سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

باز بهمن، باز دیوار بلند اوین

چکیده :روئین عطوفت فعال ملی – مذهبی ۱۶ مرداد سال جاری برای اجرای حکم به زندان منتقل شد. پیش از این دادگاه تجدیدنظر در آبان ۱۳۹۳، حکم بدوی ” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه ها و مطبوعات”، را برای رویین عطوفت، فعال ملی مذهبی تائید کرده...


کلمه – گروه خبر: همسر روئین عطوفت فعالا ملی و مذهبی در نامه‌ای به مناسبت سالگرد بازداشت همسرش نوشت: “در این روز که آخرین جمعه بهمن ماه ۹۶ است قریب به ۶ماه از حبس چندمین باره ی روئین عزیزم می گذرد و ما همچنان چشم انتظار آزادی او هستیم.با خودم فکر می کنم شاید حبس در بند اوین با سرشت روئین عجین شده است.”

روئین عطوفت فعال ملی – مذهبی ۱۶ مرداد سال جاری برای اجرای حکم به زندان منتقل شد. پیش از این دادگاه تجدیدنظر در آبان ۱۳۹۳، حکم بدوی ” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه ها و مطبوعات”، را برای رویین عطوفت، فعال ملی مذهبی تائید کرده بود.

این فعال ملی مذهبی در پی صدور این حکم خواستار اعاده دادرسی شده بود که در نهایت این حکم به ۵ سال تقلیل یافت. در حکم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی علت محکومیت عطوفت؛ “تاسیس گروهک غیرقانونی و ضدامنیتی موسوم به شورای رنگین کمان در راستای همکاری با گروهک غیر قانونی ملی-مذهبی ها و همچنین فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق صدور و امضای بیانیه های ضد امنیتی” عنوان شده بود.

به گزارش کلمه متن نامه همسر این زندانی سیاسی به شرح زیر است:

امروز ۲۷ بهمن ،ساعت ۶ بعد از ظهراست ۵ سال پیش درست در همین روز و همین ساعت، نیروهای اطلاعاتی به خانه ما ریختند وبعد از بازجویی دوستان و مهمان‌های رنگین کمان، روئین همسرعزیزم را بردند.

روئین، ۶ماه بعدازبازجویی‌های شبانه روزی در سلول‌های انفرادی با قرار وثیقه آزاد شد و در دادگاه انقلاب شعبه ۱۵ توسط قاضی صلواتی، به ۱۱ سال حبس و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها، و دستجات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی و رسانه‌ها و مطبوعات محکوم شد.

اتهام روئین؛

” تاسیس گروه غیرقانونی رنگین کمان در راستای اهداف گروه غیر قانونی ملی مذهبی ”
است.

با درخواست تجدید نظر افاقه ای حاصل نشد و رای دادگاه بدوی با اصلاح آن ابقا و قطعی شد ( ۱۰ سال حبس تعزیری ).

۲ ماه بعد از ابلاغ حکم ،( ۵ بهمن ۹۳) رویین برای اجرای حکم به اوین بازگشت.

در شهریور ۹۴ با پذیرش اعاده دادرسی از طرف دیوان عالی کشور و نقض حکم کذایی مذکور، نور امیدی در دلمان تابید و با این امید پیگیر پرونده شدیم. با کمال تاسف ۹ ماه طول کشید تا با آزادی موقت وی موافقت کنند. ما را در این ۹ ماه بین دادگاه انقلاب و دادسرای اوین و دادستانی سر دواندند و دمار از روزگارمان در آوردند. بالاخره در خرداد ۹۵ با وثیقه آزاد شد.

درست بعد از یک ماه از آزادی موقت روئین دادگاه تجدید نظر دوم در تیر ماه ۹۵ تشکیل شد و در آن دادگاه به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم بلافاصله به اجرا گذاشته شد و از طریق تلفن، چندین بار احضار شد.

با ابلاغ کتبی از طرف شعبه اول دادسرای اوین برای اجرای حکم ۵ ساله در مرداد ۹۶ بار دیگر روئین به اوین بازگشت.

در این روز که آخرین جمعه بهمن ماه ۹۶ است قریب به ۶ماه از حبس چندمین باره ی روئین عزیزم می گذرد و ما همچنان چشم انتظار آزادی او هستیم.

با خودم فکر می کنم شاید حبس در بند اوین با سرشت روئین عجین شده است!!؟؟

۴ سال در دهه ۶۰ و ۵ سال در دهه۹۰!!!
هوا بس ناجوانمردانه سرد است … آی…
دمت گرم و سرت خوش باد
سلامم را تو پاسخ گوی ، در بگشای
منم من ، میهمان هر شبت ، لولی وش مغموم
منم من ، سنگ تیپاخورده ی رنجور
منم ، دشنام پست آفرینش ، نغمه ی ناجور
نه از رومم ، نه از زنگم ، همان بیرنگ بیرنگم
بیا بگشای در ، بگشای ، دلتنگم .

هم پیمان وهمراهت : رقیه
۲۷بهمن سال ۹۶
ساعت ۶عصر


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.