سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام تسلیت نرگس محمدی به زهرا رهنورد...

پیام تسلیت نرگس محمدی به زهرا رهنورد

چکیده :پس از ۷ سال حصر، اولین درخواستتان آزادی مادران در حبس بود، این مطالبه، ادامه همان نقطه چینی بود که در منزلگه نشست. طلبی برگرفته از مهر مادرانه، عشقی برآمده از روحی بزرگ و رویکردی همدلانه با مردم که نشان از غیرت و شرفی داشت که نایاب زمانه است، هرچند در این شهر پرهیاهو به چشم حکومت و به لفظ و قلم روشن‌اندیشان، ناچیز و غیر ضرور دوران است و رنگ باخته وادی...


نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که اینک دوران محکومیت خود را در زندان می‌گذراند، در پیامی به زهرا رهنورد که اینک در حبس خانگی به‌سر می‌برد، درگذشت مادرش را تسلیت گفت.

مرحوم احترا‌م‌السادات نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد، در میان بدرقه جمعی از اقوام و آشنایان، مشاوران میرحسین موسوی، فعالین سیاسی و خانواده شهدای جنگ و جنبش سبز و هنرمندان و شعرای سبزاندیش و بدون حضور دختر و داماد وی، رهنورد و میرحسین، از مقابل در منزل تشییع و در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

خانم نواب صفوی مادر زهرا رهنورد در ایام عزاداری حضرت زهرا(س) در سن ۹۳ سالگی در بستر بیماری درگذشت. مرحوم نواب صفوی در سال‌های اخیر از دیدار منظم با فرزند خود زهرا رهنورد محروم بود.

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، متن پیام نرگس محمدی به زهرا رهنورد به شرح زیر است:

به یاد مادر چشم انتظار چشم فروبسته و برای بانوی سبز در حصر

چو ایرانیان بر این باورم که حصر ظالمانه فرو ریخته و دیوارهای حصر به منظور جدایی و سکوت، بر سر ظلم و استبداد آوار گشته، اما چون سایر هموطنانم سخت مشتاق حضور پیر مقاوم، میر وفادار و شما بانوی سبز در حصر در میان ملتم.

نمی‌توانم به رسم معمول برای صعود مادر چشم انتظارتان، برایتان طلب صبر کنم، چرا که خود نماد ایستادگی و صبر زیبایید.

نوشته‌ها و کلام، به تنهایی قادر به ترسیم نقش انسان‌ها در جامعه و تاریخ نیستند. علاوه بر خط سیر تفکر، نقطه چین عمل، نقش را واضح‌تر و واقعی‌تر به تصویر می‌کشد.

پس از ۷ سال حصر، اولین درخواستتان آزادی مادران در حبس بود، این مطالبه، ادامه همان نقطه چینی بود که در منزلگه نشست. طلبی برگرفته از مهر مادرانه، عشقی برآمده از روحی بزرگ و رویکردی همدلانه با مردم که نشان از غیرت و شرفی داشت که نایاب زمانه است، هرچند در این شهر پرهیاهو به چشم حکومت و به لفظ و قلم روشن‌اندیشان، ناچیز و غیر ضرور دوران است و رنگ باخته وادی سیاست.

در زمان انتخابات گفته می‌شد اگر همسر رییس جمهور شوید، در صف مطالبات مردم خواهید ایستاد و موجب تقویت آن خواهید شد. چه جای افسوس؟ اکنون و در سیری دیگر، نه به موجب رأی و انتخاب دیگران، بلکه به دلیل انتخاب شجاعانه و آگاهانه و حق‌خواهی جانانه‌تان، صدایی شنیدنی در جامعه ایران شده‌اید.

امروز کلامتان تقویت‌کننده ضرب‌آهنگ صداهای مقاومت در برابر استبداد است و انتظار و امید می‌رود چه در بند و حصر و غربت و چه در رهایی از حبس و حصر و هجرت‌ها، جملگی یاری‌رسان جامعه مدنی، برپایی صلح و برقراری همزیستی مسالمت‌آمیز با یکدیگر باشیم و تکثر و تنوع را نه امر کاهنده مشارکت و عامل حذف و تحقیر و تهدید، بلکه لازمه زیست انسانی بدانیم و عمل کنیم.

نرگس محمدی

زندان اوین


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.