سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش کاربران فضای مجازی به استعفای شهردار تهران: مخالفان نظامی وغیرنظامی نجفی از ...

واکنش کاربران فضای مجازی به استعفای شهردار تهران: مخالفان نظامی وغیرنظامی نجفی از اول اعلام کرده بودند؛ فقط۶ماه

چکیده :مخالفان نظامی وغیرنظامی نجفی از اول اعلام کرده بودن فقط۶ماه! به منصوبان قالیباف هم گفته بودن۶ماه تحمل کنید. حالا و بعد از دعواهای رسانه‌ای اخیر، نجفی یک شبه سرطانی می‌گیرد که نمی‌شه اسمش را در رسانه‌ها آورد. اعضای شورا یادشان باشد که نمایندگان چه کسانی هستند در تصمیم‌گیری...


کلمه – گروه خبر: پس از پخش شایعات بسیار و تایید و تکذیب‌ها بالاخره متن استعفای محمد نجفی شهردار تهران به دست اعضای شورای شهر رسید و رییس شورا در جلسه‌ای دلایل استعفا را توضیح داد. به گفته‌ی محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران، شورا تا پایان تعطیلات عید صبر می‌کند و سپس در خصوص استعفای نجفی به جمع بندی خواهد رسید.

استعفای شهردار تهران با واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی مواجه شد و کاربران فضای مجازی این استعفا را از نتایج فشار دولت پنهان دانسته‌اند که نگران از دست دادن رانت و ثروت است. همان طور که صبح امروز کلمه نیز خبر داد، یکی از مخالفان اصلی شهردار تهران رییس اطلاعات سپاه طائب است که از روز اول نیز با انتصاب نجفی به شهرداری مخالف بوده و قول داده که نگذارد حضور او در شهرداری به سال ۹۷ برسد. این را بسیاری از مردم نیز می‌دانند و برای همین امروز نسبت به استعفای نجفی بدبین بودند.

به گزارش کلمه، از سوی دیگر اظهارات محسن هاشمی در خصوص بیماری نجفی نیز واکنش‌های بسیاری را برانگیخت، و کاربران فضای مجازی به این مساله واکنش نشان داده و خواستار گفتن حقیقت شدند نه پرده کشیدن بر روی فشارهای دادستانی، سپاه و دیگر نهادهای وابسته به قدرت. خصوصا که این استعفا پس از ماجرای رقص دختران خردسال در جشن روز زن صورت گرفت، ماجرایی که منجر به واکنش دادستانی و حتی صدور وثیقه برای شهردار تهران شد.

برای بسیاری قابل قبول نیست که نجفی به خاطر بیماری وسرطان استعفا داده باشد، آنان بر این اعتقاد هستند که نجفی باید یک بار در مقابل نهادهای سرکوب گر بایستد و با افشای حقیقت به مردمی که اردیبهشت ۹۶ پای صندوق های رای رفتند و به لیست امید رای دادند احترام بگذارد و با بهانه‌های واهی آنان را نا امید نسازد.

به گزارش کلمه بخشی از این واکنش‌ها به شرح زیر است:

علی ملیحی: مسخره‌ترین دلیل برای استعفای نجفی مسایل شخصی و پزشکی است. اگر نمی‌گذارند کار کند، باید صریح بگوید کدام نهاد و کدام افراد مقابل رای مردم ایستاده‌اند. باید تکلیفمان روشن باشد؛ آیا استعفای نجفی به معنای امتناع اصلاح‌ در شهرداری است؟

پریسا قهرمانی: جهان سوم جاییست که در آن شهردار سابقش با وجود صدها پرونده ى فساد مالى صاف صاف راه مى‌رود و به ریش ملت مى‌خندد اما شهردار جدیدش به خاطر رقص دختر بچه‌هاى ٨ ساله حکم جلب مى‌گیرد و استعفایش مى‌دهند.

مجتبی نجفی: آقای نجفى اینجا ایران است. فساد تا گوشت و خونمان نفوذ کرده. اگر خوشنامی در تاریخ می‌خواهید بمانید، مبارزه کنید و هزینه‌اش را بدهید. اگر اراده مقابله ندارید نباید می‌پذیرفتید. حالا هم استعفا میدهید دلیلش را صادقانه بگویید. بگویید کدام نهاد ضد توسعه به خاطر افشای فساد به شما فشار آورده.

علی شکوری راد: نجفی شهرداری کارآمد و موفق است. در این مدت تعامل خوبى با شورا داشته، همکاران شایسته‌اى برگزیده و کارهاى شفاف و ارزشمندى انجام داده است. رفتن او از شهردارى اصلا به نفع تهران و تهرانى ها نیست. آنهائى که این آرزو رادارند و آن رادنبال مى‌کنند، بدانند، اقداماتشان علیه مردم و شهرتهران است.

