سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ماجرای مجتمع آدینه رشت؛ امام جمعه ای که مجتمع تجاری پیش فروش کرد...

ماجرای مجتمع آدینه رشت؛ امام جمعه ای که مجتمع تجاری پیش فروش کرد

چکیده :کلمه – گروه خبر: تعدادی زیادی از خریداران مجتمع آدینه رشت در اعتراض به تأخیر در واگذاری واحدهای خریداری شده خود در مقابل ساختمان نیمه تمام این مجتمع در رشت تجمع کردند. این نخستین تجمع خریداران این مجتمع نبوده و پیش از این چندبار دیگر در اعتراض به تاخیر در در واگذاری واحدهای این مجتمع...


کلمه – گروه خبر: تعدادی زیادی از خریداران مجتمع آدینه رشت در اعتراض به تأخیر در واگذاری واحدهای خریداری شده خود در مقابل ساختمان نیمه تمام این مجتمع در رشت تجمع کردند. این نخستین تجمع خریداران این مجتمع نبوده و پیش از این چندبار دیگر در اعتراض به تاخیر در در واگذاری واحدهای این مجتمع تجمع کرده بودند.

این مجتمع توسط امام جمعه رشت زین العابدین قربانی ساخته شده است و با وجود پیش فروش این مجتمع هنوز ساخت آن به پایان نرسیده و همین مساله باعث عصبانیت خریداران مجموعه شده است.

حسین باستانی روزنامه‌نگار در صفحه توییتری خود در ارتباط با مجتمع تجاری آدینه درگیلان نوشت: «دفتر نماینده رهبری در گیلان و امام جمعه رشت، زین العابدین قربانی، در سال ۸۸ واحدهای مجتمع تجاری “آدینه” را به مردم پیش فروش کرده و تحویل نداده. عکس زیر، مربوط به یکی از تجمعات مالباختگان است، با پلاکاردی که در آن از نماینده رهبری، به آیت الله خامنه ای شکایت برده اند.»

وی در ادامه توییت‌های خود نوشت: امام جمعه رشت، حالا در پاسخ به انتقادات مالباختگان گفته: «[مجتمع] زیر نظر مقام معظم رهبری است. مالک همه اینها ولی امر مسلمین است.” مانند امام جمعه ایلام که اخیرا در پاسخ به منتقدان استفاده خود از اتومبیل تجملاتی گفت انتقاد از او “اهانت به رهبری و قابل پیگیری است”. امام جمعه رشت در بهمن ۹۴ هم، در پی رد صلاحیت فرزندش در انتخابات مجلس از سوی هیات اجرایی و کشور، به معاون سیاسی استاندار گیلان گفته بود استاندار باید بگوید –به خاطر رد صلاحیت آقازاده– “من مسئولیت این انتخابات را قبول نمی کنم” و سپس هشدار داد که استاندار “باید برود.»

به گزارش آنا، وحید شورابی، مشاور رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور نیز در یادداشتی، ضمن انتقاد از امام جمعه ایلام به خاطر زندگی اشرافی‌اش، نوشت که امام جمعه رشت «با پیش فروش کردن مجتمع آدینه به مردم در جوار مصلی رشت و عدم تکمیل آن در موعد مقرر، موجب نارضایتی گسترده خریداران این مجموعه تجاری شده است!….بگذریم که مجتمع آدینه در کنار رودخانه ساخته شده و هر لحظه امکان نشست آن وجود دارد. اینکه ساخت مجمتع تجاری جزو وظایف و مسئولیت‌های امام جمعه یک شهر هست یا خیر هم کاری نداریم. اما اینکه جناب قربانی فرموده‌اند :«حتی یک وجب [آدینه] هم مال ما نیست و مالک اصلی آدینه ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری است!» جالب است. ایشان به جای عذرخواهی از اشتباهات خود، رهبر معظم انقلاب را در مواجهه مستقیم با مردم قرار داده و ایشان را سپر خود کرده‌اند و از پاسخگویی شانه خالی می‌کنند. در حالی که مبرهن است رهبری به هیچ عنوان موافق این دست از اقدامات توسط ائمه جمعه نیستند.»

پاسخ امام جمعه رشت به انتقادات درباره مجتمع آدینه

زین العابدین قربانی در دیدار با اساتید، مدرسان و طلاب حوزه های علمیه گیلان به تجمعات خریداران واحدهای مجتمع آدینه رشت واکنش نشان داد و گفت:«۱۵۰ میلیون تومان در ماه باید بدهم. اگر یک ماه ندهم فردا همین ها هم تجمع میکنند که پول ما داده نشده و شکایت به دادگاه می کنند که بیمه ما رو ندادند و فلان…، قاضی هم علیه ما حکم میکند. بر روی همین مبنا مرحوم آیت الله احسانبخش آن مجتمع گلسار را ساخته بود تا بتواند خدمتی به روحانیت بکند و ما هم مجتمع آدینه را ساختیم و از آن یک وجب هم مال ما نیست و تمام آن زیر نظر مقام معظم رهبری است. مالک تمام اینها ولی امر مسلمین است. در رادیو های فضای مجازی گفتند برداشتند و فلان کردند.

تجمع ما سیاسی نیست

 

جمعی از مالباختگان مجتمع آدینه رشت، در اعتراض به عدم تحویل پروژه‌ها در محل فلکه توشیبا و در مقابل مجتمع آدینه تجمع کردند. تجمع کنندگان با این شعار که «تجمع ما سیاسی نیست» خواستار رسیدگی به وضعیت واحدهای خریداری شده خود شدند.

در ادامه این تجمع، محمد فلاح شجاعی مسئول دفتر زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان ضمن حضور در جمع تجمع کنندگان با بیان اینکه پیمانکاران در این پروژه به وعده های خود عمل نکرده اند اظهار داشت: تجمع کنندگان در این ماجرا محق هستند و شخص آیت الله قربانی پیگیر این موضوع است.

وی افزود: تاکنون چند پیمانکار برای این پروژه تعیین شده است و پیمانکار فعلی برای اتمام پروژه یک برنامه زمان بندی شده تعیین کرده است و ما امیدواریم بتوانیم در این برنامه کار را به اتمام برسانیم.

در حاشیه این تجمع، یکی از خریداران مجتمع که خود را مالباخته می نامید به خبرنگار ۸دی گفت: من پروژه خود را باید در سال ۹۴ تحویل می گرفتم و با اینکه تمام سرمایه زندگی خودم را برای خرید مجتمع خرج کردم اما هنوز نتوانستم واحد خود را تحویل بگیرم.

یکی دیگر از حاضران در تجمع با بیان اینکه ساختمان مجتمع عقب افتادگی زیادی دارد گفت: من خودم پیمانکار پروژه های ساختمانی هستم اما فکر می کنم مجتمع آدینه تا ۲ سال دیگر هم حاضر نشود.

در پایان این تجمع، مقرر شد یک جلسه بین نمایندگان خریداران واحدهای تجاری آدینه با فلاح شجاعی تا دو هفته دیگر برگزار و به امور مجتمع رسیدگی شود.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.