سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تجمع کشاورزان بر سر آب در اصفهان/درگیری معترضان و پلیس...

تجمع کشاورزان بر سر آب در اصفهان/درگیری معترضان و پلیس

چکیده : افراد که گفته می شود از کشاورزان شرق اصفهان بودند، پیش از ظهر جمعه با حضور در اطراف روستای باقرآباد از توابع ورزنه در شرق اصفهان در اقدامی اعتراضی به مشکل کمبود آب،قصد تخریب تاسیسات انتقال آب زاینده به یزد را...


به گزارش آفتاب‎نیوز؛ دیروز جمعه در پی حوادثی در ورزنه اصفهان و انداختن دو تیر برق موقتا جریان انتقال آب به استان یزد قطع شد. آب مصرفی یزد فعلا از طریق منابع ذخیره و چاه های آب تامین می شود.

خبرگزاری ایرنا نیز در این باره نوشت: نیروهای انتظامی با حضور بموقع از تخریب تاسیسات انتقال آب زاینده رود به یزد در حوالی ورزنه (توابع بن رود در شرق اصفهان) جلوگیری و معترضان را متفرق کردند. هادی نسب، مدیر کل مدیریت بحران استان یزد نیز گفت: آب انتقالی به یزد برقرار می شود. منابع ذخیره آب انتقالی برای شهروندان در نظر گرفته شده است.

این افراد که گفته می شود از کشاورزان شرق اصفهان بودند، پیش از ظهر جمعه با حضور در اطراف روستای باقرآباد از توابع ورزنه در شرق اصفهان در اقدامی اعتراضی به مشکل کمبود آب،قصد تخریب تاسیسات انتقال آب زاینده به یزد را داشتند.

به گفته منابع مطلع این افراد که برخی از آنان سنگ و چوب و ترقه همراه داشتند قبل از هرگونه اقدام با مقابله یگان ویژه و نیروهای انتظامی و پرتاب گاز اشک آور روبه رو و پراکنده شدند.

برخی منابع آگاه از مجروح شدن چهار تا پنج نفر در این اعتراضات خبر دادند که به گفته آنها یکی از این افراد مجروح برای درمان به بیمارستان های اصفهان منتقل شده است.

همچنین بر اساس گزارش های رسیده، افراد معترض در محل تاسیسات آب انتقالی یزد به برخی از تاسیسات شبکه برق و تیرهای برق آسیب رساندند که باعث اختلال در شبکه برق رسانی و آب رسانی ورزنه شده است.

بر اساس گزارش های رسیده جمعی از مسئولان استان از جمله از فرمانداری و نیروی انتظامی استان برای آرام کردن آنها در این محل حضور یافتند.

در سال ۹۱ نیز گروهی از کشاورزان شرق اصفهان اقدام به شکستن لوله های انتقال آب زاینده رود به یزد کردند که منجر به درگیری آنها با نیروی انتظامی و مجروح شدن تعدادی از آنها شد.

ورزنه، شهری از توابع بخش بن ‌رود اصفهان و در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شرق اصفهان است. این شهر با حدود ۱۴ هزار نفر جمعیت در نزدیکی تالاب بین‌ المللی گاوخونی قرار دارد. شغل بیشتر مردم شرق اصفهان از جمله ورزنه، کشاورزی و کشت گندم، جو و یونجه است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.