سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روزشمار انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و جنبش سبز...

روزشمار انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و جنبش سبز

چکیده :مروری بر ادبیات سیاسی و تاریخی رایج نشان می‌دهد که تحولات پس از آن سال، نشان از آغاز دوره‌ی جدید و متفاوتی از زندگی سیاسی و اجتماعی مردم ایران دارد، به طوری که امروزه صحبت از دوره‌ی قبل از ۸۸ و دوره‌ی پس از ۸۸ می شود. با این همه، حجم سنگین تبلیغاتی که امپراتوری دروغ از همان روزهای نخست بر علیه نامزدهای انتخاباتی منتقد دولت احمدی نژاد به منظور کتمان حقایق و انحراف افکار عمومی از کودتای انتخاباتی که در شرف تکوین بود به راه انداخت، و نیز تبلیغات یک طرفه و غیرمنصفانه ای که با استفاده از صدا و سیما، روزنامه های همسو، تریبون های نماز جمعه و منابر رسمی شکل گرفت، تصویری به شدت تحریف شده و پاره پاره از حوادث آن سال ها ارایه کرده...


کلمه – گروه خبر: کانال سبز “حق الناس” در سالگرد ثبت نام میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، اقدم به انتشار روزشمار ایام جنبش سبز کرد.

این کانال همچنین از کسانی که خاطرات مستند یا اسنادی در اختیار دارند خواست تا این اخبار و اسناد را در این اختیار این کانال برای بازنشر بگذارند و نوشت: “از این فرصت استفاده می کنیم و از همه‌ی کسانی که خاطرات مستند یا اسنادی که ما را در روشنگری بیشتر آنچه بر این سرزمین رفته یاری کند در اختیار دارند تقاضا می کنیم به نشانی ادمین سایت یا کانال ارسال کنند.”

این کانال سبز در این باره نوشت:

انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و حوادث بعد از آن، مقطع تاریخی مهمی از تاریخ معاصر ایران و تاریخچه‌ی چهل ساله‌ی نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود که با گذشت بیش از هشت سال، هنوز هم به عنوان یکی از مسائل تعیین کننده در ترسیم جغرافیای سیاست کشور مطرح است.

مروری بر ادبیات سیاسی و تاریخی رایج نشان می‌دهد که تحولات پس از آن سال، نشان از آغاز دوره‌ی جدید و متفاوتی از زندگی سیاسی و اجتماعی مردم ایران دارد، به طوری که امروزه صحبت از دوره‌ی قبل از ۸۸ و دوره‌ی پس از ۸۸ می شود. با این همه، حجم سنگین تبلیغاتی که امپراتوری دروغ از همان روزهای نخست بر علیه نامزدهای انتخاباتی منتقد دولت احمدی نژاد به منظور کتمان حقایق و انحراف افکار عمومی از کودتای انتخاباتی که در شرف تکوین بود به راه انداخت، و نیز تبلیغات یک طرفه و غیرمنصفانه ای که با استفاده از صدا و سیما، روزنامه های همسو، تریبون های نماز جمعه و منابر رسمی شکل گرفت، تصویری به شدت تحریف شده و پاره پاره از حوادث آن سال ها ارایه کرده است.

“حق الناس”، که دیده بانی از جمهوریت و اطلاع رسانی و تحلیل انتخابات ها را مأموریت اصلی خود قرار داده است، از این پس روزشمار آن سال های سرنوشت‌ساز را به مناسبت ایام و به ترتیب تاریخنگارانه ارایه می کند؛

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.