سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محکومیت مریم دلباری نویسنده اهل آبادان به ۱۸ ماه حبس تعزیری و ۲ سال خدمت اجباری در ...

محکومیت مریم دلباری نویسنده اهل آبادان به ۱۸ ماه حبس تعزیری و ۲ سال خدمت اجباری در حوزه علمیه بوشهر

چکیده : مریم دلباری نویسنده اهل آبادان به بهانه ارتباط با دراویش به ۱۸ ماه حبس تعزیری و دو سال تبعید به بوشهر و خدمت اجباری در حوزه علمیه آن شهرستان محکوم شده...


مریم دلباری نویسنده اهل آبادان به بهانه ارتباط با دراویش به ۱۸ ماه حبس تعزیری و دو سال تبعید به بوشهر و خدمت اجباری در حوزه علمیه آن شهرستان محکوم شده است.

او خود درباره دلایل محاکمه‌اش به “بیدار زنی”  توضیح می‌دهد: دلیل محاکمه من ارتباط با دراویش قادری در کردستان عنوان شده است. چند بار اداره اطلاعات من را احضار کرد و چند بار مأمورین به منزل من ریختند و وسایل شخصی‌ام از جمله کتاب‌های علمی و ادبی که ربطی به طریقت قادری نداشت را ضبط کردند. باوجود اینکه تا امروز کلمه‌ای علیه نظام صحبت نکرده‌ام اما حکمی که علیه من صادر شده است تبلیغ علیه نظام عنوان شده است. این در حالی است که فعالیت طریقت قادری در استان‌های مازندران، کردستان و خراسان آزاد است اما برای من اتهام تبلیغ علیه نظام صادر شده است. به من گفتند ما تشخیص می‌دهیم که در کدام منطقه فعالیت این طریقت آزاد است و در کدام مناطق ممنوع. حکم بدوی من ۱۸ ماه حبس و ۲ سال خدمت اجباری در حوزه علمیه بوشهر علیرغم این که ساکن آبادان هستم بود که این حکم عیناً در دادگاه تجدیدنظر تائید شده است. و به دنبال آن هستم که پرونده را به دیوان عالی بکشانم.

دلباری  سه سال سرپرست حوزه هنری آبادان بوده و دو سال معاونت حوزه هنری این شهر را به عهده داشته‌ است. وی همچنین ۱۰ سال آموزگار بوده که و همه این مشاغل تحت فشار وزارت اطلاعات از این نویسنده گرفته شده است و از او خواسته شده که از سمت‌هایش استعفا دهد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.