سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

سال‌روز آمدنش مبارک

چکیده :میرحسین که چند روز پیش از اعلام حضور در انتخابات در مراسم سالگرد تاسیس انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، جامعه ایران را ژانوسی خواند، خود ژانوس زمان شد و جامع بین اصولگرایی و اصلاح طلبی، به معنای صحیح و دقیق کلمه. او که روز قبل از اعلام کاندیداتوری به جوانان جامعه دانش آموختگان دانشگاه گفت: “از ارزش‌ها و آنچه حق است دفاع و به مصلحت کشور توجه کنید و خیلی صریح در مقابل کژی ها و باطل واکنش نشان دهید”، خود جدی ترین مدافع حق و راستی و پاکی، و مبارز با باطل و دروغ و فساد شد. او در بیانیه اعلام کاندیداتوریش گفت: ”این زمان زمانی دیگر است و حضور را ایجاب می کند” ، با حضور پربرکتش شهید زنده و شاهد زمان...


کلمه:

میرحسین که چند روز پیش از اعلام حضور در انتخابات در مراسم سالگرد تاسیس انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، جامعه ایران را ژانوسی خواند، خود ژانوس زمان شد و جامع بین اصولگرایی و اصلاح طلبی، به معنای صحیح و دقیق کلمه.

او که روز قبل از اعلام کاندیداتوری به جوانان جامعه دانش آموختگان دانشگاه گفت: “از ارزش‌ها و آنچه حق است دفاع و به مصلحت کشور توجه کنید و خیلی صریح در مقابل کژی ها و باطل واکنش نشان دهید”، خود جدی ترین مدافع حق و راستی و پاکی، و مبارز با باطل و دروغ و فساد شد.

او در بیانیه اعلام کاندیداتوریش گفت: ”این زمان زمانی دیگر است و حضور را ایجاب می کند” ، با حضور پربرکتش شهید زنده و شاهد زمان شد.

او که در آن بیانیه گفت: “از نظر من نوشته ساده یک شهروند علاقمند به سرنوشت کشور در پشت شیشه مغازه اش دلنشین ترین و موثرترین الگوی تبیلغاتی است“، کار را به جایی رساند که مردم نه فقط در پشت شیشه ماشین و مغازه شان که در پشت شیشه دلشان نام و نشان او را حک کردند.

در این روز مبارک، به آرشیو روزنامه‌هایم سر می‌زنم و نخستین سخنان میرحسین را در اسفند ۸۷ مرور می‌کنم:

۱️⃣اعتماد چهارشنبه ۱۴ اسفند ۸۷: کسانی که امور را می‌گردانند باید توجه کنند که نمی‌توانیم راجع به عزّت مردم غزه و لبنان صحبت کنیم ولی عزّت مردم خود را به فراموشی بسپاریم.

۲️⃣اطلاعات سه شنبه ۲۰ اسفند ۸۷: من به دنبال گفتمان ویژه هستم و این هم منبعث از فضای اول انقلاب اسلامی است./ مردم عادی کشور ما می‌دانند که ایستادگی در مقابل سیل عظیم تغییرات فرهنگی و رسانه‌ای که در جهان راه افتاده غیر ممکن است، در عین حال معتقد به یله کردن همه امور و تسلیم در مقابل هر تغییری نیستند. آنها با عقل جمعی خود می‌دانند که در این موارد آنچه موثر است مدیریت این تغییرات در جهت منافع ملی و ارزش‌های اسلامی است./ بعضا” گفته می‌شود که کشیده شدن زنان به عرصه‌های جدی می‌تواند تاثیرات منفی داشته باشد، ولی من برعکس، معتقدم جدی شدن نقش خانم‌ها می‌تواند مشکلات فرهنگی ما را حل کنید.

۳️⃣اعتماد ملی دوشنبه ۲۶ اسفند ۸۷، گزارش نخستین سخنرانی عمومی پس از اعلام کاندیداتوری، حسینیه حجت نازی آباد، شب ولادت پیغمبر: امام با آن سرمایه داری و رفاهی مخالف است که در میان چشمان پر از مشکل و مساله مردم رژه تجمل دارد و باماشین های چندصد میلیونی خود می خواهد حالت سرکوبی را در قشرهای پایین به وجود آورد.

۴️⃣ سالنامه ۸۷ اعتماد ، دوشنبه ۲۶ اسفند ۸۷: بنده شخصا” اعتقاد داشته و دارم که سرنوشت کشور جدا” از عرصه سیاسی در سطح دولت، در عرصه فرهنگ و هنر کشور رقم می خورد و متاسفانه حساسیت مسئولان جمهوری اسلامی به این مسئله در حداقل خودش است و بنده سعی کرده ام در سالهای بعد از مسئولیتم در دولت، در این عرصه در حد خود مفید باشم./بنده شخصا اعتقاد دارم اصلاح طلبی یعنی برگشت به اصول. حفظ حریم‌های اسلامی و انسانی و پرداختن به عدالت و آزادی و استقلال و توسعه در کنار نگاهی نو و امروزی به جهان و مسائل کشور جزو این اصول است.دفاع و حمایت بی دریغ از قشرهای مستضعف یکی دیگر از این اصول است.

سال‌روز آمدنش مبارک.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.