آذرمنصوری: جریانی بعداز۲۹اردیبهشت۹۶بدون توجه به گسست هایی که ایران امروز را تهدید میکند، پروژه خود را کلید زده است؛ القای یأس و ناامیدی، ایجاد اختلاف در جریان اصلاحات، مسدودکردن هر راهی که به گفتگو و تفاهم ملی و حل مسائل ختم می شود. فشار بر نجفی برای کناره گیری هم بخشی ازاین پروژه است.

علی اکرمی: از تایید و تکذیب‌های استعفای نجفی معلومه که یه نهادی با جدیت پیگیر است که شهرداری تهران به پیام نوروزی نرسد.

ساجده عرب سرخی: مخالفان نظامی وغیرنظامی نجفی از اول اعلام کرده بودن فقط۶ماه! به منصوبان قالیباف هم گفته بودن۶ماه تحمل کنید. حالا و بعد از دعواهای رسانه‌ای اخیر، نجفی یک شبه سرطانی می‌گیرد که نمی‌شه اسمش را در رسانه‌ها آورد. اعضای شورا یادشان باشد که نمایندگان چه کسانی هستند در تصمیم‌گیری نهایی!

مجسمه: مافیا قدرت ثروت با بهانه رقص دختران ۸ ساله در مراسم شهرداری موفق به حذف نجفی میشه. سود کلان ساخت و ساز غیر قانونی مثل آب زمزم تطهیر میکنه مدیری مثل قالیباف رو . میلیاردها تومان تخلف میکنه قالیباف اما مهم راضی کردن پدرخوانده‌هاست.

آمنه شیرافکن: مهدی چمران یک تنه نگذاشت ماجرای تخلف‌های احمدی‌نژاد در دوره شهرداری‌اش به جایی برسد. استعفای نجفی قطعی بشه و محسن هاشمی شهردار، جناب چمران هم به شورا خواهد آمد.

میرا قربانی‌فر: پس از برگزاری جشن روز زن در برج میلاد؛ نجفی شهردارتهران احضار شده و از وی تحقیق به عمل آمده است. کسی به یاد دارد قالیباف برای املاک نجومی و دهها پرونده ریز و درشت اقتصادی در شهرداری هیچگاه احضار شده باشد؟

هدی توحیدی: علیرغم انتقاداتی که به نجفی وارد است او منتخب غیرمستقیم مردمی است که به لیست واحدی رای دادند، با فشارهای آن ور و این ور نباید مجبور به استعفا شود.

علیرضا خوشبخت: نه نجفی قصد استعفا داشته است و نه شورای شهر پنجم قصد قبول استعفای او را. کنار رفتن او در صورت تحقق تنها نشانه فشارهای دولت پنهان و کودتایی علیه رای مردم تهران است.

فرزانه ابراهیم زاده: کاش انقدر دروغ نگید و مردم را گیج فرض نکنید آقای نجفی یک بار جسارت داشته باش و بگو چه چیزی باعث استعفا شده است این خواست از اعضای شورای شهر هم هست

حامد شجاعی: اگر به سرطان پروستات باشد خیلی‌ها باید استعفا بدهند. دلیل فشار برای رفتن نجفی را در گزارش تغییر و تحول شهرداری و جدیت او در مبارزه با فساد باید جست و جو کرد.

نج: چیزی که از ماجرای خبر استعفای نجفی فهمیدیم این بود که خودش می‌گفت من استعفا ندادم ولی فارس و صداوسیما میگفتن نه، شما استعفا دادی الان گرمی حالیت نیست.

میثم جان: وقتی فاسد نباشی،از سلامتی و خانواده بزنی برای کار درست بزنی، نتیجه کارت مدام احضار و پرونده سازی و توهین باشه، یه جایی کم میاری و استعفا میدی. قبل نجفی، خاتمی هم استعفا داده بود و مهاجرانی هم معین و بهزادنبوی و … ببینید در جناح تمامیت خواه اما اصلا استعفایی نیست که نیست.

گیسو فغفوری: آقای نجفی نباید استعفا می‌داد همه و خودش می‌دانستند شهرداری میدان مین است برایش پاپوش درست کردند؟ این هم که روال است لااقل سر پیگیری فساد می‌ایستاد حالا اگر می‌خواهد برود با عزت برود دلیل استعفا نشود بیماری واضح بگوید فشار تا استعفایش ماندگار شود تا از صحنه سیاسی حذف نشود.

بهروز شاهرخ نیا: سرطان بهانه است اصل شهرداری نشانه است.

ریحانه طباطبایی: دو نهاد پرقدرت و پرثروت، انتصابی، انتصاب کننده و …دست به دست هم داده‌اند تا شهردار تهران را که حاصل رای مردم و یک نهاد انتخابی است را زمین گیر کنند و مجبور به استعفایش، اینها کسانی هستند که سالهاست در مقابل رای مردم ایستاده‌اند، نگرانیشان از افشای بیشتر فساد ۱۲ ساله هست.

عبدالله رمضان زاده: نتیجه افشای خدمات زرین قالیباف و پرونده مشترک قالیباف و معاونش و …. در هولدینگ یاس می شود به استعفا کشاندن نجفی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.