نتیجه رسیدگی به پرونده بیش از صدهزار میلیارد ریالی تخلفات .؟..! برخی سرداران شاغل سابق در شهرداری تهران در پرونده هولدینگ یاس به اطلاع عموم برسد.

آدر منصوری: در پنجمین دوره از فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا تا کنون دو اتفاق نادر رخ داده است: اول تعلیق سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی شورای شهر یزد ودوم هم ورود دادستان کل کشور به موضوع قبول یا رد استعفای شهردارمنتخب شورای شهر تهران!!! قرار بود میزان رأی ملت باشد.

میثم جان: فشارها به شورای اول تهران تا جایی پیش رفت که سعید حجاریان ترور شد. اعضای شورای شهر هوشیار باشند و به جای آنکه نام ساختمان ها را عوض کنند، همچنان مدافع حقوق مردم باشند

مجتبی فتحی: انتقاد دادستان کل کشور از رد استعفای محمد‌علی نجفی: شهردار تهران مجدداً استعفای خود را تقدیم شورای شهر کند و مهلتی نیز تعیین کند و عنوان نماید که تا فلان روز در دفتر کارم هستم تا شهردار تعیین نمایید در غیراینصورت از فلان تاریخ مسئولیت شهرداری تهران را عهده‌دار نخواهم بود. حالا معلوم شد داره از کجا به پروستات نجفی فشار وارد می‌شه؟

مرجان توحیدی: بعد از دستور آقای جعفری دادستان کل کشور، اصلاحطلبان عضو شورای شهر به استعفای نجفی رای دادند تا نشان دهند نیروی برتر از رای مردم فشارهای حاکمیتی است که اصلاحطلبان هیچ وقت توانایی رویایی با آن را نداشتند.

محسن بیات زنجانی: شورا نمره قبولی گرفت؛ توقع البته ایستادگی آقای نجفی هم بود که خب طبعا وقتی زور خیلی پرزور باشه، خیلی نمی‌شه متوقع بود.

آمنه شیرافکن: دست شما درد نکنه آقای دادستان. شورای شهر گویا صدای شما رو به وضوح شنید. اصلا چه معنا داره وقتی یکی میخاد استعفا بده، ایشون‌ها باهاش مخالفت کنند. زشته خدایی! امیدوارم آقایان راضی شده باشند.

فاطمه بیک پور: دیروز بااستعفا مخالفت شد و نجفی سرکار موند. امروز دادستان کشور رسما به نجفی گفته دوباره استعفا بده سریعتر برو! ینی از این تابلوتر نمیشه دیگه. اتفاقات دیروز برای خیلیها خوشایند نبوده رسما دارن میگن بیخود،جمع کن برو. کاش برای قالیباف و رفقای دزدش هم تو اون۱۲سال اینقدر انرژی میذاشتن بره.

سامان ستوده: آقای دادستان، چه حقی داری که برای نمایندگان مردمی تکلیف تعیین میکنی؟ سیاست و شهرداری به تو چه ربطی داره؟

محمد توکلی: عصبانیت دادستان یعنی اعضای شورای شهر در جلسه‌ی دیروز هدف‌گیری دقیقی داشتند!

میرا قربانی فر: برای درک وضعیت حساس کنونی، همین بس که آدم‌های پشت پرده حالا پرده و پس پرده را رها کرده‌اند و آمده‌اند روی صحنه و از پشت تریبون رسمی و به صراحت در حال ایفای نقش خود شده‌اند.

مازیار خسروی: دادستان به پرونده جناب سعید طوسی ورود نکرد؛ چون در شرح وظایف ایشان نیست. جناب ایشان، به پرونده سعید مرتضوی نیز ورودی نداشتند به همان دلیل. اخذ اطمینان نسبت به رفتن نجفی از شهرداری تهران اما بی‌شک جز وظایف دادستانی است که به عون‌الله به زودی محقق خواهد شد‌.

حبیب رستمی: شایسته است آقای منتظری دادستان کل کشور در مورد پرونده مداحان جاسوس و عدم حضور قاضی مرتضوی در زندان علی رغم دستور قضایی و اجرای حکم هم توضیحی بدهند.

امیر علی صفا: ورود مدعی‌العموم در جایی هست که تخلفی از قانون موجب ضرر مردم شده باشه نه در وقتی که یک استعفا طبق قانون مطرح شده و طبق قانون هم رای‌گیری و رد شده. از اون طرف، در بحث صرافی‌های غیرمجاز دادستان باید پاسخگو باشه چرا برخورد نمی‌شه، نه اینکه به دیگران بگه چرا جلوگیری نمی‌کنید.

حسین معصومی: دادستان گفته شورای شهر سیاسی کاری کرده که استعفای شهردار رو نپذیرفته. اقای دادستان تبیین موضع شما در قبال پذیرش یا عدم پذیرش استعفا شهردار توسط شورای شهر فعالیت عمرانی یا اقتصادی که نیست ان شاالله ، همان سیاسی کاری است؟

نفیسه نعمتی: اصلاً هم معلوم نیست عصبانیت دادستان واسه خاطر چی هست!!!! جناب دادستان شما هول نشو یهو به درد رجل سیاسی مبتلا نشی مجبور شی استعفا بدی.

محمد علی کامفیروزی: جناب دادستان کل کشور! کاش پیش از اظهارنظر و ارائه پیشنهاد و باید و نباید در هر چیزی، اقلا شرح وظایفتان را از پایگاه اطلاع رسانی خودتان بخوانید. حق انتخاب آزادانه یکی از مهمترین حقوق مردم است و وظیفه شما صیانت از حقوق ملت و آزادیهای اجتماعی است، نه تحدید و تهدید آنها.

زهیر موسوی: دادستان تهدید میکنه فارس پیش خبر استعفای دوم نجفی رو میره. فشارها علنی شده.

هادی موسوی: دادستان کل کشور تلویحا نجفی رو تهدید کرده و گفته مجددا استفعا بده و اگر استعفا بدی “کسی شما را تعقیب قرار نخواهد داد.” این یعنی اگر باشی، تحت تعقیب و احضار مجدد هستی چون پرونده فسادهای نجومی عزیز دردانه نظام رو افشا کردی. قطعا یکی از سرهای اژدهای ۷ سر فساد، همین قالیباف هست.

مهشید ستوده: دادستان کل کشور از اینکه‌ شورای شهر استعفای شهردار رو رد کرده انتقاد و حرکت اونها رو سیاسی خونده. اینو بذارید کنار حرف الویری که گفته بود مقام قضایی به نجفی گفته بوده استعفا بده .همچنان باید باور کرد که علت استعفا بیماری بوده؟ کاش دادستان از سرنوشت سیاسی املاک‌نجومی هم بگه.

امید بلاغتی: باور نکردنی است.دادستان کل کشور صحبتی را خطاب به شورای شهر تهران انجام داده و رسما شورا را به دلیل نپذیرفتن استعفای نجفی تهدید کرده‌است!قوه قضاییه‌ای که حکم مرتضوی را اجرا نمی‌کند باید هم منتخبین مردم را تهدید کند.باید هم نماد بی‌عدالتی باشد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.