سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تلگرام فیلتر می شود تلگرام فیلتر نمی شود/ اصول گراها دست به دامن رهبری شدند...

تلگرام فیلتر می شود تلگرام فیلتر نمی شود/ اصول گراها دست به دامن رهبری شدند

چکیده : قدوسی درباره تلگرام پیشنهاد تازه‌ای مطرح کرده است. او پای رهبری را به میان کشیده و خطاب به وزیرارتباطات پیشنهاد می‌کند: "ابهامات خود را از رهبری استفتاء کنید ایشان فورا جواب میدهند و همان جواب را لایحه کنیدبه مجلس بفرستید اینجا تبدیل به قانون می‌شود و اجرایش کنید." کریمی قدوسی درحالی این اظهارات را بیان می کند که پیش از عید خبری منتشر شد مبنی بر دستور رهبری در خصوص توقیف تلگرام. هرچند که اصول گرایان پس از انتشار این خبر سعی در فرافکنی داشته و اعلام کردند که هزینه فیلتر تلگرام را به دوش رهبری نیاندازید و این مساله ربطی به ایشان ندارد. از یک سو این جریان بشدت دنبال محدود کردن فضای آزاد اطلاع رسانی و بستن مجراهای ارتباطی است و از سوی دیگر چون می داند که افکار عمومی تا چه میزان با این مساله مخالف هستند و موضع دارند سعی می کند این عمل را گردن دیگران اندازد و دامن رهبری را از این امر مبرا...


کلمه – گروه خبر: فیلتر می‌شود، فیلتر نمی‌شود، دو جمله‌ای که در طول روز بارها و بارها از زبان مسوولان در خصوص تلگرام شنیده می‌شود.

از یک سو جریان نزدیک به اقتدارگراها و پایداری چی‌ها مرتب خبر از فیلتر تلگرام می‌دهند و حتی زمانی نیز برای آن مشخص می‌کنند و از سوی دیگر وزیر ارتباطات و دیگر نمایندگان مرتب در حال تکذیب خبر فیلتر تلگرام هستند.

در همین رابطه مجتبی ذوالنور نماینده تندروی مجلس در توئیتر خود در این باره نوشت: “در جلسه با آذر جهرمی وزیر ارتباطات در کمیسیون مشترک امنیت و اقتصادی درباره پیام‌رسان‌ها مطرح شد؛ به طور قطع با توجه به ابعاد خسارات استقرار استفاده از تلگرام در آینده نزدیک کمتر از ۲۰ روز تلگرام دریافت خواهد شد.”

این خبر کمی بعد توسط علیرضا رحیمی نماینده مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی‌اش صحبتهای ذوالنور درباره فیلتر شدن تلگرام تا ۲۰ روز دیگر را تکذیب کرد. او نوشت: “به رغم انتظار قبلی هیچ سخنی توسط هیچیک از مقامات حاضر در جلسه در خصوص فیلتر تلگرام در جلسه مطرح نشد نه بعنوان تصمیمی که در مرجع دیگر گرفته شده و نه بعنوان رویکرد اول یا فوری دولت. متاسفانه یکی از نمایندگان پس از جلسه طی مصاحبه ای اعلام داشته که ظرف بیست روز آینده تلگرام بسته می شود که چنین اظهاری واقعا جای تعجب داشت در شرایطی که مطلقا هیچ مسئولی چنین اظهاری در جلسه نداشته است. چنین تاکتیکی بی تردید بازی باروان مردم است و مردود.”

از سوی دیگر کریمی قدوسی درباره تلگرام پیشنهاد تازه‌ای مطرح کرده است. او پای رهبری را به میان کشیده و خطاب به وزیرارتباطات پیشنهاد می‌کند: “ابهامات خود را از رهبری استفتاء کنید ایشان فورا جواب میدهند و همان جواب را لایحه کنیدبه مجلس بفرستید اینجا تبدیل به قانون میشود واجرایش کنید.”

کریمی قدوسی درحالی این اظهارات را بیان می کند که پیش از عید خبری منتشر شد مبنی بر دستور رهبری در خصوص توقیف تلگرام. هرچند که اصول گرایان پس از انتشار این خبر سعی در فرافکنی داشته و اعلام کردند که هزینه فیلتر تلگرام را به دوش رهبری نیاندازید و این مساله ربطی به ایشان ندارد. از یک سو این جریان بشدت دنبال محدود کردن فضای آزاد اطلاع رسانی و بستن مجراهای ارتباطی است و از سوی دیگر چون می داند که افکار عمومی تا چه میزان با این مساله مخالف هستند و موضع دارند سعی می کند این عمل را گردن دیگران اندازد و دامن رهبری را از این امر مبرا سازد.

اما از سوی دیگر چون بدون حمایت‌های همیشگی نمی توانند اهداف خود را پیش برند دست به دامن رهبری می شوند و بازی پای او را به میان میکشند. هرچند مشخص نیست که وزارت ارتباطات چه چیزی را دقیقا باید از رهبری استفتاء کند و چرا باید نظر شخصی رهبری در مجلس تبدیل به قانون شود؟

به هرحال سرنوشت تلگرام هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. هر روز خبر و ضرب العجلی در خصوص فیلتر تلگرام به گوش می رسد و افکار عمومی را نگران و تحت تاثیر خود قرار می دهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.