سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خودکشی کارگر نیشکر هفت تپه “پس از ناامیدی از رسیدگی به مطالبات”...

خودکشی کارگر نیشکر هفت تپه “پس از ناامیدی از رسیدگی به مطالبات”

چکیده :یکی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که مشکلات آنها سال‌های طولانی خبرساز بوده در پی ابراز ناامیدی از به نتیجه رسیدن مطالباتش خودکشی کرده...


به گزارش ایلنا یکی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که مشکلات آنها سال‌های طولانی خبرساز بوده در پی ابراز ناامیدی از به نتیجه رسیدن مطالباتش خودکشی کرده است.

علی نقدی حدودا ۵۰ ساله روز سه شنبه خود را با انداختن به کانال اصلی آب مزارع نیشکر کشت. همکاران این کارگر گفته‌اند که آقای نقدی پس از ۲۷ سال کار در این کارخانه از وضع خود ناامید بود.

یکی از همکاران نقدی گفت که او صبح سه شنبه برای پیگیری مطالباتش در زمینه حقوق و بیمه به بخش اداری مراجعه کرده بود. نقدی به همکارانش گفته بود “از این وضعیت خسته شده و می‌خواهد خودکشی کند تا شاید مسئولان شرکت به فکر مطالبات چندین ساله همکارانش بیفتند.”

یکی دیگر از همکاران نقدی به ایلنا گفت: “باور نمی‌کردیم آقای نقدی گفته‌های خود را عملی کند اما به‌صورت ناگهانی با جنازه در آب افتاده وی در کانال کشاورزی روبرو شدیم. تنها اقدامی که از دست‌مان برآمد خارج کردن جنازه از آب بود تا مبادا پیکر وی وارد پمپ شود.”

او شکایت کرد که مسئولان کارخانه هزینه دوران بازنشستگی آنها را به حساب تامین اجتماعی واریز نمی کنند و آنها را بلاتکلیف گذاشته اند.

او گفت: “همچنین چندین ماه است که با به تاخیر افتادن دستمزدمان وضعیت مشخصی نداریم.”

کارگران این کارخانه سال هاست که به وضعیت کاری خود از جمله تاخیر یا عدم پرداخت حقوق معترض هستند و بارها با برخوردهای امنیتی و قضایی مواجه شده‌اند.

نزدیک به ۴ هفته پیش بیش از ۳۰ نفر از کارگران این کارخانه بازداشت و ساعاتی بعد با سپردن تعهد آزاد شدند.

جعفر عظیم زاده، دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران، آن زمان گفت که کارفرما از پرداخت حقوق کارگران این کارخانه خودداری می کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.